Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#534125 γιατί ρε συ; τι γίνεται καθημερινά μετά τις 10? :lol: τίποτα βλέπεις καμιά σειρά το πολύ πολύ

αν εννοείς εξόδους για ποτάκια και ιστορίες προφανώς δεν είναι αυτό ο μοναδικός ορισμός της κοινωνικής ζωής, ούτε καν για κάποιον που είναι μπακούρι και θέλει να γκομενίζει (ή μάλλον δεν πολυθέλει)
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#534126 Τι λες ρε Γιώργο? Δεν υπάρχουν ασχολίες τις καθημερινές μετά τις 10μμ? :lol:

Χέσε τα ποτάκια κτλ γιατί αν αναφερθώ εκεί θα κάνουν trigger τα μπαρμπάδια που είναι σπίτι-δουλειά-δουλειά-σπίτι. Αλλά μετά τις 10 καθημερινές καμιά γυμναστικούλα δεν παίζει? Κάνα φαγητό? Κάνα σινεμαδάκι? Καμιά επισκέψη σε σπίτι? Κάνα γήπεδο? Ένα κάρο πράγματα έχει να κάνεις που καλώς ή κακώς 5.30 το πρωί δε μπορείς (ναι οκ, γυμναστική μπορείς να κάνεις αλλά θα είσαι σαν το μπάκουρα μόνος να τρέχεις σε κάνα πάρκο).
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#534127 εγώ σου είπα είμαι από τη φύση μου βρυκόλακας, τώρα θα έτρωγα ακόμα πρωινό αν δεν έπρεπε να δουλεύω, οπότε ούτε και τα πιο συμβατικά ωράρια με βολεύουν και πάντα κάτι βρίσκω να κάνω το βράδυ

από την άλλη μπορούν όλα να πάνε καλά ακόμα και αν κοιμάσαι με τις κότες, δεν είναι λίγοι αυτοί που ακολουθούν τέτοια ωράρια και παρόλο που αναγκάζονται οι περισσότεροι λόγω δουλειάς, είναι και αρκετοί που απλά αυτό προτιμούν

δεν σημαίνει ότι είναι απομονωμένοι σε κάποιο βουνό
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#534128 πίστευα οτι η κοινωνική ζωή των παντρεμένων ορίζεται από τα ωράρια των παιδιών , κάνω λάθος ;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#534129 Σε βουνό ίσως όχι, σε πόλη πιο πιθανό. Οι περισσότεροι οικογενειάρχες αγνοούν τι σημαίνει κοινωνική ζωή και δη τις καθημερινές. Λογικό είναι μιας και οι ασχολίες τους δεν αφήνουν ελεύθερο χρόνο για τίποτα άλλο πέραν της φροντίδας της οικογένειας. Το θέμα είναι ότι αυτό επιβάλλει συγκεκριμένο ωράριο και κάπως έτσι συνήθως, σε συνδυασμό με τις ανάγκες της δουλειάς, προκύπτει ξύπνημα στις 5 κτλ. Ουδείς το κάνει χωρίς συγκεκριμένο λόγο εκτός αν είναι 80χρονος ή αθλητής (πχ ο Λεμπρόν ξυπνάει 5 το πρωί αλλά είναι...ο Λεμπρόν) ή εργαζόμενος σε κάποιο "ιδιαίτερο" από πλευράς ωραρίου επάγγελμα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#534147
mousatos έγραψε:πίστευα οτι η κοινωνική ζωή των παντρεμένων ορίζεται από τα ωράρια των παιδιών , κάνω λάθος ;


μα πλεον σε περιπτώσεις σαν εμας δεν ζουν πλεον μαζυ μας... οποτε εχουμε οσο χρονο θελουμε, (λεφτα δεν εχουμε βεβαια για βολτες στους αδειους δρομους μετα τις 11, ) Σινεμα βεβαια και θεατρο ο.κ., μιας και φαι πλεον, ποτε μετα τις 7-8 εκτος ειδκων συνθηκων καλεσμάτων.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#534154
Deleted User 1 έγραψε:Σε βουνό ίσως όχι, σε πόλη πιο πιθανό. Οι περισσότεροι οικογενειάρχες αγνοούν τι σημαίνει κοινωνική ζωή και δη τις καθημερινές. Λογικό είναι μιας και οι ασχολίες τους δεν αφήνουν ελεύθερο χρόνο για τίποτα άλλο πέραν της φροντίδας της οικογένειας. Το θέμα είναι ότι αυτό επιβάλλει συγκεκριμένο ωράριο και κάπως έτσι συνήθως, σε συνδυασμό με τις ανάγκες της δουλειάς, προκύπτει ξύπνημα στις 5 κτλ. Ουδείς το κάνει χωρίς συγκεκριμένο λόγο εκτός αν είναι 80χρονος ή αθλητής (πχ ο Λεμπρόν ξυπνάει 5 το πρωί αλλά είναι...ο Λεμπρόν) ή εργαζόμενος σε κάποιο "ιδιαίτερο" από πλευράς ωραρίου επάγγελμα.


