Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By skous
#774817 Δεν πειράζει, θα δει 100 ώρες γιουτιουμπ ο σκύλος και θα γίνει αρνάκι :)


< >
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#774820 Ρε έφαγε μια στα μάτια λέμε και να δεις για πότε άνοιξε το στόμα του ... Ευτυχώς δλδ γιατί άνετα μπορεί να είχαμε δράματα ..


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#774825
bujinkan έγραψε:μαλλον κατι δεν καταλαβατε....δεν ειχα μπει καν στον κηπο του...ανοιξε την πορτα επαθα σοκ που ειδα τον σκυλο εμεινα ακινητος και ο σκυλος βγηκε απο το σπιτι και με αρπαξε...αρα τεχνικα ηταν εκτος οικιας


Σε μπέρδεψα με τον ΧΛ... Συγνώμη και περαστικά!

Πάντως, παλιότερα που οι γονείς μου είχαν σκύλους - φύλακες, όπως και άλλοι γνωστοί, τα σκυλιά μπορούσαν πολύ άνετα να κρίνουν αν κάποιος ήταν επικίνδυνος ή όχι. Και δεν υπήρχε καμία περίπτωση να επιτεθούν αν το αφεντικό ήταν εκεί ή αν ο ξένος δεν έκανε κάτι κακό. Ο συγκεκριμένος ιδιοκτήτης πρέπει να είναι τέρμα βλάκας (όπως δυστυχώς είναι πάρα πολλοί)...
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#774827
markvag έγραψε:
bujinkan έγραψε:μαλλον κατι δεν καταλαβατε....δεν ειχα μπει καν στον κηπο του...ανοιξε την πορτα επαθα σοκ που ειδα τον σκυλο εμεινα ακινητος και ο σκυλος βγηκε απο το σπιτι και με αρπαξε...αρα τεχνικα ηταν εκτος οικιας


Σε μπέρδεψα με τον ΧΛ... Συγνώμη και περαστικά!

Πάντως, παλιότερα που οι γονείς μου είχαν σκύλους - φύλακες, όπως και άλλοι γνωστοί, τα σκυλιά μπορούσαν πολύ άνετα να κρίνουν αν κάποιος ήταν επικίνδυνος ή όχι. Και δεν υπήρχε καμία περίπτωση να επιτεθούν αν το αφεντικό ήταν εκεί ή αν ο ξένος δεν έκανε κάτι κακό. Ο συγκεκριμένος ιδιοκτήτης πρέπει να είναι τέρμα βλάκας (όπως δυστυχώς είναι πάρα πολλοί)...

σκυλος μονιμα δεμενος εκ των πραγματων γινεται επικινδυνος για τους ανθρωπους
τελεια και παυλα
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#774832 Πρώτα από όλα περαστικά φίλε, από το τίποτα την έπαθες πραγματικά

Το ζώο είναι επικίνδυνο. Τρέμω στην ιδέα να επιτεθεί σε κάποιο παιδάκι
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#774856
g8777 έγραψε:Το θέμα δεν είναι ότι είναι άριστος γιατρός αλλά μαλάκαs ιδιοκτήτης.

Ανάλογο προσωπικό παράδειγμα.


Καλύτερος γιατρός από Belgarion στην Ήπειρο ΔΕΝ υπάρχει. :iconcool:

Από το καλημέρα μου έκανε 100% επιτυχημένη διάγνωση. :s_howdy

Σταμάτησα όμως, πόσο να αντέξω να κάθομαι να μου διαβάζει άρθρα για την Τοναλε μετά την εξέταση ; Από ένα σημείο και μετά έφευγα χειρότερα απ'ότι πήγαινα. :s_hang

Εσένα πρέπει να σε έχω από κοντά γιατί έρχεσαι εδώ και με διαβαλλεις :lol: :inlove:
Bujinkan Περαστικά σου
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#774863 Πολύ άκυρη φάση γενικά.
Είχε άδεια ο γιατρός ή το ιατρείο λειτουργεί παράνομα?

< >
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#774867 Το έχει γράψει, συνταξιούχος, που σημαίνει έχει δώσει την άδεια, άρα παρανομος. Δεν τον αλλάζει όμως γιατί είναι καλός, βέβαια, αν αποδημήσει εις Κύριον, σε ποιον γιατρό θα πάει;
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#774868 Δεν είναι απαραίτητο μπορεί να έχει μερική συνταξιοδότηση και να έχει νόμιμο ιατρείο.Επισης στα 70 μπορεί να μην έχει συνταξιοδοτηθεί καθόλου.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#774870 Το θέμα δεν είναι ο γιατρός, το θέμα είναι το σκυλί και η επίθεση. Θα μπορούσε να επιτεθεί και σε έναν επισκέπτη, ασχέτως της (παράνομης;) ιατρικής ενασχόλησης. Όπως λέει και ο Gibbs (NCIS), να έχετε πάντα ένα μαχαίρι πάνω σας. :iconcool: :lol:

Περαστικά φίλε.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#774871 Όλα είναι θέμα .Γιατί εκτός της παρανομίας αν το θύμα κινηθεί νομικά πολλά μπορεί να βγουν στην επιφάνεια.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#774872 Ο συνταξιούχος, εφ όσον το δηλώσει παίρνει μειωμένη σύνταξη και εξασκεί το επάγγελμα.

.