Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#629425 Το ζήτημα είναι μην βηξει κανείς στην Ελλάδα μέσα σε αυτούς τούς 2 μήνες, θα έχουμε γενοκτονία από τσιρλιο. :hmmm:

Το λέω από τώρα. Πηγαίνετε αδειαστε τα όλα. Πάρτε και τα ράφια σπίτι.

Έτσι όμως και δεν βρω Μουστοκούλουρα από κύριο Στεργίου ΘΑ ΈΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ. :x
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#629429
g8777 έγραψε:Πάρτε και τα ράφια σπίτι.

"Και οι μπάλες μέσα"...

ΧΑΧΑΧΑΧΧαχαχαΧΑΧΑΧΑ
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#629435 Ο άνθρωπος, όποιος κι αν είναι τα λέει πολύ σωστά. Η κατάσταση είναι σοβαρή και αν εξελιχθεί εκτός ελέγχου μπορεί να γίνει πολύ σοβαρή. Τα στοιχεία είναι οι αριθμοί και οι πληροφορίες που βλέπουμε όλοι στις ειδήσεις και στο διαδίκτυο, δεν υπάρχουν μυστήρια. Απλά μερικοί έχουν το επιστημονικό υπόβαθρο γνώση και κοινή λογική ώστε να καταλήξουν στα παραπάνω συμπεράσματα. Χωρίς κανέναν πανικό.
Αν οι αριθμοί δεν σας αρέσουν δικό σας πρόβλημα. Αν θεωρείτε ότι είναι λάθος σκεφτείτε ότι είναι πιο πιθανό τα πράματα να είναι ακόμα χειρότερα και να τα κρύβουν.
Αν δεν σας αρέσει το χιούμορ του κυρίου πρόβλημά σας, αυτό δεν αναιρεί την αξία όλων των άλλων. Κάθε προσπάθεια να τον μειώσετε χωρίς να αντιτάσσετε κανένα στοιχείο είναι αφελής, μικρονοϊκή και γελοία.
Αν δεν σας αρέσει ο πανικός που νιώθετε στην περίπτωση που τα όσα λέει είναι σωστά καλωσήρθατε στην πραγματικότητα, έξω από το φόρουμ. Σε κανέναν δεν αρέσει. για αυτό προσέχουμε, ακολουθούμε τις οδηγίες και κάνουμε και λίγο χιούμορ για να ελαφρύνουμε την ατμόσφαιρα. Οι υπόλοιποι πηγαίνετε να πάρετε όλα τα ντολμαδάκια και τα κωλόχαρτα από τα ράφια...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#629445 Η βασική συμβουλή που θα περίμενα εγώ με το (πολύ) φτωχό μου μυαλό από ένα σχετικό επιστήμονα θα ήταν να πει στον κοζμάκη το εξής απλό: εάν ανεβάσεις 36.66669 πυρετό, ΜΗΝ σπριντάρεις προς τα νοσοκομεία, γιατί θα μπουκώσει το σύμπαν και θα επιβαρυνθούν σημαντικά οι ήδη νοσηλευόμενοι και το προσωπικό.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#629448
Γιώργης έγραψε:Ξέρουμε για πόσο διάστημα επιζεί ο ιός πάνω σε αντικείμενα; Αλλού διαβάζω μέχρι εννιά μέρες και αλλού μερικές ώρες. Θέλω να παραγγείλω κάτι από ebay που ο πωλητής είναι στο Μιλάνο και το σκέφτομαι. Άσε που δεν ξέρω αν θα λειτουργεί σωστά το εκεί ταχυδρομείο.


:vava:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#629449
sknipper έγραψε:Ο άνθρωπος, όποιος κι αν είναι τα λέει πολύ σωστά. Η κατάσταση είναι σοβαρή και αν εξελιχθεί εκτός ελέγχου μπορεί να γίνει πολύ σοβαρή. Τα στοιχεία είναι οι αριθμοί και οι πληροφορίες που βλέπουμε όλοι στις ειδήσεις και στο διαδίκτυο, δεν υπάρχουν μυστήρια. Απλά μερικοί έχουν το επιστημονικό υπόβαθρο γνώση και κοινή λογική ώστε να καταλήξουν στα παραπάνω συμπεράσματα. Χωρίς κανέναν πανικό.
Αν οι αριθμοί δεν σας αρέσουν δικό σας πρόβλημα. Αν θεωρείτε ότι είναι λάθος σκεφτείτε ότι είναι πιο πιθανό τα πράματα να είναι ακόμα χειρότερα και να τα κρύβουν.
Αν δεν σας αρέσει το χιούμορ του κυρίου πρόβλημά σας, αυτό δεν αναιρεί την αξία όλων των άλλων. Κάθε προσπάθεια να τον μειώσετε χωρίς να αντιτάσσετε κανένα στοιχείο είναι αφελής, μικρονοϊκή και γελοία.
Αν δεν σας αρέσει ο πανικός που νιώθετε στην περίπτωση που τα όσα λέει είναι σωστά καλωσήρθατε στην πραγματικότητα, έξω από το φόρουμ. Σε κανέναν δεν αρέσει. για αυτό προσέχουμε, ακολουθούμε τις οδηγίες και κάνουμε και λίγο χιούμορ για να ελαφρύνουμε την ατμόσφαιρα. Οι υπόλοιποι πηγαίνετε να πάρετε όλα τα ντολμαδάκια και τα κωλόχαρτα από τα ράφια...


