Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#411097
Deleted User 1 έγραψε:Τι μας λέει αυτή η παπουδίλα? Στόχος είναι καλοκαιρινό παπουτσάκι all around και κυρίως θα φορεθεί στη δουλειά. Λέω να μην κινηθώ σε loafers πάλι μιας και τα έχω ψιλοβαρεθεί και δεν έχει φέρει και τίποτα η Καλογήρου.

https://www.cosmossport.gr/el/product/timberland-cls2i-boat/c1005r/?code=108001281812992

ή

https://www.cosmossport.gr/el/product/timberland-bantham-boat-shoe-chocolate/ca199t/?code=108001092449516

:hmmm:


Ηταν της μοδας το 1988. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#411101
Anonymous Founder έγραψε:Βρίσκω (το έχω ξαναπεί νομίζω) τέτοιου τύπου πατούμενα αρκετά επικίνδυνα: είναι πανεύκολο να μπερδευτούν κάπου και επειδή είναι πολύ εύκαμπτα, μπορεί να σε βάλουν σε μπελάδες. Εγώ φοράω μόνον δίχαλα με δερμάτινο πάτο ή από σκληρό γενικά υλικό, που δεν γυρίζει εύκολα, ενώ και το πάνω υλικό να είναι δέρμα ή ύφασμα.

. άκου πώς έχει το πράγμα

δεν παθαίνεις ποτέ σου τίποτα, τόσο απλά :iconcool:

περιμένω να φύγω από δω να φοράω όλη μέρα σαγιονάρες (ή ξυπολυσιά ) σπίτι, νιώθω καταπίεση με το παπούτσι :rant: :rant:

Asimov έγραψε:Αν καθαρίζεις το σπίτι γιατι να εχει μπίχλα; Η μήπως η πλαστική σαγιονάρα εχει ωραία μυρωδιά;

η πλαστική σαγιονάρα δε μυρίζει και ας έχεις κατάμαυρο πόδι-ελαστικό άπλυτο μια βδομάδα

δυστυχώς πάντως δε βλέπω πλέον να τηρούνται ιδιαίτερα οι παραδόσεις του τόπου μας :(

φέτος περισσότερους ξένους είδα με σαγιονάρα παρά ντόπιους, εγώ βέβαια τηρώ ανελλιπώς τη παράδοση
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#411105
bill33 έγραψε:Με σαγιονάρες συνέχεια ανοίγουν οι φτερνες μου γμτ.

γιατί όμως; :hmmm: δεν έχεις μπόλικο κάλο εκεί κάτω;

εγώ με χρόνια ξυπολυσιάς κτλ έχω κάλο κάτω από όλο το πόδι αλλά στη φτέρνα συγκεκριμένα πρέπει να πλησιάζει το ένα εκατοστό, ότι και να με τρυπήσει εκεί κάτω δε νιώθω τίποτα

και κομμάτια γυαλί έχω βγάλει χωρίς πληγή να αιμορραγεί
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#411206
Scotch έγραψε:Μια χαρά το βρίσκω. Στα πιο μεγάλα μεγέθη κάνει και για ρακέτα θαλάσσης :s_laughat


που να κουβαλας ρακετες πανω στο Τουκατι.
Παντοφλορακετα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#411210
GTS έγραψε:
Ηταν της μοδας το 1988. :iconcool:


παντα είναι στη μοδα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#411232 Στην Ελλαδα μπορει. Οταν πρωτοπηγα εξω ηταν το 1994 και μου ειπαν οτι σταματησαν να ειναι μοδα απο το 1990. Στην Αμερικη ηταν μοδα το 1985...
Άβαταρ μέλους
By italakias
#411237 Παντως ειναι κλασικο και φοριεται .
Εγω παπουτσια χωρις κορδονια παιρνω.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#411261
Deleted User 1 έγραψε:Ετοιμος ο μπαρμπαδακος!

Εικόνα

Κολτεν χολ γτπ! Ουτε νουμερο ειχε και τα εδινε και 149€ ακατεβατα. Οποτε επαιξε Cosmosport στα 110€ και τελειωσε το θεμα...και για να σπασει λιγο η παπουδιλα πηρα και δυο κλαρινο-tshirt απο αυτα τα ελληνικα που διαφημιζει ο Πριντεζης!

Εικόνα

<+

Με γεια! Καθάρισες για 10 χρόνια τώρα!


< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#411266
Deleted User 1 έγραψε:Ετοιμος ο μπαρμπαδακος!

Εικόνα



Έτοιμος για το Yacht club. :lol:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#411277
Deleted User 1 έγραψε:Ετοιμος ο μπαρμπαδακος!

Εικόνα

Κολτεν χολ γτπ! Ουτε νουμερο ειχε και τα εδινε και 149€ ακατεβατα. Οποτε επαιξε Cosmosport στα 110€ και τελειωσε το θεμα...και για να σπασει λιγο η παπουδιλα πηρα και δυο κλαρινο-tshirt απο αυτα τα ελληνικα που διαφημιζει ο Πριντεζης!

Εικόνα

<+


Τα μπλε Τοντς τι εγιναν;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#411279 Εκτελουν κανονικα τα χρεη τους.

@ελτεο

Για το yacht week θες να πεις! :iconcool:

<+
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#411285
GTS έγραψε:Στην Ελλαδα μπορει. Οταν πρωτοπηγα εξω ηταν το 1994 και μου ειπαν οτι σταματησαν να ειναι μοδα απο το 1990. Στην Αμερικη ηταν μοδα το 1985...



Μόνο για Ελλάδα τα βγάζουν όλοι αυτοί δηλαδή? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#412898 Κ εγώ αναβάθμισα τον στόλο με 93€ χθες... είπα να πάρω κάτι διαφορετικό...
Εικόνα

Κ σήμερα με τρώει ο κ@λος μου να πάρω κ τα καφέ με την άσπρη σόλα στα ίδια λεφτά...

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#413238 Κατέβασα κάτι Clarks που είχα 3 χρόνια να φορέσω (1 φορά τα έβαλα). Είχαν λιώσει οι κόλλες στη σόλα. Δεν ξεκόλλησε, αλλά έπρεπε να την βγάλω περιμετρικά με βενζίνη γιατί θα κολλούσαν πετραδάκια κτλ...

Το συγκεκριμένο παπούτσι μου αρέσει πολύ γιατί είναι ιδιαίτερο... όλο δέρμα... κ μου αρέσει η άσπρη πινελιά στη σόλα...

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By pik.
#413252 πωπωπωπωπω Παναγια μου.....

με γυρισες εδω.

Εικόνα :lol:

προφανως ομως de gustibus