Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#521801
Κώδικας: Επιλογή όλωνΓια κάθε κώλο με κυτταρίτιδα που κράζεις, αναλογούν δυο γυναίκες που κράζουν το μπυροκοίλι σου.
Κινέζος φιλόσοφος. 3.000 π.χ
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#521802 Yπήρξε και η μάστιγα του μπυροκοιλίου, εδουάρδε μου. Dad bod. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#522436 τσιμπησα μαγιουδάκι, φέτος θα είμαι κι εγώ με σχεδιάκια και τέτοια μοντέρνα πράγματα φτάνει πια η μονοχρωμία :protest:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#522437 200 ευρα στις εκπτώσεις;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#522441 όχι ρε πολλά λες, κάνα 45αρι νομίζω πήγε που δεν είναι και λίγα, αλλά αν σκεφτείς ότι είχα το ίδιο μαγιό καμιά 8αρα χρόνια και 200 να χάλαγα θα ήταν λογικό :lol:

απλά κάτι την είχε πιάσει την πωλήτρια και με έβαλε να δοκιμάσω καμια 10αρια σχέδια για να αποφασίσει τι μου πάει, χαρά στο κουράγιο της δηλαδή, εγώ ζαλίστηκα :dizzy:

μάλιστα υπήρχαν και κάποια άλλα που ήταν πιο ωραία και μου έλεγε να παραγγείλει να έρθει αύριο, αλλά αύριο ποιος ζει ποιος πεθαίνει.. αύριο έχω να πάω μακριά, τετάρτη μπορεί να είμαι πτώμα, πέμπτη έχω πάλι να πάω μακριά, παρασκευή σίγουρα θα είμαι πτώμα και θα έφτανα πάλι σάββατο να μην έχω μαγιό, άρα στη βράση κολλάει το σίδερο της είπα χωρίς μαγιό από δω δεν φεύγω :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#523004
diplomat έγραψε:Ο βασικός λόγος για αυτό είναι ότι βλέπω μια νέα μάστιγα να σχηματίζεται, αυτή της body positivίλας.
Υοu go giiirl, φόρα το σέξυ μαγιώ κι ας ζυγίζεις 341.78 κιλά. :s_thumbsup Νo prob, να παν' να γαμηθούν οι body shamers που σου λένε να χάσεις κανα τόνο. :x

Τα ματάκια μου έχουν πέσει μέχρι και σε άρθρα (ο μεγάλος μανιτού να τα κάνει) με τίτλο "πήρε δέκα κιλά και έγινε ομορφότερη", "έφαγε ένα ανατρεπόμενο όρηο και βρήκε γαμπρό" κλπ. πιθανά και απίθανα πραγματάκια. Σε ταληράκια, πήραν την σωστή κατά περίπτωση έννοια αύξησης κιλών με διατροφή και γυμναστική και της αλλάξανε τα ζένον. :s_whiteflag

Και επειδή καλό είναι να μιλάμε με λύγκες, φρέσκα κουλούρια (τις φωτό τις βλέπουμε εντός λύγκα):

Η Lena Dunham πήρε 10 κιλά, δηλώνει πανευτυχής και αυτό είναι το body positive μήνυμα της ημέρας

Οι φωτογραφίες «πριν» και «μετά» έχουν γίνει πλέον τάση στο Instagram, με την τελευταία εκδοχή να είναι παραδοσιακά η πιο αδύνατη του εαυτού της κάθε φωτογραφιζόμενης. Εκτός αν σε λένε Lena Dunham.