Μα καλώς κακώς οι έχοντες μικρά παιδιά μόνο μετά τις εννιά-εννιάμιση που τα μικρά πέφτουν για νανι μπορούν να κάνουν κάτι μόνοι τους. Από το να βγούνε να πιούνε ένα ποτό μέχρι να δούνε καμμιά ταινία ή να διαβάσουν ένα βιβλίο. Και μάλιστα την άνεση αυτή την έχουν περισσότερο τις καθημερινές.
Για μένα εφτά ώρες ύπνος τις καθημερινές είναι υπεραρκετές, ξυπνάω κατά τις εφτάμιση-οκτω, οπότε από τις εννιάμιση μέχρι της μία ξερω γω μια χαρά μπορείς να κάνεις πράγματα δικά σου.
Εγω άμα δεν έχει καμμιά μπάλα η τηλεόραση ή θα βγω να πιω καμμιά μπύρα, κάνα ποτό ή άμα κάτσω μέσα θα διαβάσω ένα βιβλίο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#534160 Ε αυτό είναι ένα λογικό πρόγραμμα αν και οι περισσότεροι οικογενειάρχες μάλλον θα το βρουν τραβηγμένο. Αν τους πεις για μπύρες, μπαλες κτλ θα σε κοιτάνε σα διαστημάνθρωπο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#534161
Deleted User 1 έγραψε:Ε αυτό είναι ένα λογικό πρόγραμμα αν και οι περισσότεροι οικογενειάρχες μάλλον θα το βρουν τραβηγμένο. Αν τους πεις για μπύρες, μπαλες κτλ θα σε κοιτάνε σα διαστημάνθρωπο.


κοιτα οταν εχεις μικρα παιδια,λογικο ειναι να μην μπορεις καθε μερα.
Οταν μεγαλωσουν λιγο μπορεις.Εγω πλεον που ο μικρος ειναι στα 16 δεν εχω τετοια προβληματα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#534219
dimviii έγραψε:κοιτα οταν εχεις μικρα παιδια,λογικο ειναι να μην μπορεις καθε μερα.
Οταν μεγαλωσουν λιγο μπορεις.Εγω πλεον που ο μικρος ειναι στα 16 δεν εχω τετοια προβληματα.


Αν συνεχίζεις και τον φωνάζεις μικρό στα 16 δεν θα σου φέρνει γκόμενες και φίλες στο σπίτι :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#534248
KiloMeater έγραψε:Έλα να ξυπνάμε σιγά σιγά....
:-)
Too late...

Εγερτήριο 5 και έχω ήδη κουβαλήσει 2 Server rooms, μπανακι αλλαγή σε κοστούμι σε λίγο και περιμένουμε χαμογελαστοί το IT audit

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#534313
dimik έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Έλα να ξυπνάμε σιγά σιγά....
:-)
Too late...

Εγερτήριο 5 και έχω ήδη κουβαλήσει 2 Server rooms, μπανακι αλλαγή σε κοστούμι σε λίγο και περιμένουμε χαμογελαστοί το IT audit

< >


Εγερτηριο 4,30 και 7,30 ημουν Μεσολογγι. :(
Άβαταρ μέλους
By g8777
#534314 Εγερτηριο 16,30 και 20,30 θα ειμαι παραλιμνιο με το ασκονα, φρεσκαδουρα για μπυρα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#534316
g8777 έγραψε:Εγερτηριο 16,30 και 20,30 θα ειμαι παραλιμνιο με το ασκονα, φρεσκαδουρα για μπυρα.


δεν ειχες πει οτι θα ερθεις με το ποδηλατο, και με ποδηλατικο κολαν χωρις εσωρουχο?