Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#633591
Dimitris_P έγραψε:Το βάζω εδώ γιατί στο άλλο χάθηκε.

Καμιά πρόταση για αξιόλογο ανέπαφο θερμόμετρο;
gianik θυμάμαι εσύ είχες ποστάρει τελευταία φορά κάτι σχετικό που έλεγες ότι πλησιάζει σε υδραργύρου, αλλά δεν βρίσκω το post για να δω μάρκα/μοντέλο
edit: το βρήκα, το είχες γράψει σε άλλο θέμα, αυτό είναι Braun PRT 2000. Ισχύει να είναι καλό;
Ή μήπως κανά σαν πιστόλι όπως https://www.skroutz.gr/s/4528878/Medisana-TM-750.html ;
Από ανέπαφα κάηκε η γούνα μου... Οποτε πλέον μόνο μασχάλης.
Ναι, αυτό είναι το braun, πάντα συγκρινόμενο με ένα υδραργύρου που έχουμε, εχει 99% ίδια μέτρηση. Λόγω του ότι χρειάζεται 8" για να βγάλει ένδειξη , βολεύει πολύ για θερμομετρηση βρεφών, παιδιών κλπ που δεν φημίζονται για την υπομονή τους..

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#633592
drdino έγραψε:Βρες υδραργύρου. Υπάρχουν, you just have to know a guy. Έχω μασχάλης κι αυτιού, είναι λίγο ό,τι να 'ναι. Αν δεν βρεις, πάρε θερμοκρασίες αναφοράς όταν ξέρεις ότι είσαι υγιής γιατί αλλιώς άκρη δεν θα βγάλεις :lol:


Έχω ήδη υδραργύρου.
Έχω και του lidl ένα τέτοιο :lol:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#633597
gianik έγραψε:Από ανέπαφα κάηκε η γούνα μου...

Ποιο είχες;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#633604 Αν θυμάμαι καλα , ενα της Medisana ,αγορασμενο προ 8ετιας στα 70€.....,εννοειται πλεον ουτε κ ξερω που το εχω...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#633606 Εγώ έχω το Microlife NC 150 (των 28 €) και δεν έχω δει μεγάλες αποκλίσεις από το υδραργύρου :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#633618 κι εγω Microlife των 10€ και 10 δευτ. μια χαρά τα πάει χρόνια τώρα!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#633619 Κόρη φίλου 25αρα κόλλησε από συνάδελφο της που είχε πάει Ισπανια Καραντίνα και για τους γονείς το αγόρι της κλπ.εχουν περάσει 10 μέρες ήδη... ελαφρά συμπτώματα..

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#634385 Μπορείς να πας σε ιδιωτικό και να πεις, γεια σας, βήχω κι έχω ευπαθή άτομα στην οικογένεια, να κάνω το τεστ; ή σε διώχνουν;
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#634389
Dimitris_P έγραψε:Μπορείς να πας σε ιδιωτικό και να πεις, γεια σας, βήχω κι έχω ευπαθή άτομα στην οικογένεια, να κάνω το τεστ; ή σε διώχνουν;


Αν πας ακριβώς όπως το λες κανονικα πρέπει να σε δείρουν :lol: :lol:

Τηλέφωνο πρωτα, για να ενημερωθείς ακριβώς για το ΠΩΣ πρέπει να πας.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#634391
Dimitris_P έγραψε:Μπορείς να πας σε ιδιωτικό και να πεις, γεια σας, βήχω κι έχω ευπαθή άτομα στην οικογένεια, να κάνω το τεστ; ή σε διώχνουν;


με 300 ευρω δεν σε διωχνει κανεις
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#637085 Άυλη συνταγογράφηση , check. Καλό αυτό , για να μη τρέχουμε κάθε τρίμηνο στον προσωπικό ιατρό.
Έγινε επιβεβαίωση και σε κινητό και e-mail και πλέον με ένα τηλεφώνημα για συνεννόηση λογικά θα προχωράει η όλη ιστορία.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#637086 Πώς πλήρωσες;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#637088 για πες περισσότερα.....με ενδιαφέρει για τους γονείς μου....
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#637092 Απλά έκανα τη αίτηση ηλεκτρονικά , έγινε αποδοχή δήλωσης για άυλη συνταγογράφηση στο σύστημα αμέσως και έδωσα πού θα έρχεται ο κωδικός του ιατρού. σε κινητό ή kai email.
https://www.gov.gr/ipiresies/ugeia-kai- ... gographese
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 28 Μαρ 2020, 11:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά