Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#407114 εγώ ξεχνάω να πάω και τουαλέτα, πάω στο απροχώρητο για κατούρημα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#407115
QsisVTS έγραψε:εγώ ξεχνάω να πάω και τουαλέτα, πάω στο απροχώρητο για κατούρημα

Αυτο ειναι ακομα μεγαλυτερο λαθος απο το να μην πινεις πολυ νερο.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#407117 προστάτη έτσι κι αλλιώς θα πάθω μεγαλώνοντας, σιγά τη διαφορά :shifty:

νομίζω ο ουρολόγος μου είχε πει ότι τα χειρότερα στα κάνει η καθιστική ζωή και εργασία
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#407139
QsisVTS έγραψε:προστάτη έτσι κι αλλιώς θα πάθω μεγαλώνοντας, σιγά τη διαφορά :shifty:

νομίζω ο ουρολόγος μου είχε πει ότι τα χειρότερα στα κάνει η καθιστική ζωή και εργασία


Εμένα ο ουρολόγος μου είπε ότι αν το δουλεύεις το εργαλείο, δεν χαλάει.
Αν το παρατήσεις... ένα πράμα σαν το Fiesta του Γκεάκου φαντάσου... που το βλέπει μόνο και θυμάται τι έκανε μ΄ αυτό παλιά... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#407148
Pitt έγραψε:
QsisVTS έγραψε:προστάτη έτσι κι αλλιώς θα πάθω μεγαλώνοντας, σιγά τη διαφορά :shifty:

νομίζω ο ουρολόγος μου είχε πει ότι τα χειρότερα στα κάνει η καθιστική ζωή και εργασία


Εμένα ο ουρολόγος μου είπε ότι αν το δουλεύεις το εργαλείο, δεν χαλάει.
Αν το παρατήσεις... ένα πράμα σαν το Fiesta του Γκεάκου φαντάσου... που το βλέπει μόνο και θυμάται τι έκανε μ΄ αυτό παλιά... :shifty:

το εργαλείο δουλεύει φουλ :rtfm: είναι το μόνο που δουλεύει φουλ

ένα διάστημα δε δούλευε φουλ λόγω επέμβασης, αλλά αυτό εκεί συνέχιζε μόνο του :lol:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#407163
rx8_drifter έγραψε:Γαμάει ο ουρολόγος σου πιτ :twisted:


Χα, χα! Στο τελευταία ετήσιο τσεκάπ πήγα επίτηδες με την σύζυγο.
Πες της τα, του λέω, γιατί της τα λέω εγώ και δεν με πιστεύει.

Μια χαρά της τα είπε... :whistlink:

Είχε και απορίες και έπιασε κουβέντα μαζί του. Είδε ένα μακρόστενο transducer στον Υ/Η και τον ρώτησε
- Τι το κάνετε αυτό; Τέτοιο χρησιμοποιούν οι γυναικολόγοι.
- Ενίοτε το χρησιμοποιούμε κι εμείς για τον έλεγχο του προστάτη.
- Όοοολο αυτό;... Χμμμ... Φαντάζομαι θα έχετε πολλούς όχι και τόσο φανατικούς άντρες που θα σας επισκέπτονται συχνά για... υπέρηχο.
- Οχι μόνο (ξέρει ότι σηκώνει πλάκα η σύζυγος και συνεχίζει) Έρχονται και φανατικοί για μασάζ στον προστάτη.
- Συγγνώμη δεν κατάλαβα...τι μασάζ εννοείτε;
- Ε, να... όταν έχει φλεγμονή ο προστάτης, έρχονται και τους κάνουμε μασάζ με το δάκτυλο και ανακουφίζονται...

Κάπου εκεί σταμάτησε τις ερωτήσεις... :lol:

QsisVTS έγραψε:...ένα διάστημα δε δούλευε φουλ λόγω επέμβασης, αλλά αυτό εκεί συνέχιζε μόνο του :lol:


Μόνο του; :lipsealed:

Μήπως να κατέβαζες λίγο ρελαντί;...
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#407176 Μην το λες pitt, μην το λες, στο τέλος θα καταλήξουμε όταν προσφωνούμε |λογοκρισία| κάποιον να θεωρούμε ότι χαίρει άκρας υγείας, :lol:

http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only ... 477648.ece
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#407190
21 quadra έγραψε:Μην το λες pitt, μην το λες, στο τέλος θα καταλήξουμε όταν προσφωνούμε |λογοκρισία| κάποιον να θεωρούμε ότι χαίρει άκρας υγείας, :lol:

http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only ... 477648.ece


Βρε τι κάθησε να μελετήσει ο άνθρωπος... :lol:

Κιούση, γράψε λάθος! Άσε το ρελαντί ψηλά, μη το κατεβάζεις... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#407202
QsisVTS έγραψε:ωραία θα αρχίσω τα νερά, όχι για σκούρα δε μιλάμε απλά όχι για διαφανή όπως θα έπρεπε και συμβαίνει όταν πίνω αρκετά


Κόψε τις προπονήσεις και τις αηδίες και ξεκίνα μπύρες. Γάργαρο νεράκι θα κατουράς. :lol:


Νίκος Παππάς έγραψε:QsisVTS έγραψε:
εγώ ξεχνάω να πάω και τουαλέτα, πάω στο απροχώρητο για κατούρημα

Αυτο ειναι ακομα μεγαλυτερο λαθος απο το να μην πινεις πολυ νερο.


Ας με διορθώσουν οι γιατροί μας, αλλά νομίζω αυτό δεν ισχύει. Δεν μπορείς να πάθεις τίποτα, απλά θα σου φύγουν όταν γεμίσει η κύστη. Βέβαια καλό είναι να μην έχει παλιά ούρα για μέρες μέσα, αλλά δε νομίζω ότι μιλάμε για τέτοιο θέμα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#407203 Η μπυρα, και γενικα το αλκοολ αφυδατωνει.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#407230 Το αλκοόλ γενικά ναι. Η μπύρα όμως είναι 5% αλκοόλ και 95% νεράκι. Το κάτουρο βγαίνει σαν πηγή στο Καιμακτσαλάν, δεδομένου ότι θα πίνεις αρκετά και κάθε 1 ώρα θα είσαι στο WC. :lol:
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#407293
REALZEUS έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:QsisVTS έγραψε:
εγώ ξεχνάω να πάω και τουαλέτα, πάω στο απροχώρητο για κατούρημα

Αυτο ειναι ακομα μεγαλυτερο λαθος απο το να μην πινεις πολυ νερο.


Ας με διορθώσουν οι γιατροί μας, αλλά νομίζω αυτό δεν ισχύει. Δεν μπορείς να πάθεις τίποτα, απλά θα σου φύγουν όταν γεμίσει η κύστη. Βέβαια καλό είναι να μην έχει παλιά ούρα για μέρες μέσα, αλλά δε νομίζω ότι μιλάμε για τέτοιο θέμα.

Ζοριζεις τον προστατη σου ετσι και συμβαλεις στο να παθει υπερπλασια , αν εισαι πανω απο 50 ετων
+ Οτι οταν δεν ουρεις συχνα και μενουν ουρα στην κίστη μπορει να παθεις και ουρολοίμωξη


Παντως η μπυρα αντενδείκνυται σε οσους εχουν αυξημενο ουρικο οξυ
Άβαταρ μέλους
By italakias
#407306
REALZEUS έγραψε:Το αλκοόλ γενικά ναι. Η μπύρα όμως είναι 5% αλκοόλ και 95% νεράκι. Το κάτουρο βγαίνει σαν πηγή στο Καιμακτσαλάν, δεδομένου ότι θα πίνεις αρκετά και κάθε 1 ώρα θα είσαι στο WC. :lol:

Γιαυτο παθαινεις αφυδατωση,επειδη εισαι συνεχεια για κατουρο.
Ενω απο την αλλη τα σκληρα ποτα οπως ουισκυ,οταν τα πινεις με αρκετο παγο δεν αφυδατωνεσαι τοσο.
Βεβαια παντα εχουμε ενα ποτηρι παγωμενο νερο οταν πινουμε.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#407307
alexandros.K έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:QsisVTS έγραψε:
εγώ ξεχνάω να πάω και τουαλέτα, πάω στο απροχώρητο για κατούρημα

Αυτο ειναι ακομα μεγαλυτερο λαθος απο το να μην πινεις πολυ νερο.


Ας με διορθώσουν οι γιατροί μας, αλλά νομίζω αυτό δεν ισχύει. Δεν μπορείς να πάθεις τίποτα, απλά θα σου φύγουν όταν γεμίσει η κύστη. Βέβαια καλό είναι να μην έχει παλιά ούρα για μέρες μέσα, αλλά δε νομίζω ότι μιλάμε για τέτοιο θέμα.

Ζοριζεις τον προστατη σου ετσι και συμβαλεις στο να παθει υπερπλασια , αν εισαι πανω απο 50 ετων
+ Οτι οταν δεν ουρεις συχνα και μενουν ουρα στην κίστη μπορει να παθεις και ουρολοίμωξη


Παντως η μπυρα αντενδείκνυται σε οσους εχουν αυξημενο ουρικο οξυ

Όλα σωστά.
Όπως επίσης και γενικά το αλκοόλ για το ουρικό.