Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#768124 "Προσωπικός γιατρός: Αντικίνητρο επιπλέον συμμετοχής 10% σε φάρμακα, εξετάσεις, νοσήλια σε όσους δεν εγγραφούν "

https://www.protothema.gr/greece/articl ... eggrafoun/

Βρε άϊντε από κει με την προσωπική τσατσά σας. που όταν τη χρειαστείς σε βάζουν στο περίμενε.

Άβαταρ μέλους
By mousatos
#768126 Γιατί να έχουμε μπάστακα πάνω απ'το κεφάλι μας ? όπου θέλω πάω.
Κι όπως φαίνεται απ'τα "αντικίνητρα" , έχω δίκιο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#768128 Μα δεν έχεις ένα παθολόγο μονιμο που εμπιστεύεσαι?? Αυτόν θα βάλεις δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου

.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#768130 Έγραψα πιο πάνω οτι θες να πας στον ένα και μοναδικό και δεν είναι διαθέσιμος ή είναι διαθέσιμος μετά από μια εβδομάδα - 10 μέρες.
Εσείς μεσιέ 2.24v θεωρείτε οτι τo κάνουν επειδή ενδιαφέρονται για την υγεία μας ή για να μειώσουν κι άλλο τις επισκέψεις Μας και τα έξοδά Τους ;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#768135 Δεν πάω σε γιατρό για ψίλου πηδημα, πάω όταν πιστεύω ότι τον χρειάζομαι. Έχω ήδη αυτόν που θα δηλώσω για προσωπικό ιατρό και δεν θα αλλάξει κάτι για μένα και την οικογένειά. Τόσα χρόνια πλέον ξέρω ποιον εμπιστεύομαι και ξέρει τις ανάγκες μου.
Ξέρω και άλλους που τους πιάνει πονοκέφαλος και τρέχουν σε νοσοκομείο...

.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#768141 Ναι αλλά όταν τον χρειαστείτε άμεσα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην διαθέσιμος εκείνη τη στιγμή.
tip : έχει διαπιστωθεί μετά από έρευνα οτι οι υποχόνδριοι, αυτοί που τρέχουν στο νοσοκομείο για το παραμικρό, ζούνε περισσότερο. :iconcool: ο λόγος νομίζω είναι προφανής
Άβαταρ μέλους
By 224v
#768142 Ο κάθε γιατρός θα έχει 2000 πελατολόγιο. Δεν ξέρω αν είναι μεγάλο η μικρό νούμερο.
Στο κινητό θα τον βρεις και θα σου γράψει παραπεμτικο.. εφ όσον σε ξέρει. Εγώ και τις τακτικές εξετάσεις που πρέπει να κάνω προληπτικά στο τηλέφωνο του το λέω και τις γράφει...


.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#768148 Η επικοινωνία στο κινητό είναι προβλεπόμενη διαδικασία; Εγώ δεν έχω νούμερο κινητού.
Έχει άλλος κανείς εδώ μέσα;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#768150
mousatos έγραψε:Η επικοινωνία στο κινητό είναι προβλεπόμενη διαδικασία; Εγώ δεν έχω νούμερο κινητού.
Έχει άλλος κανείς εδώ μέσα;

Φυσικα. Για οσες ειδικοτητες εχουμε συχνοτερες επαφες και μιλω για γιατρους δημοσιου, οχι ιδιωτες.
Οπως και γιατρους που κατα καιρους χρειαστηκα εχω κινητο το οποιο συνηθως το σηκωνει βοηθος ομως.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#768160 Συνήθως "δικό τους" ιατρό έχουν οι μεγαλύτεροι σε ηλικία και όσοι έχουν χρόνια προβλήματα υγείας. Οι νεότεροι-υγιείς θα πρέπει απλά να δηλώσουν ένα ιατρό, στην τύχη...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#768170 Γιατί συγγενείς δεν έχουν να τους προτείνουν ένα παθολόγο??? Εκεί στα καφενεία που λύνουν τα παγκόσμια προβλήματα δεν ρωτάνε κανένα σύντροφο να τους δωσει ονομα??

.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#770139 https://www.zarpanews.gr/epiteloys-mili ... rfyOt90pfU


και καποιοι ενιωσαν αβολα οταν πριν απο μερικους μηνες ανεφερα για δολοφονικες τακτικες αυτης την ληστοσυμμοριας που λημαινει αυτον εδω τον τοπο.

ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ ΝΤΡΟΠΗ
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#770150 Θα καλύψουμε τα κενά με F35