Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#566449 σκάω σήμερα οδοντίατρο γιατί έφαγα μια κουτουλιά και με ενοχλούσε στο μάσημα (ευτυχώς ήταν ασήμαντος τραυματισμός) και του λέω εντάξει γιατρέ έχω να σκάσω από το '12 ή '13 αλλά μην το κάνουμε θέμα :whistlink:

και μου λέει αυτοί με τα γερά δόντια την πατάνε γιατί αφήνουν τη πέτρα να παρτάρει και δεν καταλαβαίνουν ότι αυτό είναι αποικία μικροβίων που κάνει χαμό και ουλίτιδες στους καπνιστές

τεσπά καθόμαστε, του λέω πώς πάει το ένα και μοναδικό σφράγισμα από το '96? (κόλλαγα μια τσίχλα εκεί πριν κοιμηθώ και το σάπισε)

από το '96 ρε θηρίο? :dizzy: τελικά καλά βαστάει ακόμα , εσύ θα μας κλείσεις λέει :lol:

μετά κάνει εκσκαφή στο νταμάρι που είναι σχηματιστεί και μου λέει είσαι κωλόφαρδος, πολύ κωλόφαρδος με τόση πέτρα να μην έχεις πάθει τίποτα, αλλά με τέτοιο σμάλτο τι να πάθεις

μετά συμφωνήσαμε να κόψω τις |λογοκρισία| και να περνάω ανά 6μηνο :innocent:
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#566461
QsisVTS έγραψε:σκάω σήμερα οδοντίατρο γιατί έφαγα μια κουτουλιά και με ενοχλούσε στο μάσημα (ευτυχώς ήταν ασήμαντος τραυματισμός) και του λέω εντάξει γιατρέ έχω να σκάσω από το '12 ή '13 αλλά μην το κάνουμε θέμα :whistlink:

και μου λέει αυτοί με τα γερά δόντια την πατάνε γιατί αφήνουν τη πέτρα να παρτάρει και δεν καταλαβαίνουν ότι αυτό είναι αποικία μικροβίων που κάνει χαμό και ουλίτιδες στους καπνιστές

τεσπά καθόμαστε, του λέω πώς πάει το ένα και μοναδικό σφράγισμα από το '96? (κόλλαγα μια τσίχλα εκεί πριν κοιμηθώ και το σάπισε)

από το '96 ρε θηρίο? :dizzy: τελικά καλά βαστάει ακόμα , εσύ θα μας κλείσεις λέει

μετά κάνει εκσκαφή στο νταμάρι που είναι σχηματιστεί και μου λέει είσαι κωλόφαρδος, πολύ κωλόφαρδος με τόση πέτρα να μην έχεις πάθει τίποτα, αλλά με τέτοιο σμάλτο τι να πάθεις

μετά συμφωνήσαμε να κόψω τις |λογοκρισία| και να περνάω ανά 6μηνο :innocent:
Αν έχεις καλή πάστα δοντιών κ γενετική καλή προδιαθεση κ μια ετήσια νομίζω επίσκεψη για γενικό τσεκάρισμα κ πέτρα είσαι οκ νομίζω....Παντως ας μην το αμελούμε...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#572660 Έβαλε σιδεράκια ο μεγάλος και μας είπε ο γιατρός να πάρουμε ένα water jet. Πήρα αυτό:

Oral-B WaterJet Reinigungssystem Munddusche, mit 4 WaterJet Aufsteckdüsen https://www.amazon.de/dp/B01BHS0QZM/ref ... LCb0TTDS4R

Οκ τον βοηθάει γιατί φοράει ένα μόνιμο μασελακι από τη μέσα μεριά και μαζεύει υπολείμματα

Είναι και για χρήση καθημερινή αυτό για τους υπόλοιπους; πριν ή μετά το βούρτσισμα; και τι παραπάνω κάνει;
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#572663 Τελείωσε (ΕΛΠΊΖΩ.. Θα δείξει) ένας Γολγοθάς πέντε μισή μηνών
20 Σεπτέμβρη Ειχα μπει για ablation (κατάλυση) κολπικής μαρμαρυγής
Μετά από μια βδομάδα ακριβώς ξεκίνησε η παρενέργεια που ήταν Κολπική ταχυκαρδία
5 μήνες ζούσα με Κολπική ταχυκαρδία 24/7 με περίπου 120-145 παλμούς
Δοκιμάσαμε σωρεία φάρμακων τα οποία δεν κάνανε τίποτα. Εχτές έγινε το δεύτερο ablation και μόλις μπήκα σπίτι
Ελπίζω αυτή τη φορά να παραμείνω σε φλεβοκομβο και να τελειώσει αυτή η ιστορία που με ταλαιπώρησε τόσους μήνες
5 μήνες δούλευε η καρδιά vtec lol