H ηθοποιός, φεμινίστρια και δημιουργός του Girls μοιράστηκε με τους followers της ένα "before & after" στιγμιότυπο, με στόχο να περάσει ένα ουσιαστικό μήνυμα για όσα συνήθως κρύβονται πίσω από αυτές τις φωτογραφίες της μεγάλης αλλαγής. Στην πρώτη, περίπου έναν χρόνο πριν, η Lena ζυγίζει 62 κιλά και είναι πολύ κοντά σ' αυτό που θεωρείται ιδανικό ή πρότυπο ειδικά στη βιομηχανία μέσα στην οποία δραστηριοποιείται. Είναι αισθητά αδύνατη για τα δεδομένα της και φοράει ένα μίνι φουστάνι. Είναι η εποχή που η Dunham υπέκυψε κι εκείνη με τη σειρά της στα περίφημα πρότυπα, αυτά στα οποία τόσα χρόνια αντιτάσσεται είτε μέσα από τη δουλειά της είτε μέσα από προσωπικές της τοποθετήσεις. Στη δεύτερη φωτογραφία, η Dunham είναι 73 κιλά και πολύ απλά ο εαυτός της. Αλλά ας τα πει καλύτερα η ίδια, με τα δικά της λόγια, ήταν πάντα καλύτερο αυτό στην περίπτωσή της.

«Στα αριστερά, 62 κιλά, να δέχεται όλη μέρα κομπλιμέντα και προτάσεις από άντρες, και παρούσα στο εξώφυλλο ενός tabloid περιοδικού για δίαιτες που κάνουν δουλειά. Επίσης, άρρωστη μέχρι το μεδούλι και στο κεφάλι, να επιβιώνω μόνο με μικροποσότητες ζάχαρης, τόνους καφεΐνης και τσάντες φάρμακα. Στα δεξιά, 73 κιλά, χαρούμενη, κεφάτη κι ελεύθερη, να δέχεται κομπλιμέντα μόνο από ανθρώπους που έχουν ενδιαφέρον και για λόγους που έχουν σημασία, ζώντας με σταθερή ροή χαράς/υγιεινών σνακ και ορεκτικών, δυνατή από την άρση σκύλων και ποτών. Ακόμα κι αυτός ο γκάνγστερ αγωνιστής του body positivity μερικές φορές κοιτάει με λαχτάρα την αριστερή φωτογραφία, μέχρι τη στιγμή που θυμάμαι τον αδιανόητο πόνο που με έφερε μέχρι εδώ, σ' αυτά τα παροιμιώδη γόνατα. Καθώς πληκτρολογώ μπορώ να νιώσω το λίπος της πλάτης μου να τρέχει κάτω από τις ωμοπλάτες μου. Σκύβω για να ακούσω το σώμα μου».

Αυτή είναι η Lena Dunham. Αυτή ήταν πάντα. Και είμαστε πολύ τυχερές που την έχουμε.
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 12 Ιούλ 2018, 09:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#523007 καλά δεν ήταν και καχεκτική
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#523012 Μα, τί λες; Δεν απαιτείται purse pharmacy για να επιτύχεις την emaciated σιλουέτα των 62 κιλών (στο αμαζόνιο ύψος των 160 εκατοστών να προσθέσω).

:s_whiteflag :s_whiteflag :s_whiteflag :s_whiteflag :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By g8777
#523016 Μα τω θεω άμα ξαναδώ τεχνική ορολογία στα αγγλικά i will rip your guts out. Και ΔΕΝ θα προλάβει ο pipοινος να φωνάξει τους ψυχιατρους. :rtfm:


Κατά τα άλλα, καλύτερα να διάβαζες Σταυρολυνω παρά αυτά.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#524771 Είχα υποσχεθεί να ανεβάσω φορεμενο...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#524911 Άσε, οι άλλοι που φοράνε τα δικά τους καλύτεροι είναι;
Άβαταρ μέλους
By otso
#524916 εμενα μην με λαβαινεις υποψιν , χαβαλε κανω , αν δεν ηταν η ανωνυμια του φορουμ ενας σαν εμενα που το καλοκαιρι κυκλοφορει με σορτς και το χειμωνα με στρατιωτικα δεν θα ειχε δικαιωμα και προσβαση για να ομιλει.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#529507 Για ξυριστικη μηχανή σε άνθρωπο που δεν είχε ποτέ, τί προτείνουμε;