Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#502896
QsisVTS έγραψε:red παιδί μου κάτσε να χάσω τη πρώτη δεκάδα και βλέπουμε. αυτό θα πάρει μέχρι καλοκαίρι

Δεν είναι τα Kg το θέμα αλλά το attitude :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#502898 Το attitude είναι ότι θα χάσω το προφανες περιττό μετα βλέπουμε

Λοιπόν δεν έχω καμία φωτό πρόχειρη εδώ που είμαι, οπότε θα πάω στο αμέσως πιο κοντινό που υπάρχει διαθέσιμο.
για να καταλάβεις τη φάση, στα 75 κιλά ήμουν έτσι (με αφάνα και κανένα απολύτως ίχνος λίπους) :lol: εκεί ρε φίλε με φυσάς και φεύγω.
δεν είναι καν ρεαλιστικό να μιλάμε για αυτά τα κιλά πλέον (ποιος παίζει στα κιλά των 20 του άλλωστε), εκεί δεν είχε αναπτυχθεί καν τελείως το σώμα μου. αν δω ότι με πάει και για πιο κάτω οκ, αλλά ας μην βάζουμε από τώρα και υπερβολικούς στόχους που δεν παίζει με τίποτα να συμβούν..
οι περισσότεροι άλλωστε που έχω δει να χάνουν κιλά τα ξαναπαίρνουν αργά ή γρήγορα, δεν είναι και τόσο απλό και μην σκέφτεσαι με τη λογική κάποιου που ανεκαθεν έκανε υγιεινή ζωή..

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 17 Απρ 2018, 16:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#502903 (θα γίνω λίγο μπίχλας) εκείνο το βράδυ ήμουν χάλια, δεν έβλεπα μπροστά μου σκουπίδι κανονικό, είχα χρυσοπληρώσει και τον van dyk χρυσό

οπότε η νύχτα περνούσε και άρχιζα να απογοητεύομαι, με είχε πλησιάσει μια αλλοδαπή μ@@@@ και με ρωτάει αν έχω κόκα, της λέω εγώ είμαι μικρός δεν ξέρω από αυτά, θες να φασωθούμε; (έφαγα άκυρο, μου λέει ότι είμαι γλυκούλης, αλλά μικρούλης, βέβαια για ναρκωτικά της έκανα :dizzy: τέσπα)

κάπου εκεί στη παραζάλη βλέπω αυτό το μπάζο και λέω α ωραία είναι αυτή τη θέλω, βλέπω ότι ξέρει έναν παλιό συμμαθητή μου και μας κάνει το κονέ και αρχίζουν τα ψου ψου ψου και τα φασώματα..

οκ πάω σπίτι όπως πάω (νομίζω πρέπει να οδήγησε άλλος γιατί δεν ήμουν καλά και κάποια στιγμή έβριζα και κάποιους στα αγγλικά γιατί μου είχαν φάει το πάρκινγκ πριν μπούμε μέσα, οι οποίοι ήταν αμερικάνο-άγγλοι ή κάτι τέτοιο), ξερνάω, πάω και κοιμάμαι, την επόμενη μέρα πάμε για μπάνιο στη θάλασσα με τους φίλους..
σκάει τηλέφωνο και ήταν αυτή.
πού είσαι μου λέει;
ανάβυσσο (αν θυμάμαι σωστά)
έρχομαι
τι έρχεσαι;
έρχομαι

έρχεται λοιπόν και ο θεός της παραλίας* μου αποκαλύπτει το ΤΕΡΑΣ!!! :help:
όχι ρε γαμώτο σκέφτομαι, αλλά τι να κάνω.. δε μπορώ να μην είμαι ευγενικός..
αρχίζει τα πεσίματα μες στη θάλασσα, εγώ τρομάζω αλλά ενδίδω (οι υπολοιποι μου έλεγαν τι είναι αυτό το τέρας :svivhaha: )
τεσπα να μην τα πολυλογώ, αυτή η σύντομη ημισχέση κράτησε για λίγο καιρό, μέχρι που κατάλαβε ότι εγώ είχα φάει τεράστιο κόλλημα με την πρώην μου, η οποία έσκαγε και τραμπούκιζε όποια άλλη έβλεπε μαζί μου, αλλά με τη συγκεκριμένη με δούλευε κιόλας, και εγκατέλειψε

