Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#557846
Zorz έγραψε:Το συγκεκριμένο μοντέλο που σκέφτομαι είναι αυτό εδώ https://www.philips.co.uk/c-p/HX8274_20 ... r/overview

Σετάκι οδοντόβουρτσα και flosser που βρήκα στα £80.


Το πήρες τελικά Zorz; Το δικό μου airfloss μόλις παρέδωσε το πνεύμα :vava: (μετά από 2,5 χρόνια).
Λέω να στείλω mail σε amazon μπας και φιλοτιμηθούν να το αντικαταστήσουν (μάλλον πόρτα θα φάω, αλλά δε χάνω κάτι να δοκιμάσω).
Άβαταρ μέλους
By drdino
#557847 Amazon UK? Θα σε παραπέμψουν στον κατασκευαστή, εσύ να επιμένεις ότι θες να το διευθετήσεις μέσω Amazon μπας και σου δώσουν κάτι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#557848 Ναι, amazon uk. Για αρχή πήρα online μία έκπτωση 15% από τη Philips (http://www.philips-shop.co.uk/store/). Τρίχες δηλαδή.
Θα επικοινωνήσω όμως και με amazon, μήπως πετύχω τίποτα καλύτερο. Τηλεφωνικά ή online είναι καλύτερα (δε θυμάμαι να έχει χρειαστεί να επικοινωνήσω ποτέ μαζί τους);
Άβαταρ μέλους
By drdino
#557852 Chat για εμένα, να κρατάς κι αρχείο του τι ειπώθηκε.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#557861 Α, παίζει και chat, ωραία. Κι εγώ υπέρ του γραπτού είμαι.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#558244
Scotch έγραψε:Το πήρες τελικά Zorz; Το δικό μου airfloss μόλις παρέδωσε το πνεύμα :vava: (μετά από 2,5 χρόνια).
Λέω να στείλω mail σε amazon μπας και φιλοτιμηθούν να το αντικαταστήσουν (μάλλον πόρτα θα φάω, αλλά δε χάνω κάτι να δοκιμάσω).


Πήρα τελικά το Airfloss Pro. Το έχω ρυθμισμένο στους 3 παλμούς ανά κλικ και κάνει καλή δουλειά αλλά όχι τέλεια (μάλλον αναμενόμενα). Υπάρχουν 2-3 σημεία όπου το διάκενο στα δόντια παγιδεύει πιο εύκολα συγκεκριμένα υπολείματα φαγητού (λχ. ίνες από μπριζόλα) και το Airfloss δεν καθάρισε (οπότε χρειάστηκε να επισκεφτώ το σημείο ξανά με νήμα). Γι αυτό και το χρησιμοποιώ καθημερινά, αλλά 1-2 φορές την εβδομάδα βάζω νήμα.

Εκεί που κάνει εξαιρετική δουλειά είναι στα πίσω δόντια που δεν φτάνει εύκολα το νήμα, ειδικά σε 3ους γόμφιους που δεν έχουν φυτρώσει εντελώς. Και γι αυτό το λόγο κρίνω ότι άξιζε η αγορά του. Είναι ερωτηματικό όμως το πόσο θα κρατήσει, γιατί όταν λειτουργεί νιώθεις τους κραδασμούς από το έμβολο, το ελατήριο και το ηλεκτρομαγνήτη που έχει μέσα.

Πέρα από το Airfloss πήρα μαζί και την οδοντόβουρτσα Healthywhite+ που αντικαθιστά μια κλασσική Oral-B και θεωρώ ότι είναι ακόμα καλύτερη αγορά. Τη βρήκα σε προσφορά £50 στο Boots καθώς έχει αντικατασταθεί το μοντέλο πλέον.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#560579 Τί σχέση έχει ο Πουλάκης Γιώργη;
Πρόσεξε τί θα απαντήσεις.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#560629 Κάποιους τους χάλαγε το 5ευρω του μπουμπούκου...
Τωρα μοκο.....

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#560663 Ο πολακης τί σχέση έχει με όλα αυτά δεν κατάλαβα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#560664 Ποπ ξεκολλα....εισαι γαμω τα παιδια. :iconcool:



@g8777
Περνα μια απο το βυζοτοπικο. Εχεις αφιερωση απο Cabala... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#560666 Η είδηση που έβαλες πώς συνδέεται με Πολακη; Ξαναλέω.

Θεωρείς ότι έχει την ίδια συνδεσιμότητα με το 5ευρο του Μπουμπουκου;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566287 Για τους γιατρούς εδώ στη Βιέννη ότι δεν μου γεμίζουν το μάτι έχω ξαναγράψει. Έχει το πιτσιρίκι εδώ και κάνα δυο μέρες βήχα ειδικά το βραδυ, δύσκολο να κοιμηθεί.
Πάμε στην παιδιατρο μας τον έκανε εξετάσεις σπυρομετρηση ,για αλλεργίες.. Τελικά κάτι σαν βρογχίτιδα άσθμα... Μας γράφει φάρμακα φεύγουμε. Πάω τα παίρνω πάμε σπίτι τι να δω κάτι αμπουλες...Μα πως τα παιρνει κανεις αυτά....ξανά πάω φαρμακείο , σημείωση μέχρι τώρα ούτε η γιατρός ούτε η βοηθός που έγραψε τη συνταγή ούτε η φαρμακοποιός μας είπαν κάτι..χρειάζεται μου λέει λοιπόν ένα μηχάνημα (nebulizer) και που να το βρω ρε παιδιά;...
Ξανα στη γιατρό..Α λέει (κουβέντα άλλη, συγγνώμη πχ) μας γράφει συσκευη
Πάω φαρμακείο λέει αααα θα πάτε σε ειδικό μαγαζί που πουλάν παραφερναλια ιατρικά (πατερίτσες, ορθοπεδικά).... Πάω και εκεί και τελικά το βρίσκω
Τουλάχιστον δεν το πλήρωσα το κάλυψε το ταμείο και έκανε ~150αρι

Μόνος σου όλα ρε γμτ...
Η παιδίατρος εν τω μεταξύ για άλλα θέματα είναι λαλίστατη, πάνε τα παιδιά μας και στο ίδιο σχολείο, γενικά για εκτός θέματος κουβέντα είναι πρώτη.