Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By foniko_sou_vla_ki
#474035 Τελευταία προσπαθώ (από βίντεο στο youtube, όσα σου μαθαίνει το youtube σε 10 λεπτά δεν στα μαθαίνει ο οδοντίατρός σου σε 10 χρόνια :lol:, μεγάλο σχολείο) να μάθω να βουρτσίζω τα δόντια μου σωστά γιατί απ' ότι κατάλαβα και παρά τις οδηγίες της οδοντιάτρου μου, τόσα χρόνια λάθος τα βουρτσίζω.
Θέλω να βρω κι ένα προιόν που το βάζεις στα δόντια και δείχνει πού υπάρχει η πλάκα, Trace Plaque.
Υπάρχει πουθενά σε ελληνικό φαρμακείο (ή μαγαζί γενικώς);
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#476519 Πρόλογος
:inlove: : θα βάλω θερμόμετρο, μάλλον έχω πυρετό.
δίπλωματ: στο ντουλαπάκι του μικρού μπάνιου είναι.
:inlove: : όχι αυτό, θέλω εκείνο με τον υδράργυρο.
δίπλωματ: ακόμη το έχουμε αυτό; (τοξικός κουτουλού).
:inlove: : ναι. Α, να το. (...) δέκατα έχω.
δίπλωματ: φρόντισε να το σπάσεις...

Μέρος α'
:inlove: : για να δω αν έχω πυρετό νιώθω κάπως και σήμεΚΡΑΚ. Γιουπς. 'Εσπασε. :whistlink:
δίπλωματ: (από το μέσα δώμα) ΓΤΠΚΧΚΤΜΠΣΠ. :rant: (σσ. εννοείται δεν τα μαζεύει επειδή ΚΟΤΑ με χημείες :sorry: ).
:inlove: : *μάζεμα με σκούπα, κλειστή σακούλα έξω, σκούπα έξω*.
δίπλωματ: και η σκούπα φεύγει, να ξες. Επίσης, δεν τα πετάς στα σκουπίδια (τοξικός κουτουλού).
:inlove: : υπερβολικός, κότα, ηρέμησε. Ούτε καν έξω από το θερμόμετρο δεν βγήκε ο φρέντι (αλλέτζεντλυ), δεν υπάρχει θέμα.
δίπλωματ: *αφροί από το στόμα, ΓΤΠΚΧ, γκούγκλ μέρκιουρυ πόιζονινγκ κτλ, άνοιγμα παντού για εξαερισμό*.

Μέρος β'
Γενικότερα νομίζω/ελπίζω να μην υπάρχει σοβαρό θέμα. Το θερμόμετρο έσπασε σε μαρμαρο και καθαρίστηκε επιτόπου με σκούπα και φαράσι, ενώ, σύμφωνα πάντα με την :inlove: δεν υπήρξε διάχυση υδραργύρου εκτός θερμομέτρου. Και επειδή είμαι κάπως υποχόνδριος με τέτοια ζητήματα, το έψαξα αρκετά και χέστηκα έτι περαιτέρω. Νευροτοξίνη και λοιπές ομορφιές, ήταν στραβό το κλήμα... να δω πώς θα συνεννοώμεθα εάν αρχίσει να ρετάρει παραπάνω από ότι τώρα ο δίπλωματ.

Επίλογος
Υπάρχει κάποιο προσήντζιουρ που πρέπει να ακολουθηθεί;
Υπάρχει μέρος απόρριψης αποβλήτων;
Πώς μαμάει το στρείδι;

Θενξ ιν αντβάνς. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#476531 g8777αριζεις στα ποστ σου :inlove:

Περαστικα στο μωρο. Και γω το τρεμω το μαμημενο αλλα ειναι το μονο που εμπιστευομαστε. Τωρα που γραφω το εχουμε βαλει στην μπομπα. Χθες ειχε 39. Και θελει να το κατεβαζει εκεινη με την γνωστη κινηση στο χερι...χα χα χα

Ειχα σπασει και γω ενα μικρος...Ποσο πλακα ειχαν τα ασημενια μπαλακια...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#476533
Geo f1 έγραψε:Ειχα σπασει και γω ενα μικρος...Ποσο πλακα ειχαν τα ασημενια μπαλακια...