αλλά η τύπισσα δεν έπαιζε, σκέψου είχε σκάσει μια φορά 3 τα ξημερώματα σπίτι μου, μπαίνει μέσα, δεν ενδιαφέρθηκε καν αν υπάρχουν άλλοι άνθρωποι, με βάζει κάτω, με βιάζει σχεδόν, πάει ρίχνει ένα ντους και φεύγει :dizzy:

πάλι καλά που δεν κόλλησα τίποτα :hmmm: αυτή τη πασοκοευγένεια που είχα τότε έπρεπε να τη σταματήσω, είχα κάνει κάτι με διάφορους δράκους επειδή δεν ήθελα να φανώ κακός.. βασικά με όποια μου την έπεφτε έκανα κάτι ή και σχέση μέχρι που αποφάσισα να την πέσω εγώ κάπου και από τότε πέρασαν 13 χρόνια και 25 κιλά :hmmm:



*από μικροί λέμε χαριτολογώντας για τον θεό της νύχτας που σου κρύβει την αλήθεια και σε οδηγεί σε στραβοπατήματα ( μακιγιάζ, σκοτάδι, αλκοόλ..) και τον θεό της παραλίας που σου αποκαλύπτει όλη την αλήθεια με το φως, μαγιό κα κανένα βάψιμο
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 17 Απρ 2018, 17:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#502904
QsisVTS έγραψε:(θα γίνω λίγο μπίχλας) εκείνο το βράδυ ήμουν χάλια, δεν έβλεπα μπροστά μου σκουπίδι κανονικό, είχα χρυσοπληρώσει και τον van dyk χρυσό

οπότε η νύχτα περνούσε και άρχιζα να απογοητεύομαι, με είχε πλησιάσει μια αλλοδαπή μ@@@@ και με ρωτάει αν έχω κόκα, της λέω εγώ είμαι μικρός δεν ξέρω από αυτά, θες να φασωθούμε; (έφαγα άκυρο, μου λέει ότι είμαι γλυκούλης, αλλά μικρούλης, βέβαια για ναρκωτικά της έκανα :dizzy: τέσπα)

κάπου εκεί στη παραζάλη βλέπω αυτό το μπάζο και λέω α ωραία είναι αυτή τη θέλω, βλέπω ότι ξέρει έναν παλιό συμμαθητή μου και μας κάνει το κονέ και αρχίζουν τα ψου ψου ψου και τα φασώματα..

οκ πάω σπίτι όπως πάω (νομίζω πρέπει να οδήγησε άλλος γιατί δεν ήμουν καλά και κάποια στιγμή έβριζα και κάποιους στα αγγλικά γιατί μου είχαν φάει το πάρκινγκ πριν μπούμε μέσα, οι οποίοι ήταν αμερικάνο-άγγλοι ή κάτι τέτοιο), ξερνάω, πάω και κοιμάμαι, την επόμενη μέρα πάμε για μπάνιο στη θάλασσα με τους φίλους..
σκάει τηλέφωνο και ήταν αυτή.
πού είσαι μου λέει;
ανάβυσσο (αν θυμάμαι σωστά)
έρχομαι
τι έρχεσαι;
έρχομαι

έρχεται λοιπόν και ο θεός της παραλίας* μου αποκαλύπτει το ΤΕΡΑΣ!!! :help:
όχι ρε γαμώτο σκέφτομαι, αλλά τι να κάνω.. δε μπορώ να μην είμαι ευγενικός..
αρχίζει τα πεσίματα μες στη θάλασσα, εγώ τρομάζω αλλά ενδίδω (οι υπολοιποι μου έλεγαν τι είναι αυτό το τέρας :svivhaha: )
τεσπα να μην τα πολυλογώ, αυτή η σύντομη ημισχέση κράτησε για λίγο καιρό, μέχρι που κατάλαβε ότι εγώ είχα φάει τεράστιο κόλλημα με την πρώην μου, η οποία έσκαγε και τραμπούκιζε όποια άλλη έβλεπε μαζί μου, αλλά με τη συγκεκριμένη με δούλευε κιόλας, και εγκατέλειψε

