Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#604447 σε έναν καβγά φταίει πάντα ο πιο έξυπνος

συνεχίστε τώρα να απαντάτε και να διαιωνιστεί ο καρκίνος στα ματάκια μας :s_bye
Άβαταρ μέλους
By DAP
#604456
JBT έγραψε:σε έναν καβγά φταίει πάντα ο πιο έξυπνος

συνεχίστε τώρα να απαντάτε και να διαιωνιστεί ο καρκίνος στα ματάκια μας :s_bye


Εχεις δικιο μα τουλαχιστον εγω προσπαθω να μιλησω σε ενα νοημονα ανθρωπο και δυστυχως εχω αποτυχει...... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#604515 Εγω βλεπω οτι εισαστε ακαταλληλοι για διαλογο και το μονο που ξερετε ειναι να πετατε αφορισμους .
Άβαταρ μέλους
By bill33
#604516 Ηρθε σήμερα η GP να κοιτάξει τον παππού οπότε την ρώτησα.Μου είπε σαν σε ποίημα αυτό που πόσταρα πιο πριν .Το επιπλέον που έμαθα είναι ότι ο εμβολιασμός ξεκινάει απο 30-09,πας σε φαρμακείο και το κάνεις.Αλλιώς στον GP που είσαι γραμμένος.Διαφορά Ελλάδος Αγγλίας δεν ξέρει αν υπάρχει αλλά λεει αφού θα είσαι/εργάζεσαι Αγγλία κάνε το εδώ,λογικό μου ακούγεται.Οπότε όταν επιστρέψω Αγγλία θα το προγραμματίσω.Εκτός αν πέσει έλλειψη λόγω Brexit!! :shifty: :shifty:

Kατι σχετικό άσχετο.Είμαι σε ένα viber group με άλλους carers που γνωριστήκαμε στην εκπαίδευση και κρατάμε επαφή .Οταν ρώτησα για εμβόλιο μόνο που δεν με ανασκολόπισαν!!!Αρχισαν τα κλασσικα "ξερεις τι βάζουν μεσα" μεχρι να μου λένε πάρε εχινάκια κλπ και τώρα ασχολούνται με chemtrails κλπ!!Εχασα πάσα ιδέα.Γυναίκες στα χρόνια μου αλλά και νεώτερες δεν πίστευα ότι μπορούν να πιστεύουν τέτοιες παπαριές!!Στην αρχή νόμιζα ότι με τρόλαραν αλλά δεν...... τα πιστεύουν!!
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#604545
italakias έγραψε:Εγω βλεπω οτι εισαστε ακαταλληλοι για διαλογο και το μονο που ξερετε ειναι να πετατε αφορισμους .


Διάβασε για την μεγάλη Γρίπη και μετά έλα εδώ: https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu


Υπολογίζεται ότι η Γρίπη έχει σκοτώσει συνολικά περισσότερους ανθρώπους από όσους όλες οι άλλες ασθένειες. Η Γρίπη, δεν είναι το απλό κρυολόγημα που νομίζεις...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#604574
italakias έγραψε:Δεν ειναι μαλακες οι γιατροι και νοσηλευτες των νοσοκομειων που δεν εμβολιαζονται.


Προφανέστατα και είναι μαλάκες όσοι δεν εμβολιάζονται, γιατί το συγκεκριμένο εμβόλιο είναι γι' αυτούς. Και μαζί και όσοι έχουν τέτοιες απόψεις.

Τέλος από μένα.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#604598 Sknipper, kostis20, bibendum, citastak κ οι υπόλοιποι γιατροί του φόρουμ σε ποιο ποσοστό εμβολιάζονται για την εποχιακή γρίπη στην κλινική σας; Εσείς εμβόλιαζεστε;

Εδώ σε εμένα στην ορθοπαιδική τουλάχιστον, από τους περίπου 45 ειδικευόμενους και τους 10-12 επιμελητές , πραγματικά δεν ξέρω κάποιον να εμβολιάζεται για την εποχιακή γρίπη.

Βέβαια εμείς δεν ερχόμαστε συχνά σε επαφή με ανοσοκατεσταλμένους ή τόσο συχνά με πνευμονία.

Εγώ κάνω έλεγχο για αντισώματα Ηπατίτιδας Β. Εδώ έχω να πω πως ενώ θα έπρεπε να είχα κάνει το επαναληπτικό πριν 14 χρόνια, έχω δείκτη αντισωμάτων για ακόμη 10 χρόνια... αυτό θα το δικαιολογούσε μια συνεχόμενη επαφή με το αντιγόνο, αλλά γενικά είμαι προσεκτικός κ δε σχίζω γάντια σε χειρουργεία συχνά (στην ορθοπαιδική φοράμε κ διπλά κιόλας).


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#604613
PeterPan έγραψε:Βέβαια εμείς δεν ερχόμαστε συχνά σε επαφή με ανοσοκατεσταλμένους ή τόσο συχνά με πνευμονία.

< >


Ακριβώς... :s_wink
Άβαταρ μέλους
By bill33
#604620 Ο παππούς που είναι επιρρεπής στις λοιμώξεις ξεκίνησε αντιβίωση από χθες γιατι κάτι άκουσε η γιατρός στον αριστερό πνεύμονα.Υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις.Εικόνα

< G (5S) >
Άβαταρ μέλους
By sargus
#604826 Η σύζυγος πάντως (παιδίατρος σε μεγάλο νοσοκομείο), εμβολιάζεται όπως και όλοι οι συνάδελφοι της κάθε χρόνο. Βέβαια, ίσως παίζει ρόλο και το ότι το απαιτεί και ο διευθυντής τους και δε σηκώνει αντιρρήσεις.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#606908 Βλέπω τους Γερμανούς πόσο κοιμούνται κ παθαίνω πλάκα. Κάθε βράδυ από τις 22:00 όλα είναι σκοτεινά τα σπίτια. Ή για να μην είμαι υπερβολικός, το 90%. Και μιλώ για καθημερινές κιόλας.

Εγώ μάλλον έχω καταστρέψει το βιολογικό μου ρολόι κ τις ορμόνες μου, κορτιζόλη κτλ. 9 χρόνια κοντά σηκώνομαι τις καθημερινές στις 5:15 κ κοιμάμαι 23:00 έως 00:15.

Δεν είμαι φυσικά σωστός, αλλά κ αυτό των Γερμανών είναι παράλογο...


< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#606917
Dimsabas έγραψε:Γιατί είναι παράλογο; Οκτάωρο, άσχημα είναι;
Γιατί δεκάχρονο είσαι;

Από το Mi A1.