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#572670
KiloMeater έγραψε:Έβαλε σιδεράκια ο μεγάλος και μας είπε ο γιατρός να πάρουμε ένα water jet. Πήρα αυτό:

Oral-B WaterJet Reinigungssystem Munddusche, mit 4 WaterJet Aufsteckdüsen https://www.amazon.de/dp/B01BHS0QZM/ref ... LCb0TTDS4R

Οκ τον βοηθάει γιατί φοράει ένα μόνιμο μασελακι από τη μέσα μεριά και μαζεύει υπολείμματα

Είναι και για χρήση καθημερινή αυτό για τους υπόλοιπους; πριν ή μετά το βούρτσισμα; και τι παραπάνω κάνει;
Κάνει παρόμοια δουλειά με το οδοντικο νημα οποτε μπορείτε να το χρησιμοποιείτε ολοι.
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#572674
bujinkan έγραψε:Τελείωσε (ΕΛΠΊΖΩ.. Θα δείξει) ένας Γολγοθάς πέντε μισή μηνών
20 Σεπτέμβρη Ειχα μπει για ablation (κατάλυση) κολπικής μαρμαρυγής
Μετά από μια βδομάδα ακριβώς ξεκίνησε η παρενέργεια που ήταν Κολπική ταχυκαρδία
5 μήνες ζούσα με Κολπική ταχυκαρδία 24/7 με περίπου 120-145 παλμούς
Δοκιμάσαμε σωρεία φάρμακων τα οποία δεν κάνανε τίποτα. Εχτές έγινε το δεύτερο ablation και μόλις μπήκα σπίτι
Ελπίζω αυτή τη φορά να παραμείνω σε φλεβοκομβο και να τελειώσει αυτή η ιστορία που με ταλαιπώρησε τόσους μήνες
5 μήνες δούλευε η καρδιά vtec lol

< >
Περαστικά κ όλα καλά Που εδώ κ πέρα! Αυτός ο καλπασμός χωρίς φρένο πρέπει να έχει πολύ ζόρι. Στα Κόκκινα συνέχεια κ χωρίς λογο(κούραση ζόρι κλπ). Απλά τελικές...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#572682
bujinkan έγραψε:Τελείωσε (ΕΛΠΊΖΩ.. Θα δείξει) ένας Γολγοθάς πέντε μισή μηνών
20 Σεπτέμβρη Ειχα μπει για ablation (κατάλυση) κολπικής μαρμαρυγής
Μετά από μια βδομάδα ακριβώς ξεκίνησε η παρενέργεια που ήταν Κολπική ταχυκαρδία
5 μήνες ζούσα με Κολπική ταχυκαρδία 24/7 με περίπου 120-145 παλμούς
Δοκιμάσαμε σωρεία φάρμακων τα οποία δεν κάνανε τίποτα. Εχτές έγινε το δεύτερο ablation και μόλις μπήκα σπίτι
Ελπίζω αυτή τη φορά να παραμείνω σε φλεβοκομβο και να τελειώσει αυτή η ιστορία που με ταλαιπώρησε τόσους μήνες
5 μήνες δούλευε η καρδιά vtec lol

< >

Περαστικα Αχιλλεα κι αγυριστα!
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#572758 Περαστικά, αν και θυμάμαι ότι σου είχα αναφερει παλιότερα για φίλο μου που πάθαινε κρίσεις πανικού και τελικά ήταν καρδιά

Ευτυχώς που όλα καλά πλέον
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#572764 Αγαπάτε αλλήλους

Εικόνα

Τα bold δεν πρέπει να είναι δικά του αλλά έδωσε το δικαίωμα...

https://www.in.gr/2019/03/23/greece/sal ... n-karkino/