αλλά η τύπισσα δεν έπαιζε, σκέψου είχε σκάσει μια φορά 3 τα ξημερώματα σπίτι μου, μπαίνει μέσα, δεν ενδιαφέρθηκε καν αν υπάρχουν άλλοι άνθρωποι, με βάζει κάτω, με βιάζει σχεδόν, πάει ρίχνει ένα ντους και φεύγει :dizzy:

πάλι καλά που δεν κόλλησα τίποτα :hmmm: αυτή τη πασοκοευγένεια που είχα τότε έπρεπε να τη σταματήσω



*από μικροί λέμε χαριτολογώντας για τον θεό της νύχτας που σου κρύβει την αλήθεια και σε οδηγεί σε στραβοπατήματα ( μακιγιάζ, σκοτάδι, αλκοόλ..) και τον θεό της παραλίας που σου αποκαλύπτει όλη την αλήθεια με το φως, μαγιό κα κανένα βάψιμο



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#502905 μην το γελάς, μια άλλη φορά με είχε φέρει μία πάλι χάλια από πάρτυ της σχολής μου σπίτι (δε με πολυήξερε, παρόλα αυτά με συνόδεψε στο ταξί αλλιώς θα κατέληγα σε κάνα παγκάκι), με έβαλε ταξί, περίμενε να ξεράσω τις μπόμπες που με είχαν ποτίσει οι δαπίτες , με ανεβάζει μέχρι το σπίτι.. κανονική γκόμενα είχα γίνει δηλαδή, μόνο που δε με σκέπασε και δε μου έδωσε φιλί στο μέτωπο.. (ο ταξιτζής ήθελε να με πετάξει έξω από το ταξί αν του το έκανα μαντάρα)

ε μετά παρόλα αυτά ήθελε να βγούμε κιόλας :dizzy:

κανονίζω βγαίνουμε, τη βλέπω ξεμέθυστος.. ε ΤΕΡΑΣ και αυτή.. παρόλα αυτά εκτίμησα την καλή της πράξη και λέω ας κάνω κάτι μαζί της :vava:

έχω κάνει τόσα ψυχικά που ήδη είμαι παράδεισο :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#502921 Φίλε μην παίζεις με τον πόνο μου που αναγκάζομαι να κουρεύομαι σα γίδι αντί να αφήσω το μαλλί να κάνει χαμό :rant:

Ακόμα φυτρώνει φουλ, ακόμα υπάρχει ελπίδα :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#502935
QsisVTS έγραψε:(θα γίνω λίγο μπίχλας) εκείνο το βράδυ ήμουν χάλια, δεν έβλεπα μπροστά μου σκουπίδι κανονικό, είχα χρυσοπληρώσει και τον van dyk χρυσό

οπότε η νύχτα περνούσε και άρχιζα να απογοητεύομαι, με είχε πλησιάσει μια αλλοδαπή μ@@@@ και με ρωτάει αν έχω κόκα, της λέω εγώ είμαι μικρός δεν ξέρω από αυτά, θες να φασωθούμε; (έφαγα άκυρο, μου λέει ότι είμαι γλυκούλης, αλλά μικρούλης, βέβαια για ναρκωτικά της έκανα :dizzy: τέσπα)

κάπου εκεί στη παραζάλη βλέπω αυτό το μπάζο και λέω α ωραία είναι αυτή τη θέλω, βλέπω ότι ξέρει έναν παλιό συμμαθητή μου και μας κάνει το κονέ και αρχίζουν τα ψου ψου ψου και τα φασώματα..

οκ πάω σπίτι όπως πάω (νομίζω πρέπει να οδήγησε άλλος γιατί δεν ήμουν καλά και κάποια στιγμή έβριζα και κάποιους στα αγγλικά γιατί μου είχαν φάει το πάρκινγκ πριν μπούμε μέσα, οι οποίοι ήταν αμερικάνο-άγγλοι ή κάτι τέτοιο), ξερνάω, πάω και κοιμάμαι, την επόμενη μέρα πάμε για μπάνιο στη θάλασσα με τους φίλους..
σκάει τηλέφωνο και ήταν αυτή.
πού είσαι μου λέει;
ανάβυσσο (αν θυμάμαι σωστά)
έρχομαι
τι έρχεσαι;
έρχομαι

