Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#519198
rx8_drifter έγραψε:Ο ξάδερφος, ετών 34 νοσηλεύεται στο Ερρίκος Ντυνάν με ιλαρα. Εμβολιασμένος.

Να ευχηθώ καλό ψόφο στα γίδια που εν έτει 2018 μας έχουν κάνει να κουβεντιάζουμε για επιδημίες ιλαράς στην Ελλάδα?


Ψόφο :vava:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#519225 Τσεκάραμε όλοι τα βιβλιάρια μας και είμαστε εμβολιασμένοι με τις 2 δόσεις, αλλά θα πάω καλού κακού να κάνω και ενα τεστ αντισωμάτων αύριο.

ΓΜΤΧΜ μες τις διακοπές
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#522461
otso έγραψε:γαστροσκοπηση χωρις μεθη, για Αντρες , την εχω βαψει.
Γιατί χωρίς;
Μου δοκίμασαν με λιγότερη μέθη και δεν την κατάφεραν.
Θα είναι αρκετά ζόρικη!
Καλή επιτυχία!

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By otso
#522467
Νίκος Παππάς έγραψε:
otso έγραψε:γαστροσκοπηση χωρις μεθη, για Αντρες , την εχω βαψει.
Γιατί χωρίς;
Μου δοκίμασαν με λιγότερη μέθη και δεν την κατάφεραν.
Θα είναι αρκετά ζόρικη!
Καλή επιτυχία!

Από το Mi A1.


Στην επαρχια δεν κανουν , πρεπει να παρεβρισκεται αναισθησιολογος , και να υπαρχει και σοβαρο νοσοκομειο κοντα .
Αν παρ ολα αυτα κανει , υπαρχει περιπτωση με καταγγελια να του παρουν την αδεια.
Ετσι τουλαχιστον μου ειπε.

Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#522468
otso έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
otso έγραψε:γαστροσκοπηση χωρις μεθη, για Αντρες , την εχω βαψει.
Γιατί χωρίς;
Μου δοκίμασαν με λιγότερη μέθη και δεν την κατάφεραν.
Θα είναι αρκετά ζόρικη!
Καλή επιτυχία!

Από το Mi A1.


Στην επαρχια δεν κανουν , πρεπει να παρεβρισκεται αναισθησιολογος , και να υπαρχει και σοβαρο νοσοκομειο κοντα .
Αν παρ ολα αυτα κανει , υπαρχει περιπτωση με καταγγελια να του παρουν την αδεια.
Ετσι τουλαχιστον μου ειπε.

Ευχαριστω
Έλα Αθήνα. Πήγαινε στο νοσοκομείο Άγιοι Ανάργυροι στην Κηφισιά.
Δεν θα μπεις κέντρο και θα πάθεις πλάκα από την οργάνωση και τον λίγο κόσμο.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#522469 Έκανε η γυναίκα μου χωρίς x2 (επιλογή της), η συμβουλή της είναι να παίρνεις βαθιές αναπνοές. Αν μπορείς βέβαια να κάνεις αυτό που λέει ο Νίκος είναι καλύτερα. Περαστικά όπως και να χει!
Άβαταρ μέλους
By otso
#522473 Δεν το εγραψες ολο το ονομα , και μονο που ακουω ογκολογικο μπορει να παω απο καρδια μπροστιτερα .
α)απ οτι ξερω πρεπει να εχεις γιατρο εκει μεσα και να τα σκασεις συν οτι πρεπει να τον επισκεφτεις πρωτα στο ιατρειο και μετα να πας στο νοσοκομειο .
β)αν δεν εχεις πρεπει να πας στα επειγοντα και θα σε χρεωθει οποιος γιατρος τυχει και θα σε ειδιποιησουν καποτε στο μελλον να πας.
γ) Κλεινεις ραντεβου στα τακτικα ιατρεια (δεν ξερω πως) πας σε γιατρο και αποφασιζει τι θα κανεις.

καπως ετσι δεν γινεται; και ποσα πρεπει να τους δωσεις ; συν την ταλαιπωρια 2 φορες απο επαρχια .

Αυτος εδω 120 θα μου παρει.
Άβαταρ μέλους
By otso
#522475
drdino έγραψε:Έκανε η γυναίκα μου χωρίς x2 (επιλογή της), η συμβουλή της είναι να παίρνεις βαθιές αναπνοές. Αν μπορείς βέβαια να κάνεις αυτό που λέει ο Νίκος είναι καλύτερα. Περαστικά όπως και να χει!


Ευχαριστω
Βεβαια η ειδηση ειναι πως ,τουλαχιστον για μενα, πρωτη φορα βλεπω, οτι εισαι παντρεμενος
Συγχαρητηρια (γιατι το κρατατε κρυφο , χανετε και τα δωρα)
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#522477
otso έγραψε:
drdino έγραψε:Έκανε η γυναίκα μου χωρίς x2 (επιλογή της), η συμβουλή της είναι να παίρνεις βαθιές αναπνοές. Αν μπορείς βέβαια να κάνεις αυτό που λέει ο Νίκος είναι καλύτερα. Περαστικά όπως και να χει!