Μάλιστα. Το κάνω στικυ έτσι ώστε κατά τον Γιουνη να το ξαναδούμε . Ίσως τότε αναθεωρήσουμε ποιοί ήταν οι αφελείς ,μικρονοοι και γελοιοι. Αυτά προς τό παρόν.

:roll:
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#629451 Εν ολίγοις, σύνεση, προσοχή, ΚΑΛΗ προσωπικη υγιεινη, και αν αρρωστήσουμε προσέχουμε παραπάνω απ' ότι συνήθως. Αν πιστεύουμε ότι μπορει να εχουμε εκτεθει στον ιό επικοινωνουμε με επαγγελματία υγείας, και ελπίζουμε όλο αυτό να περάσει όσο γίνεται πιο γρήγορα.

Και λίγο, λελογισμένο, χιούμορ δεν έβλαψε κανέναν.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#629453 Αν συνόδευε το βραδινό του τσάι με κανένα δαμάσκηνο πιθανό να μην είχαμε ανάλογα παραληρήματα. Καλή λευτεριά g8777, μην γίνεσαι τόσο σπαζοκλαμπάνιας
Άβαταρ μέλους
By g8777
#629455 Κοίτα, δεν έχουν όλοι την δική αου πνευματική διαύγεια έτσι ώστε να ΜΉΝ επικεντρωθούν σε λέξεις κλειδιά της Οδηγίας που ποσταρε ο ΠΟΥ στο ινσομνια. Εκεί που εσύ θα ανασκοπουσες την βιβλιογραφία ( και ένα crash course στην επιδημιολογία μαζί) κάποιοι άλλοι θα διάβαζαν ΌΧΙ ΑΝΤΙΣΏΜΑΤΑ, ΘΆΝΑΤΟΙ κοκ.
Ας κάνουμε χιουμορακι λοιπόν, σίγουρα θα βοηθήσει να εκτονωθεί η πίεση. :s_bye


ΠιΕς
Τό τσάι δεν βοήθησε, κάτι ποστ που έχω μπουκμαρκαρει όμως με ξαντεριασαν. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By markvag
#629456 Να σημειώσω πως μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν προβλήματα στο εμπόριο με την Ιταλία, φυσικά αν μπει σε καραντίνα η μισή χώρα αύριο δεν το ξέρει κανείς ακόμα.

Δεν νομίζω να υπολειτουργούν τα ταχυδρομεία πάντως...


bujinkan έγραψε: άλλη μια απάτη των Φ εταιριών?


Λίγο να χαλαρώσουμε με αυτά... Προφανώς οι φαρμακευτικές δεν είναι αγίες, αλλά τα φάρμακα που παρασκευάζουν και ελέγχονται εξονυχιστικά πριν κυκλοφορήσουν, σώζουν εκατομμύρια ζωές καθημερινά.

Και μην μου πείτε για μία περίπτωση που έγινε απάτη ή κάποιο λάθος. Γιατί θα δείξω τα ράφια οποιουδήποτε φαρμακείου που είναι γεμάτα με φάρμακα που κάθε μέρα σώζουν άπειρες ζωές. Και φυσικά τη λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα του κορωνοϊού θα την δώσει κάποιο φάρμακο ή ακόμα καλύτερα κάποιο εμβόλιο.
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#629465
red_monster έγραψε:
Γιώργης έγραψε:Ξέρουμε για πόσο διάστημα επιζεί ο ιός πάνω σε αντικείμενα; Αλλού διαβάζω μέχρι εννιά μέρες και αλλού μερικές ώρες. Θέλω να παραγγείλω κάτι από ebay που ο πωλητής είναι στο Μιλάνο και το σκέφτομαι. Άσε που δεν ξέρω αν θα λειτουργεί σωστά το εκεί ταχυδρομείο.


:vava:

Για πες.
Άβαταρ μέλους
By pro
#629468
Hellenic tifosi έγραψε:Σε ένα πολυ σοβαρό κείμενο, που μοιάζει πολυ λογικα γραμμένο, έκανε και λίγο χιούμορ. Δε βρίσκω που είναι το κακό.


Αν κάνεις χιούμορ ή πεις κάτι καθ'υπερβολήν σε ένα σοβαρό θέμα σε μαζεύουν οι μπάτσοι του φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#629470
Γιώργης έγραψε:Ξέρουμε για πόσο διάστημα επιζεί ο ιός πάνω σε αντικείμενα; Αλλού διαβάζω μέχρι εννιά μέρες και αλλού μερικές ώρες. Θέλω να παραγγείλω κάτι από ebay που ο πωλητής είναι στο Μιλάνο και το σκέφτομαι. Άσε που δεν ξέρω αν θα λειτουργεί σωστά το εκεί ταχυδρομείο.


Ακόμη και μερικές ώρες να επιζεί ο ιός σε επιφάνειες σε ιδανικές συνθήκες, στις συνθήκες της αποστολής μάλλον χλωμό να γίνει κάτι τέτοιο.
Το μερικές μέρες είναι για να γελάει κανείς.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#629472
pro έγραψε:
Hellenic tifosi έγραψε:Σε ένα πολυ σοβαρό κείμενο, που μοιάζει πολυ λογικα γραμμένο, έκανε και λίγο χιούμορ. Δε βρίσκω που είναι το κακό.


Αν κάνεις χιούμορ ή πεις κάτι καθ'υπερβολήν σε ένα σοβαρό θέμα σε μαζεύουν οι μπάτσοι του φόρουμ.


Τσουζει ακομα απο το αλλο θεμα; :s_bye

Να, μολις εκανα και γω χιουμορ pro. :s_roses