Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#544825 Εντάξει, σαν τα άλλα ζώα που δεν έδιναν ούτε της μάνας γάλα και έδιναν καρύδας/αμυγδάλου και πέθανε το βρέφος δεν είναι (τουλάχιστον...)

Αυτό που λείπει από την ανάρτηση είναι αν το εμβολιάζουν ή όχι ( :ninja: )
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#544850
stavrosg έγραψε:Εντάξει, σαν τα άλλα ζώα που δεν έδιναν ούτε της μάνας γάλα και έδιναν καρύδας/αμυγδάλου και πέθανε το βρέφος δεν είναι (τουλάχιστον...)

Αυτό που λείπει από την ανάρτηση είναι αν το εμβολιάζουν ή όχι ( :ninja: )
Συνήθως τέτοια ζωντανά ακολουθούν όλες τις ηλιθιότητες, μην τυχόν και τους ξεφεύγει καμία.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#544863 Την θυμάμαι την περιπτωσάρα αυτή. Δεν πάει και πολύς καιρός. Οι γονείς-ζωάδια είχαν μαγαζί με τέτοιες "τροφές".
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#544868
dimik έγραψε:Εικόνα

:rant: :rant: :rant: :rant:

ακόμα χειρότεροι και απο τους αντιεμβολιαστές
Που τα ψαρευετε αυτά ?
Άβαταρ μέλους
By postruck
#544938 Σαν την άλλη στο ιασω που της είπε η παιδίατρος οτι θα ξεκινήσει,να δείνει στο μικρό έτοιμο γάλα,γιατί με το δικό της είχε πέσει το βάρος του στα 2 κιλά και έλεγε οχι :tomato: Ηταν τόσες μέρες στην μονάδα ενδιάμεσης νοσηλείας και ηθελε το ζωο να λεει και οχι. :slap:
Αλλη περίπτωση πριν 2 χρόνια στην Κόρινθο, 1,5 ετους κοριτσάκι είχε διάρροια και εμετούς και η μαμα ηταν της εναλακτικής :slap: ιατρικής,με αποτέλεσμα να πάθει σηψαιμία και να...παιθάνει η μικρή.
Κάτι γονείς :hmmm: αυτου του style :tomato: πρέπει να τους μαζεύουν με συνοπτικές διαδικασίες....
Άβαταρ μέλους
By markvag
#544983
QsisVTS έγραψε:αυτό που δεν θέλουν είναι να πάρεις από μια μάνα το γάλα της που προορίζεται για το παιδί τηςώστε να κάνεις διάφορα γαλακτομικά, αυτό το θεωρούν βάρβαρο κοκ

και επί της ουσίας δεν έχουν άδικο, αλλά έχουν κιόλας :lol: και αν όχι στα γαλακτομικά που έτσι κι αλλιώς πολλοί δεν θέλουν να τρώνε ή τους πειράζουν το έχουν σε πολλά άλλα


Φυσικά και έχουν άδικο :lol: ... Μιας και τα ζώα από τα οποία παίρνουμε το γάλα που καταναλώνουμε (κατά βάση οι αγελάδες), έχουν εξελιχθεί από εμάς με τέτοιον τρόπο, ώστε να παράγουν ασταμάτητα συγκλονιστικές ποσότητες γάλακτος. :lol: Πράγμα που σημαίνει πως αν δεν αρμέγονται καθημερινά, θα πεθάνουν με φρικτούς πόνους πάρα πολύ σύντομα... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#544987 ναι προφανώς, κάποια ζώα δεν μπορούν να υπάρξουν ή δεν έχουν λόγο να το κάνουν αν δεν τα χρησιμοποιήσουμε

όσο φρικτό κι αν είναι αυτό

ακόμα και τα γαϊδουράκια που είχε γίνει θέμα, δυστυχώς είναι υπό εξαφάνιση ακριβώς επειδή δεν είναι πλέον χρήσιμα

θα μου πεις και εκεί που είναι πρέπει να τους φέρονται έτσι; όχι βέβαια, από την άλλη αν το γαϊδουράκι στη σαντορίνη πχ δεν έχει κάτι να κουβαλήσει στην πλάτη του δεν υπάρχει λόγος και να υπάρχει γενικά,αυτό που οραματίζονται κάποιοι φιλόζωοι να κυκλοφορούν ελεύθερα σαν τις αγελάδες στην ινδία απλά δεν παίζει
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#545456 να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς..