:s_omg :s_omg :s_omg

Θα είχα πάθει εγκεφαλικό σε όλες τις μοίρες του εγκεφάλου μου (του ποιού;).
Ευχαριστώ για τα περαστικά, μια χαρά είναι η :inlove: , δέκατα και αν. Η αλήθεια πάντως είναι ότι το ηλεκτρονικό θερμόμετρο δεν το λες και 100% αξιόπιστο.

Εδιτ, σάουθμπάοντ πάκυντερμ ο δίπλωματ, περαστικά στη μπόμπα. Συνιστώ άραγμα καναπέ με σάρβάϊβο για να περάσει. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#476534 Σε παρακαλω
:rtfm:

Και γω δεκατα ειχα και ημουν χαλια!! (Πηρα και αναρρωτικη 1 ημερα)
:x

Ημουν μικρος βρε..δεν ηξερα τι κακο ειχε γινει
Άβαταρ μέλους
By xenos
#476548 Εμείς όσα ηλεκτρονικά έχουμε πάρει δείχνουν ότι να ναι! Και με επαναληψιμότητα κουκουρούκου. Έχουμε ένα υδραργύρου και επειδή μας έχει σπάσει και ένα στο παρελθόν, το χρησιμοποιούμε με τρομερή προσοχή πλέον. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#476553
xenos έγραψε:Εμείς όσα ηλεκτρονικά έχουμε πάρει δείχνουν ότι να ναι! Και με επαναληψιμότητα κουκουρούκου.

Ditto.

Τα ματάκια μου είδαν αποκλίσεις περί του ενός βαθμού σε συναπτές εφαρμογές, λολ.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#476618 ^Στο ίδιο μήκος κύματος με αυτά που διάβασα σε γκσένα σάϊτ και το χώμα βάφτηκε καφέ. Το κέρατό μου το τράγιο το στριφογυριστό. :(
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#477217 λοιπόν η μέση μου με έχει τελειώσει σήμερα (έχω ένα θέμα με σκολίωση χαμηλά και ανά διαστήματα με τελειώνει στο άσχετο, μπορεί και στον ύπνο μου έτσι όπως στριφογυρίζω και παλεύω με το κρεβάτι )

χθες ήμουν ζεστός γενικά και την πάλεψα σήμερα το πρωί ξύπνησα με κλάμα και κάθε φορά που σηκώνομαι πάω ζαβά (το ότι κάθομαι τόση ώρα στη δουλειά δεν βοηθάει, ούτε ότι πήρα και το κατσίκι το c2 σημερα )

υπάρχει γρήγορος τρόπος να την επαναφέρουμε μέχρι το βράδυ γιατί την χρειάζομαι :lol:

θέλω και γερά χέρια για δυνατό μασάζ και η γυναίκα δεν είναι για αυτές τις δουλειές. η άλλη λύση είναι να την ζεστάνω με ασκήσεις (γιατί περί τραβήγματος πρόκειται ουσιαστικά) να αντέξει εκείνη τη στιγμή και αύριο βλέπουμε :hmmm: δεν ψήνομαι να το αφήσω να περάσει με ακινησία γιατί θα φτάσω σάββατο έτσι και γενικά δεν μπορώ σήμερα να κάτσω σπίτι, έχω υποσχεθεί ότι θα προπονηθώ όπως και να χει
Άβαταρ μέλους
By gianik
#477222 Παρε κανα χαπακι voltaren κ ξεκουρασου κ εννοειται παρατα την προπονηση.. :protest:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#477223 χωρίς πλάκα από όλες τις μέρες σήμερα είναι που δεν μπορώ, θα πάω και ας πιάνω χώρο στην αίθουσα

χαπάκι ε; μάλλον είναι η πιο εύκολη λύση αν και αποφεύγω παυσίπονα, αντιφλεγμονώδη και λοιπά πράγματα του διαόλου
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#477368 Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα πονάει η μέση μου σήμερα, κάπου θα πιάστηκα ή θα στραβοκάθησα στο γραφείο