Ευχαριστω
Βεβαια η ειδηση ειναι πως ,τουλαχιστον για μενα, πρωτη φορα βλεπω, οτι εισαι παντρεμενος
Συγχαρητηρια (γιατι το κρατατε κρυφο , χανετε και τα δωρα)
Και εγώ έχω κάνει χωρίς μέθη, όντως το μυστικό είναι στις ανάσες, για εμένα το πρόβλημα ήταν μετά που παθαίνεις κράμπες και πονάει όλη η κοιλιά από τον αέρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#522485
Serf έγραψε:Αν θες να πεις, για ποιο λόγο διάλεξες/να διαλέξει κάποιος χωρίς μέθη;

< Note >
Αν ρωτας εμένα, μου προτάθηκε μέθη αλλά είπα πάμε και βλέπουμε οπότε με ανάσες και υπομονή ολοκληρώθηκε. Μάλλον θέλω να έχω τον έλεγχο, δεν είμαι άτομο που αφήνεται εύκολα

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#522504
otso έγραψε:Δεν το εγραψες ολο το ονομα , και μονο που ακουω ογκολογικο μπορει να παω απο καρδια μπροστιτερα .
α)απ οτι ξερω πρεπει να εχεις γιατρο εκει μεσα και να τα σκασεις συν οτι πρεπει να τον επισκεφτεις πρωτα στο ιατρειο και μετα να πας στο νοσοκομειο .
β)αν δεν εχεις πρεπει να πας στα επειγοντα και θα σε χρεωθει οποιος γιατρος τυχει και θα σε ειδιποιησουν καποτε στο μελλον να πας.
γ) Κλεινεις ραντεβου στα τακτικα ιατρεια (δεν ξερω πως) πας σε γιατρο και αποφασιζει τι θα κανεις.

καπως ετσι δεν γινεται; και ποσα πρεπει να τους δωσεις ; συν την ταλαιπωρια 2 φορες απο επαρχια .

Αυτος εδω 120 θα μου παρει.

Ηταν ογκολογικο και πλεον και γενικο νοσοκομειο.
Κλεινεις ραντεβου και πας σε γιατρο, σε 10-15 μερες θα κανεις και την γαστροσκοπηση.
Κοστος μηδεν, τιποτα, μονο τα καυσιμα να πας και να ερθεις και ο ΑΜΚΑ σου.
Δημοσιο νοσοκομειο ειναι.

Επισης αν η γαστροσκοπηση γινεται για θεμα στομαχου ισως και να μην ειναι τοσο ζορικη. Αν ομως ειναι λογω θεματος στον οισοφαγο..............................ΤΟΝ ΗΠΙΕΣ χωρις μεθη! :lipsealed:
Παθων και μαθων!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#522535
Νίκος Παππάς έγραψε:
otso έγραψε:Δεν το εγραψες ολο το ονομα , και μονο που ακουω ογκολογικο μπορει να παω απο καρδια μπροστιτερα .
α)απ οτι ξερω πρεπει να εχεις γιατρο εκει μεσα και να τα σκασεις συν οτι πρεπει να τον επισκεφτεις πρωτα στο ιατρειο και μετα να πας στο νοσοκομειο .
β)αν δεν εχεις πρεπει να πας στα επειγοντα και θα σε χρεωθει οποιος γιατρος τυχει και θα σε ειδιποιησουν καποτε στο μελλον να πας.
γ) Κλεινεις ραντεβου στα τακτικα ιατρεια (δεν ξερω πως) πας σε γιατρο και αποφασιζει τι θα κανεις.

καπως ετσι δεν γινεται; και ποσα πρεπει να τους δωσεις ; συν την ταλαιπωρια 2 φορες απο επαρχια .

Αυτος εδω 120 θα μου παρει.

Ηταν ογκολογικο και πλεον και γενικο νοσοκομειο.
Κλεινεις ραντεβου και πας σε γιατρο, σε 10-15 μερες θα κανεις και την γαστροσκοπηση.
Κοστος μηδεν, τιποτα, μονο τα καυσιμα να πας και να ερθεις και ο ΑΜΚΑ σου.
Δημοσιο νοσοκομειο ειναι.

Επισης αν η γαστροσκοπηση γινεται για θεμα στομαχου ισως και να μην ειναι τοσο ζορικη. Αν ομως ειναι λογω θεματος στον οισοφαγο..............................ΤΟΝ ΗΠΙΕΣ χωρις μεθη! :lipsealed:
Παθων και μαθων!


+1000 για το Αγ. Αναργυρων, ειναι καταπληκτικο και δημοσιο... Οι γιατροι εκει ειναι πολυ καλοι στη δουλεια τους και σε σεβονται χωρις φακελακια κλπ. φιλος εκει εκανε προστατη.... εδω και 2 χρονια και ξαναπαει για παρακολουθηση... δεν τους αλλαζει με τιποτα.
εκανα με μεθη 2 φορες και γαστροσκοπηση και κωλονοσκοπηση.... σε μιση ωρα σηκωνεσαι και φευγεις... πιο πολυ σπασιμο ειναι η προηγουμενη μερα που θελεις το καθαρτικο....
Άβαταρ μέλους
By otso
#522548 Εχω ξανακανει χωρις μεθη και 2 κωλονοσκοπησεις και επικειται και αλλη του χρονου , αλλα ρε γαμωτο θαθελα να κανω και γω μια φορα σαν ανθρωπος .