Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#607268
Deleted User 1 έγραψε:(...) και πάθεις κάνα εγκεφαλικό στην ηλικία σου. Όχι τη βιολογική... :shifty:


Εικόνα
:lipsealed: :lipsealed: :lipsealed:

Δε με βλέπω πάντως να βοηθάω στο δημογραφικό με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. :ninja:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#607271 +1 αν και δε θέλω να είμαι απόλυτος. Όσο και η γυναίκα συμβαδίζει σ' αυτό το σκεπτικό και γουστάρει μόνο καριέρα, ταξίδια, εκδρομές, ποτά, φαγητά κτλ, θα προτιμήσω να κερδίζω χρόνο για την πάρτη μου/μας. :s_bye

7-8 ωρίτσες ύπνο λοιπόν, 8-9(μαξ :x ) ωρίτσες δουλειά και η υπόλοιπη μέρα YOLO. :superman:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#607272 Να αναφέρω βέβαια δύο παραμέτρους, εν είδει disclaimer:

1. Είμαι 28 μαγιώνε.
2. Δεν έχω γυναίκα/κοπέλα/αμόρε (και γενικά είμαι άμπαλος στο σπορ).

:s_roses

Στις ώρες ύπνου, δουλειάς και downtime συμφωνούμε 100%.
Η ζωή είναι για να τη ζούμε.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#607273
diplomat έγραψε:
Δε με βλέπω πάντως να βοηθάω στο δημογραφικό με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. :ninja:

Μην τους ακους διπλωματη μου. Οταν κανεις κατι απο επιλογη δικη σου και οχι αλλων η επειδη "πρεπει" κτλ εισαι μια χαρα και απολαμβανεις τα καινουρια πραγματα.

Βλεπω παντως οτι οι περισσοτεροι 6-7 ωρες κοιμομαστε. Αλλος 22 με 5, αλλος 1 με 7. Οποτε μεγαλο ρολο παιζει τι ωρα πρεπει να ξυπνησεις το πρωι.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#607276
Νίκος Παππάς έγραψε:Μην τους ακους διπλωματη μου. Οταν κανεις κατι απο επιλογη δικη σου και οχι αλλων η επειδη "πρεπει" κτλ εισαι μια χαρα και απολαμβανεις τα καινουρια πραγματα.


Να ξέρεις ήμουν και ΠΟΛΥ δύσκολο παιδί (φασαριόζος, γκρινιάρης, ρδελομπού στο σχολείο), και έχω ένα φόβο ότι θα μου το γυρίσει το κάρμα στη μάπα εάν κάνω παιδί. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#607277 @Stefan

είπες την μαγική φράση : όσο η γυναίκα....

όταν η :inlove: αποφασίσει να κάνει παιδί (ελπίζω να μην το θυμηθεί στα 40+ της , όπως κάνουν ορισμένες) , θα υπακούσεις σαν το εκπαιδευμένο σκυλί...

:s_yes
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#607278
diplomat έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Μην τους ακους διπλωματη μου. Οταν κανεις κατι απο επιλογη δικη σου και οχι αλλων η επειδη "πρεπει" κτλ εισαι μια χαρα και απολαμβανεις τα καινουρια πραγματα.


Να ξέρεις ήμουν και ΠΟΛΥ δύσκολο παιδί (φασαριόζος, γκρινιάρης, ρδελομπού στο σχολείο), και έχω ένα φόβο ότι θα μου το γυρίσει το κάρμα στη μάπα εάν κάνω παιδί. :ninja:

Κολοκυθια. Εγω που δεν ημουν οπως και η γυναικα, απεκτησα εναν τετοιο ζορικο γιο. Μπορει να μου σπαει τα νευρα ωρες ωρες αλλα με κραταει νεο, εχω ιστοριες να πω, τον ξερει ολος ο κοσμος. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#607280 @ Stafan: Ο καθένας ξέρει τον εαυτό του καλύτερα αλλά υπάρχει πάντα ο κίνδυνος, αν αργήσει πολύ η τεκνοποίηση, να πεις αυτό για τον εαυτό σου. Και undo δεν παίζει, δυστυχώς ... :s_dunno
:s_drinks :s_bye
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#607282 Μωρέ ναι, απλά οι πιθανότητες είναι ακριβώς ίδιες με το να το κάνεις και να πεις μετά "τι μλκ είναι"...κι εκεί κι αν δεν παίζει undo...
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#607283
Scotch έγραψε:@ Stafan: Ο καθένας ξέρει τον εαυτό του καλύτερα αλλά υπάρχει πάντα ο κίνδυνος, αν αργήσει πολύ η τεκνοποίηση, να πεις αυτό για τον εαυτό σου. Και undo δεν παίζει, δυστυχώς ... :s_dunno
:s_drinks :s_bye
Απο την αλλη δεν ειναι σωστο να κανεις παιδια με το φοβο μη το μετανιωσεις στο μελλον. Ξερω μερικους που το εκαναν και δεν ειναι στα πολυ καλα, βεβαια δεν νομιζω κανεις να παραδεχτει οτι μετανιωσε που εκανε παιδια ειναι εξαιρετικα μη πολιτικα ορθο. Σε βοηθαει και η κοινωνια με τα κατεστημενα περι τεκνοποίησης να αισθανθεις καλυτερα/οτι εκανες το σωστο.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#607284 Υπάρχουν 2 πράγματα με τα οποία εγώ προσωπικά πορεύομαι στη ζωή:
1. Κανένας δεν είπε στο τέλος της ζωής του (στο νεκροκρέβατο ας πούμε) "αχ, ας μην είχα κάνει παιδιά, το μετάνιωσα". Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει!
2. Κανένας δεν είπε στο τέλος της ζωής του "αχ, ας είχα δουλέψει περισσότερο". Επίσης συνήθως το αντίθετο συμβαίνει...

Όσο μπορώ και εγώ λοιπόν, τεκνοποιώ και αράζω :lol: .
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#607286
Deleted User 1 έγραψε:
gianik έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Το χω πραγματική απορία...εσείς που κοιμάστε 10-11μμ, τι ώρες γυρνάτε από τις δουλειές σας? :hmmm:

Προσπαθώ να σκεφτώ τι το ωραίο και διασκεδαστικό μπορεί να συμβεί σε μία ημέρα που τελειώνει 10μμ...





:lol:
όταν είσαι πούτσο μου λαλούτσο μου , solo καριέρα , έτσι σκέφτεσαι... :rant:

ρε συ αν έχεις ξυπνήσει από τα χαράματα , τρέχεις πέρα δώθε με παιδιά , δραστηριότητες κλπ πόσο κουράγιο να έχεις;;;

8 η ώρα χτυπάει το ξυπνητήρι αν και συνήθως έχω ξυπνήσει απ' το ξυπνητήρι της :inlove: που χτυπάει 7.30. Οπότε δεν είναι ότι ξυπνάω και αργά. Πριν τις 12-12.30 δεν παίζει να κοιμηθώ εφόσον στην καλύτερη φτάνω σπίτι 7μμ. Θα πάω ν' αυτοΧτονήσω αν είναι μετά τη δουλειά να έχω μόνο ένα 3ωρο διαθέσιμο για πάρτη μου.

Τώρα παιδιά κτλ καλά τα χετε καταφέρει να πείσετε τους εαυτούς σας ότι σας αρέσει :svivhaha: αλλά όχι ευχαριστώ. Δεν θα πάρω...ακόμα... :lol:


Δηλαδή δεν ξέρεις κόσμο που να σχολαει 14:00, 15:00 άντε 16:00 και σου κάνει τόσο εντύπωση τι ώρα γυρίζουν σπίτι? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#607288 Ναι δεν ξέρω ούτε έναν που να σχολάει 14.00 ή 15.00 και να μη δουλεύει σε βάρδιες. Ακόμα και οι τραπεζικοί που έχω στο περιβάλλον μου είναι διοικητικοί και άρα δουλεύουν 8-4 ή 9-5.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#607301
Deleted User 1 έγραψε:Ναι δεν ξέρω ούτε έναν που να σχολάει 14.00 ή 15.00 και να μη δουλεύει σε βάρδιες. Ακόμα και οι τραπεζικοί που έχω στο περιβάλλον μου είναι διοικητικοί και άρα δουλεύουν 8-4 ή 9-5.


Στα διαφορα υπουργεια φευγουν στις 2:45μμ και στις τραπεζες καταστηματα λιγο μετα τις 3μμ.