έρχεται λοιπόν και ο θεός της παραλίας* μου αποκαλύπτει το ΤΕΡΑΣ!!! :help:
όχι ρε γαμώτο σκέφτομαι, αλλά τι να κάνω.. δε μπορώ να μην είμαι ευγενικός..
αρχίζει τα πεσίματα μες στη θάλασσα, εγώ τρομάζω αλλά ενδίδω (οι υπολοιποι μου έλεγαν τι είναι αυτό το τέρας :svivhaha: )
τεσπα να μην τα πολυλογώ, αυτή η σύντομη ημισχέση κράτησε για λίγο καιρό, μέχρι που κατάλαβε ότι εγώ είχα φάει τεράστιο κόλλημα με την πρώην μου, η οποία έσκαγε και τραμπούκιζε όποια άλλη έβλεπε μαζί μου, αλλά με τη συγκεκριμένη με δούλευε κιόλας, και εγκατέλειψε

αλλά η τύπισσα δεν έπαιζε, σκέψου είχε σκάσει μια φορά 3 τα ξημερώματα σπίτι μου, μπαίνει μέσα, δεν ενδιαφέρθηκε καν αν υπάρχουν άλλοι άνθρωποι, με βάζει κάτω, με βιάζει σχεδόν, πάει ρίχνει ένα ντους και φεύγει :dizzy:

πάλι καλά που δεν κόλλησα τίποτα :hmmm: αυτή τη πασοκοευγένεια που είχα τότε έπρεπε να τη σταματήσω, είχα κάνει κάτι με διάφορους δράκους επειδή δεν ήθελα να φανώ κακός.. βασικά με όποια μου την έπεφτε έκανα κάτι ή και σχέση μέχρι που αποφάσισα να την πέσω εγώ κάπου και από τότε πέρασαν 13 χρόνια και 25 κιλά :hmmm:



*από μικροί λέμε χαριτολογώντας για τον θεό της νύχτας που σου κρύβει την αλήθεια και σε οδηγεί σε στραβοπατήματα ( μακιγιάζ, σκοτάδι, αλκοόλ..) και τον θεό της παραλίας που σου αποκαλύπτει όλη την αλήθεια με το φως, μαγιό κα κανένα βάψιμο


o Bihlas ειναι γατακι μπροστα σου.
πολυ γελιο Κιουση! :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#503228 Τα 10 κιλά σε 2-3 μήνες πολύ αισιόδοξο το βλέπω. Και όχι να σε στεναχωρήσω αλλά το θέμα δεν είναι να τα χάσεις αλλά και να τα διατηρήσεις.
Νομίζω καλύτερο είναι να ξεκαθαρίσεις με τον εαυτό σου τι θυσίες διατίθεσαι να κάνεις, μόνιμες θυσίες. Αλλιώς δεν έχει νόημα, άμα αρχίσεις να ξανατρως πολύ θα ξαναπάς εκεί που είσαι. Άρα μη βιάζεσαι να τα χάσεις, καλύτερα αργά και σταθερά, χωρίς να νιώθεις να στερείσαι. Έστω χάσε τα πρώτα 4-5 σχετικά γρήγορα για να νιώσεις αυτοποεποίθηρη (ναι μπορώ να το κάνω, κοίτα τι ωραίος που είμαι, για δες που μου χωράει πάλι εκείνο το ωραίο παντελόνι κλπ) αλλά μετά πιο ήσυχα. Γιατί αν στερείσαι μετά σου γυρίζει μπούμερανγκ και τα ξαναπαίρνεις (φαινόμενο του εκκρεμούς).

Επίσης εμφράγματα και εγκεφαλικά μια χαρά κάνουν άνθρωποι από τα 28-30....
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#503236
sknipper έγραψε:Τα 10 κιλά σε 2-3 μήνες πολύ αισιόδοξο το βλέπω. Και όχι να σε στεναχωρήσω αλλά το θέμα δεν είναι να τα χάσεις αλλά και να τα διατηρήσεις.
Νομίζω καλύτερο είναι να ξεκαθαρίσεις με τον εαυτό σου τι θυσίες διατίθεσαι να κάνεις, μόνιμες θυσίες. Αλλιώς δεν έχει νόημα, άμα αρχίσεις να ξανατρως πολύ θα ξαναπάς εκεί που είσαι. Άρα μη βιάζεσαι να τα χάσεις, καλύτερα αργά και σταθερά, χωρίς να νιώθεις να στερείσαι.


