Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#578214
QsisVTS έγραψε:@dimik

καλά παίζει ρόλο και ο σωματότυπος, εσύ είσαι και ψηλολέλεκας , εγώ είμαι χαμηλοκάβαλος τύπος

επίσης εγώ κάνω γιόγκα στη καρέκλα , βάζω εναλλάξ τα πόδια μου πάνω στο κάθισμα και το άλλο το απλώνω μπροστά, αν κάθομαι 90 μοίρες όλη την ώρα θα τρελαθώ, όπως επίσης και αν δε σηκωθώ μια φορά την ώρα για ξεμούδιασμα
Αυτά με την γιόγκα στην καρέκλα τα κάνουν κάτι γκόμενές στην δουλειά που είναι μινιατούρες

< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#578223 Εάν σας δείξω την καρέκλα του γραφείου μου, θα πάθετε.
Μιλάμε για το παρακάτω στυλ:

Εικόνα

:s_crazy :s_crazy :s_crazy

Για κάποιο λόγο, δε με βολεύει να κάθομαι σε μπακετοκαρέκλες λες και είμαι o Οζιέ. :lol:
Μέχρι στιγμής δεν έχω θέματα με τη μέση/πλάτη, ελπίζω να συνεχιστεί αυτό.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#578237
diplomat έγραψε:Εάν σας δείξω την καρέκλα του γραφείου μου, θα πάθετε.
Μιλάμε για το παρακάτω στυλ:

Εικόνα

:s_crazy :s_crazy :s_crazy

Για κάποιο λόγο, δε με βολεύει να κάθομαι σε μπακετοκαρέκλες λες και είμαι o Οζιέ.
Μέχρι στιγμής δεν έχω θέματα με τη μέση/πλάτη, ελπίζω να συνεχιστεί αυτό.
Σορι για την το σπάσιμο αλλά δεν θα συνεχιστεί. Θες καρέκλα που να υποστηρίζει την μέση
Αυτό που δεν βολευεσαι σε καρέκλα σωστή είναι επειδή έχεις συνηθίσει να κάθεσαι λάθος.

Έτσι έλεγα κι εγώ και πάρε τώρα μούδιασματα στο πλάι του μηρού όταν είμαι όρθιος πάνω από 20 λεπτά, όπως και πόνο στον ώμο, όπως και μούδιασματα του μικρού δαχτύλου του αριστερού χεριού.

Από τότε που πήρα καρέκλα ο ώμος έπαψε να πονάει όπως και το δάχτυλο να μουδιάζει.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#578243 Νομίζω σας έχω όλους. Από δημοτικό η μόνη καρέκλα που με βολεύει για διάβασμα υπολογιστή κτλ είναι.. μία πλαστική κήπου. Και ναι κοσμεί το σαλόνι μας συστηματικά. Απλά ψάχνουμε σοφιστικέ χρώματα για να μη δείχνει εντελώς εκτός τόπου και χώρου.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#582495 Για bypass στο Ωνάσειο είναι καλά τα reviews? Μπαίνει κοντινό άτομο..
Άβαταρ μέλους
By gianik
#582496 2 φορες συγγενικά μου πρόσωπα. Σούπερ...

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#582499 :thumbsup:
Από θέμα ανάρρωσης τι γίνεται; Λένε 1-2 μήνες. Μπορεί στον <1 μήνα να επανέλθει στην ρουτίνα, πχ να πάει μια βόλτα ή εκδρομή;
Άβαταρ μέλους
By DAP
#582514 Τρεις φορες το χρειαστηκα και τις τρεις δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με το ιατρικο μερος ουτε με το νοσηλευτικο.Ολα και ολοι δουλεψαν χωρις καθυστερησεις......
Οσον αφορα την αναρρωση,εμενα μου επεβαλαν το καθημερονο βαδισμα απο την αλλη μερα της εξοδου.Φυσικα ο μονος αρμοδιος για την απαντηση ειναι ο γιατρος του.........

Εδιτ: Η παθηση μου ηταν πολυ πιο ελαφρια απο το bypass....
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#583254 Χθες το βράδυ έπιασα ένα μπαλάκι σκληρό στον δεξί καρπό εσωτερικά. Το ζούληξα, δεν πονάει, ΟΚ λέω, θα το κοιτάξω.
Τη νύχτα ξύπνησα γιατί με πονούσε ο αριστερός αγκώνας - είναι πρησμένος και πονάει όταν ακουμπάει κάπου :vava:

Τι γιατρό βλέπουμε; ορθοπεδικό;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#583419
stavrosg έγραψε:Χθες το βράδυ έπιασα ένα μπαλάκι σκληρό στον δεξί καρπό εσωτερικά. Το ζούληξα, δεν πονάει, ΟΚ λέω, θα το κοιτάξω.
Τη νύχτα ξύπνησα γιατί με πονούσε ο αριστερός αγκώνας - είναι πρησμένος και πονάει όταν ακουμπάει κάπου :vava:

Τι γιατρό βλέπουμε; ορθοπεδικό;
Το πρώτο μάλλον είναι γάγγλιο, αν δεν σε ενοχλεί άστο να υπάρχει.
Το δεύτερο είναι μάλλον θυλακίτιδα. Κάτσε φρόνιμος και ξεκούρασέ το και μην το πιέζεις. Συχνά κάνει κυταρίτιδα (μόλυνση του δέρματος) ή και μόλυνση του θυλάκου οπότε θέλει αντιβίωση. Μερικές φορές και διάνοιξη-χειρουργική αφαίρεση (δεν τα θές αυτά). Μπορεί βέβαια να εμπλέκεται και το ουρικό οξύ.
Ναι ορθοπαιδικό.
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#583435 Αυτα επιβεβαίωσε ο ορθοπεδικός το απογευμα.

Ξεκούραση και μερικές μέρες αντιφλεγμονωδες (nisaid) για να στρώσει.

Ευχαριστώ :)

.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#583446 Ο Sknipper τα είπε πολύ καλά.

Κοίτα να το ξεκουράσεις, απέφυγε πλήρη κάμψη του αγκώνα, επίδεσμο, κρύα επιθέματα, Voltaren τοπικά. Η ορογονοθυλακίτιδα μπορεί να χρονίσει κ τότε τελικά θέλει χειρουργείο. Δεν είναι απλό πράγμα.


< >