γιατί αφότου έχασα βάρος πάω τουαλέτα 2 ή και 3 φορές τη μέρα και μάλιστα πάω καλά κυριλλέ, δεν είναι ότι έχω τίποτα διάροιες, μάλιστα θα έλεγα καλύτερα από πριν έχουν ηρεμήσει και οι αμορροίδες μου σα να μην τις έχω

μάλιστα τόσο πήγαινα και πιο νέος, 2-3 , αλλά μεγαλώνοντας πήγαινα απλά μία και αυτό ήταν

υπάρχει κάποια σύνδεση κάποιο correlation βρε αδερφέ μεταξύ βάρους και χεσίματος; :hmmm: έχει να κάνει με αλλαγές σε μεταβολισμό και τα επεξεργάζομαι πιο γρήγορα; τι μου συμβαίνει; γιατί πιο πολύ δεν τρώω σίγουρα, τρώω σαν σπουργίτι συγκριτικά με πριν και θα περίμενα μάλιστα να μην είχα ούτε το μια φορά στη μέρα, αλλά πάω εκεί και γειά σας όλα
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 26 Οκτ 2018, 15:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#545460 Δεν θα το έλεγα, ίσως το αντίθετο, όσο πιο λιπαρά τρως, τόσο πιο πολλές φορές πας :hmmm: . Εγώ τώρα με τη δίαιτα έχω ψιλοπεριοριστεί. Βέβαια ποτέ δεν είχα στάνταρ πρόγραμμα όπως μερικοί, πχ κάθε πρωί βρέξει-χιονίσει.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#545463 εγώ έχω το στάνταρ μου το πρωί στη δουλειά, αλλά πλέον παίζω και πιο απόγευμα ή και βράδυ

δεν πρέπει να μένει τίποτα μέσα μου για πάνω από 24ωρο

βέβαια έχω αυξήσει τις φυσικές ίνες δραματικά και λιπαρά τρώω αλλά μόνο "καλά" καλά πολύ λίγα, καλά μπόλικα γιατί ήθελα να ανεβάσω ξανά τη καλή μου χοληστερίνη και την ξανάκανα 50κάτι, είχε πέσει στο 40 όταν τα κιλά ήταν σε ελεύθερη πτώση τώρα παίζω σταθερότητα

βέβαια ξέρω ότι καλό είναι να μην αράζουν πολύ καιρό πράγματα μέσα στο έντερό σου, απλά μου έκανε εντύπωση και λέω μήπως είναι κάποιο side effect κακό

επίσης πράγματα που με πείραζαν (πχ φακιές ) δε με ενοχλούν πλέον, χθες έφαγα δυο πιάτα και δεν είχα καμιά από τις παρενέργειες που υπάρχουν με τα όσπρια

τι να πω.. από την άλλη πριν είχα μια εικόνα που έτεινε προς τον υποθυρεοειδισμό (υποκλινική περίπτωση μεν αλλά που ήθελε παρακαλούθηση), αλλά στις τελευταίες εξετάσεις βγήκα κανονικά στα όρια του υγιούς ανθρώπου ίσως τυχαίο της στιγμής ίσως όντως με την αλλαγή της διατροφής άρχισε να δουλεύει και ο μεταβολισμός
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#545467
QsisVTS έγραψε:εγώ έχω το στάνταρ μου το πρωί στη δουλειά, αλλά πλέον παίζω και πιο απόγευμα ή και βράδυ


Νιώθεις άνετα μ'αυτό; Να χρειαστεί, οκ, αλλά στάνταρ;
Είχα κάποια φάση έναν συνάδελφο που πήγαινε καθημερινά. Να μας χέσεις ήρθες ρε φίλε του έλεγα; :lol:
Δεν ξέρω το βρίσκω λίγο ελεεινό :oops:
Εγώ που συνήθως είμαι μόνος, αν δεν είμαι και μου έρθει προσπαθώ να το αναβάλλω όσο γίνεται, εκτός αν δεν γίνεται :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#545470
Dimitris_P έγραψε:
QsisVTS έγραψε:εγώ έχω το στάνταρ μου το πρωί στη δουλειά, αλλά πλέον παίζω και πιο απόγευμα ή και βράδυ


Νιώθεις άνετα μ'αυτό; Να χρειαστεί, οκ, αλλά στάνταρ;
Είχα κάποια φάση έναν συνάδελφο που πήγαινε καθημερινά. Να μας χέσεις ήρθες ρε φίλε του έλεγα; :lol:
Δεν ξέρω το βρίσκω λίγο ελεεινό :oops:
Εγώ που συνήθως είμαι μόνος, αν δεν είμαι και μου έρθει προσπαθώ να το αναβάλλω όσο γίνεται, εκτός αν δεν γίνεται :lol:

βασικά είμαι ο συνάδελφος που θα σε έχεζα συνέχεια :whistlink:

καμιά ντροπή στη δουλειά πλέον, έτσι ξεκίνησε το θέμα με τις αιμορροϊδες μου όταν με έπιαναν οι ντροπές, αλλά πλέον έχω εκπαιδεύσει τον εαυτό μου να δίνω πόνο αμέσως τη στιγμή που θα μου έρθει και έτσι κι αλλιώς είχα φροντίσει τη διατροφή μου ακόμα και όταν ήταν λιγότερο υγιεινή να πηγαίνω καθημερινά

δεν παίζουμε με τις αιμορροίδες και να έχουμε πόνο στο κωλί και γενικά δεν παίζουμε

έχω μάλιστα και ειδικό οδηγό για το κωλί (με αρχικές οδηγίες γιατρού βέβαια που εμπλούτισα εγώ με τη δική μου εμπειρία) και έχω σώσει πολύ κόσμο, όταν βλέπω το βλέμμα κάποιου και είναι από αυτό το καταλαβαίνω αμέσως :lol: τον χτυπάω στη πλάτη και του λέω άσε τα εναλλακτικά ματζούνια και τις προκτοσιναλάρ αυτά είναι μούφες.. άκουσε τον μάστερ που έχει περάσει 2 θρόμβους αλλά πλέον δεν τον ενοχλεί πάνω από 5 φορές το χρόνο (και το τελευταίο εξάμηνο καμία)

μέσα σε αυτά είναι ότι θα καταχέζεις στη δουλειά :lol: (αν σου έρχεται τότε)

βασικά να σου πω θα μπορούσε να μου έρθει και πιο πρωί σπίτι, αλλά αυτό θα απαιτούσε πίεση που δεν τη θέλουμε

αλλά αν μπω μες στο αυτοκίνητο να οδηγήσω (έχει και σκληρή ανάρτηση το δικό μου σου κουνάει τα σωθικά) έτσι όπως κουνιέται το είναι μου μόλις φτάνω (πίνω και καφέ από το σπίτι όπως οδηγώ) πάνω στην ώρα έχω πάει έτσι φυσικά με όχι πάνω από 30" η όλη διαδικασία.. πρέπει να γίνεται αέρα η πολλή παραμονή είναι επικίνδυνη

και σκέψου ότι εγώ όπου ήμουν μοιραζόμουν και μοιράζομαι μπάνιο με γυναίκες :whistlink:
(αν και βασικά οι γυναίκες είναι πιο βρωμιάρες στις τουαλέτες αλλά αναφέρομαι στα στερεότυπα)