Όχι καθόλου δε με στεναχωρείς, βλέπω γύρω μου τι γίνεται και πώς χάνεται και ξαναπαιρνεται το βάρος, εδώ φίλος μου έκανε τιτάνιες θυσίες με διατροφολόγο και απεριόριστη γυμναστική να πέσει 30 κιλά και τα πήρε σχεδόν όλα πίσω , το βλέπω χρόνια τώρα αυτό.
Νορμάλ φαγακι απλά χωρίς υπερβολές δεν χρειάζεται να πεινάμε, δεν είναι φοβερή θυσία για τη περίπτωση μου, ίσα ίσα έχω αρχίσει να νιώθω πιο ξεπρησμένος. θυσία είναι αλλα πραγματα. Το να με πιάσει να θέλω να φάω μπορώ να το ξεπεράσω

Γενικά πάντως δεν ανεβοκατέβαινα ποτέ στη ζυγαριά είχα σταθερό βάρος με μικρή αυξητική τάση (εξαίρεση ο στρατός όπου το έχασα πολύ γρήγορα και το ξαναπήρα πολύ πιο αργά τρώγοντας σπίτια και έκτοτε είμαι σταθερός στα ίδια εδώ και 6 χρόνια) για μεγάλα διαστήματα και αυτό που είμαι τώρα είναι το ταβάνι δεν γίνεται πάω παραπάνω, οπότε αν τρώω νορμάλ και λίγο πιο καθαρά πιστεύω ότι θα χάσω.
Ίσως το 1 κιλό τη βδομάδα να είναι υπερβολή, αλλά στα πρώτα ίσως δεν είναι και τόσο απίθανο.


Από κει και πέρα ψάχνω αυτή τη περίοδο και άλλες ενδεχόμενες παθολογικές αιτίες για να έχω όλη την εικόνα γιατί μπορεί και να παίζουν αλλά προβλήματα που ενδεχομένως δεν είναι προφανή (ακόμα) από την αποψη συμπτωμάτων οπότε το κοιτάω.

Απλά λίγη είπα να δώσω λίγη προσοχή πριν τα 40 προληπτικά δεν λέω κάτι παράξενο. και να πάθω κάτι είμαι γερός θα το αντιμετωπίσω, δεν πεθαίνουμε εύκολα στο σόι μου, απλά είπα να αρχίσω να προσέχω πριν μου βάλουν γερο χέρι οι συνάδελφοι σου, γιατί 20 δυστυχώς δεν ξαναγινόμαι να τα βλέπω όλα ισιωμα και για αυτό καλό είναι να μην αγνοώ τα καμπανάκια..

ΥΓ έχω τουλάχιστον 3 γνωστούς μου στην ηλικία μου με πρόβλημα στην καρδιά οι δύο έχουν κάνει επέμβαση, φυσικά όλα παίζουν και πρέπει να προσέχουμε για να έχουμε.. αν μου πει κάποια στιγμή κανείς ότι το μόνο που μπορώ να κάνω από δω και πέρα είναι περπάτημα και όχι κάτι πιο έντονο όπως καταλαβαίνεις δεν θα είναι και το καλύτερο μου.

Κάτι τέτοιο όμως είναι πιο δευτερευον , το πιο σημαντικό είναι να δουλέψω πάνω στη ψυχολογία μου γιατί τα διάφορα καμπανάκια από ψυχοσωματικα έχουν ήδη σκάσει και αυτά είναι η ουσία. Το βάρος θέλω να το δουλέψω για να γίνει μια συνολική δουλειά.. ούτε καν με απασχολεί που τρώω μικρότερες μερίδες.

Και να σου πω την αλήθεια αρκετά το σκέφτηκα..θα ανεβαίνω κάθε πρώτη του μήνα στη ζυγαριά και θα βλέπω από μήνα σε μήνα τι παίζει.. δεν θα μου γίνει και αυτό άγχος
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#503685 αναψυτικά...
αναψυτικό...
αναψυτικού...

*triggered* :protest: