Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#760228 Περαστικά skipper ελπίζω να είναι ελαφρά. Η κόρη μου σήμερα βγήκε αρνητική μετά από 11 μέρες αλλά τα συμπτώματα είχαν τελειώσει από την Πέμπτη μέρα.

.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#760234 Σας ευχαριστώ. Γενικά με τις τελευταίες εκδόσεις του ιού έχω δει ότι κάνουν 10-11 μέρες να γίνεις αρνητικός.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#760247
sknipper έγραψε:Σας ευχαριστώ. Γενικά με τις τελευταίες εκδόσεις του ιού έχω δει ότι κάνουν 10-11 μέρες να γίνεις αρνητικός.
Γερμανία μπορείς να κάνεις την έβδομη μέρα τεστ, εφόσον είσαι ασυμπτωματικός για 2 μέρες. Είτε Rapid που αν είναι αρνητικό λήγει η καραντίνα, είτε PCR όπου με CT> 30 πάλι λήγει, εγώ είχα 31 και μπόρεσα να ξαναδουλέψω σε 8 μέρες


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#760259
sknipper έγραψε:Κάτι δεν πήγαινε καλά χθες βράδυ, έντονος πονοκέφαλος που δεν έφευγε, παιδεύτηκα να κοιμηθώ.... σήμερα το πρωί θετικός. COVID αγάπη μου ξανάρθες!
Ευτυχώς γενικά καλά, μόνο βαρύ κεφάλι και μπούκωμα. Στην απομόνωση για μερικές μέρες.



Περαστικά sknipper!
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#760370
PeterPan έγραψε:
sknipper έγραψε:Σας ευχαριστώ. Γενικά με τις τελευταίες εκδόσεις του ιού έχω δει ότι κάνουν 10-11 μέρες να γίνεις αρνητικός.
Γερμανία μπορείς να κάνεις την έβδομη μέρα τεστ, εφόσον είσαι ασυμπτωματικός για 2 μέρες. Είτε Rapid που αν είναι αρνητικό λήγει η καραντίνα, είτε PCR όπου με CT> 30 πάλι λήγει, εγώ είχα 31 και μπόρεσα να ξαναδουλέψω σε 8 μέρες
Νομίζω κι εμάς κάτι τέτοιο (Αγγλία). Θέλει 2 αρνητικά μετά την 5η μέρα. Αν δεν έχεις αρνητικά περιμένεις μέχρι την 10-11 και μετά επιστρέφεις.
Αλλά το άλλο που διάβασα είναι ότι πλέον δεν μένεις κλειδωμένος σπίτι, επιτρέπεται να βγεις με προσοχή και αποφυγή κόσμου για πχ άσκηση κλπ. Οπότε όταν νιώσω καλύτερα θα πάω ποδηλατάδα.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#762893 να πω και εγω την περιπτωση που μολις περναω..

γαστρεντεριντιδα απο τις λιγες
για καποιο λογο ο πυρετος την δευτερη μερα μου εφτασε το 40.1 και 2 μερες μετα (το διπλοτριπλοτετραπλο τσεκαρα με οτι μπορουσα να βρω που μετραει θερμοκρασια)επεσε στους 33.9 απο τοτε μεχρι σημερα βλεπω μια μικρη αυξηση μεχρι το 35 αλλα μεχρι εκει δεν λεει να σκαρφαλωσει..
πηγα στο εφημερευον αλλα ηταν τιγκα απο κοσμο με γαστρεντεριντιδα
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#762899
cabala10 έγραψε:να πω και εγω την περιπτωση που μολις περναω..

γαστρεντεριντιδα απο τις λιγες
για καποιο λογο ο πυρετος την δευτερη μερα μου εφτασε το 40.1 και 2 μερες μετα (το διπλοτριπλοτετραπλο τσεκαρα με οτι μπορουσα να βρω που μετραει θερμοκρασια)επεσε στους 33.9 απο τοτε μεχρι σημερα βλεπω μια μικρη αυξηση μεχρι το 35 αλλα μεχρι εκει δεν λεει να σκαρφαλωσει..
πηγα στο εφημερευον αλλα ηταν τιγκα απο κοσμο με γαστρεντεριντιδα


Περαστικά! Τι άλλα συμπτώματα έχεις εκτός απο διαλείποντα πυρετό;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#762908
mousatos έγραψε:τι "καλό" έφαγες ;
Ίωση είναι, όχι δηλητηρίαση. Κυκλοφορεί. Από κάνα μικρό παιδάκι ίσως;
Περαστικά
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#762926
saxon_747 έγραψε:
cabala10 έγραψε:να πω και εγω την περιπτωση που μολις περναω..

γαστρεντεριντιδα απο τις λιγες
για καποιο λογο ο πυρετος την δευτερη μερα μου εφτασε το 40.1 και 2 μερες μετα (το διπλοτριπλοτετραπλο τσεκαρα με οτι μπορουσα να βρω που μετραει θερμοκρασια)επεσε στους 33.9 απο τοτε μεχρι σημερα βλεπω μια μικρη αυξηση μεχρι το 35 αλλα μεχρι εκει δεν λεει να σκαρφαλωσει..
πηγα στο εφημερευον αλλα ηταν τιγκα απο κοσμο με γαστρεντεριντιδα


Περαστικά! Τι άλλα συμπτώματα έχεις εκτός απο διαλείποντα πυρετό;

τα παντα εκτως απο εμετο νομιζω οτι εχασα 17 κιλα μεχρι τωρα μαλλον επειδη δεν ηθελα να φαω τιποτα τις 3 πρωτες μερες