Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By otso
#521607 Ποιο χρησιμο αξεσουαρ ειναι αυτο το εξτρα πλαστικο που φαινεται σαν να εχεις μεγαλο παπαρι , μιας και το βλεμμα των γυναικων καρφωνεται εκει την στιγμη που βγαινουμε και ειναι κολλημενο το μαγιο πανω μας , και αν ειναι και κρυα η θαλασσα γελανε και μας λενε μικροτσουτσουνους .
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#521608
Asimov έγραψε:Έλα ντε, ποιος ασχολείται σε παραλία με αντρικό μαγιό όταν κυκλοφορούν τριγύρω χιλιάδες γυναικεία
Πρέπει να φοράει κάτι πολύ extreme ο άλλος για να κουνήσω έστω βλέφαρο

....για να ακολουθησει μετα ισχυρος γελωτας ετσι;

Να τα λεμε ολα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#521613
otso έγραψε:Ποιο χρησιμο αξεσουαρ ειναι αυτο το εξτρα πλαστικο που φαινεται σαν να εχεις μεγαλο παπαρι , μιας και το βλεμμα των γυναικων καρφωνεται εκει την στιγμη που βγαινουμε και ειναι κολλημενο το μαγιο πανω μας , και αν ειναι και κρυα η θαλασσα γελανε και μας λενε μικροτσουτσουνους .

πάντα μα ΠΑΝΤΑ όταν βγαίνω από το νερό τραβάω το μαγιό σε αυτό το σημείο, γιατί είμαι τζεντλεμαν και δε θέλω να διαγράφεται παπάρι

όπως επίσης δεν είμαι και ιδιαίτερα υπέρ των γυναικείων που μπαίνουν μες στο κώλο, όσο καλό κώλο κι αν έχεις (αν δεν έχεις και φοράς και τέτοιο ψόφα)

θα με χαρακτήριζα πουριτανό :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#521617 Αν έχει καλό κωλο γιατί όχι;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#521619 ειπα γιατί είμαι πουριτανός, δεν εγκρίνω τα ξέκωλα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#521620 Ακόμα και οι γυναίκες τα γυναικεία μαγιό κοιτάνε...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#521627
Asimov έγραψε:Έλα ντε, ποιος ασχολείται σε παραλία με αντρικό μαγιό όταν κυκλοφορούν τριγύρω χιλιάδες γυναικεία
Πρέπει να φοράει κάτι πολύ extreme ο άλλος για να κουνήσω έστω βλέφαρο


Τα χιλιάδες γυναικεια ίσως; :s_roses

Καλά, για την περίπτωση που ένας Ασιμωφ βγει για μπάνιο ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΆΛΛΟ ΜΑΓΙΌ στην μπλαζ, εκει μάλιστα. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#521635 Μας έχετε πήξει στις κοινοτυπίες και τις μπαρμπαδιές. :rtfm:
Υπάρχει συγκεκριμένο κοινό γυναικών που θα κοιτάξει και το μαγιό και το πόσο κάνει αυτό. Σε πολλές, αρέσει ο άλλος να τα σκορπάει για τέτοια, σε άλλες όχι.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#521641 Επική η σωβρακοσυζήτηση των 180 ευραίων. :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By bill33
#521659
QsisVTS έγραψε:ειπα γιατί είμαι πουριτανός, δεν εγκρίνω τα ξέκωλα :shifty:

Πρέπει να μας ενημερώνεις ότι παρακολουθεί η κοπέλα σου :ninja: :lol:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#521743
QsisVTS έγραψε:όπως επίσης δεν είμαι και ιδιαίτερα υπέρ των γυναικείων που μπαίνουν μες στο κώλο, όσο καλό κώλο κι αν έχεις (αν δεν έχεις και φοράς και τέτοιο ψόφα)

Οι γυναίκες πάντως δείχνουν να μην μασάνε στο πόσο καλός ή όχι είναι ο κώλος τους, φοράνε το πραζιλάκι τους και δεν τρέχει κάστανο.

Οι περισσότεροι άντρες έχουμε τουλάχιστον το γνώθι σαυτόν για να μην φοράμε ακρότητες, λ.χ. speedo. :ninja:

Το περί πουριτανισμού να το κοιτάξεις, μην το αφήνεις έτσι. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#521792 Μια χαρά κάνουν όλες και δείχνουν τα κάλη τους και σε όποιον αρέσουν. Αυτό έλειπε να πρέπει η άλλη να έχει τέλειο κώλο για να φορέσει αυτό που γουστάρει.
Ούτε θα μας ρωτήσει κιόλας (προσωπικά, αν με ρωτούσε η οποιαδήποτε, ακόμη και μπάζο να ήταν, θα της έλεγα μπράβο).
:s_roses
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#521796 Μέχρι πρόσφατα θα σου έλεγα ότι συντάσσομαι με αυτήν την άποψη, αλλά εδώ και κανα τέταρτο έχω αναθεωρητικές τάσεις.

Ο βασικός λόγος για αυτό είναι ότι βλέπω μια νέα μάστιγα να σχηματίζεται, αυτή της body positivίλας.
Υοu go giiirl, φόρα το σέξυ μαγιώ κι ας ζυγίζεις 341.78 κιλά. :s_thumbsup Νo prob, να παν' να γαμηθούν οι body shamers που σου λένε να χάσεις κανα τόνο. :x

Να διευκρινήσω ότι δεν το γράφω για το αισθητικό του θέματος, καθότι η αισθητική είναι εν πολλοίς υποκειμενική έννοια και θα μπορούσα κάλλιστα να δείχνω αντιαισθητικός σε κάποιον άλλο, αλλά αποκλειστικά και μόνο γιατί βλέπω έναν ωχαδερφισμό περί παχυσαρκίας, που βγάζει έξω από την κουβεντούλα το ότι αποτελεί σοβαρότατο πρόβλημα υγείας.

Τα ματάκια μου έχουν πέσει μέχρι και σε άρθρα (ο μεγάλος μανιτού να τα κάνει) με τίτλο "πήρε δέκα κιλά και έγινε ομορφότερη", "έφαγε ένα ανατρεπόμενο όρηο και βρήκε γαμπρό" κλπ. πιθανά και απίθανα πραγματάκια. Σε ταληράκια, πήραν την σωστή κατά περίπτωση έννοια αύξησης κιλών με διατροφή και γυμναστική και της αλλάξανε τα ζένον. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#521798 Κοίτα, από κάθε άποψη πρέπει να λέμε go girl και να μην λέμε το αντίθετο. Στην τελική, πιο πιθανό είναι ν' αδυνατίσει η άλλη αν νιώθει όμορφη και σέξι, παρά το αντίθετο.
Επίσης, αν το σκεφτείς εμπορικά, μια κουκλάρα δεν το χρειάζεται το σεξι μαγιό, και με σωβρακοφανέλα θα κάνει μπαμ. Το σέξι μαγιό, αναδεικνύει το girl next door...
Εγώ σε φίλες και γνωστές, ακόμη και με όχι τέλειο σώμα, τους λέω πως το σώμα δεν είναι για ντροπές, αλλά για χρήση: να φροντίσουν να το χρησιμοποιήσουν με τον καλύτερο τρόπο δηλαδή. Και να απευθυνθούν στο κοινό τους, για όλους και όλες υπάρχει ένα κοινό και δεν πρόκειται να το βρουν/βρούμε με το να κρυβόμαστε.
Κι εγώ απεχθάνομαι το πάχος, δεν αντέχω τον εαυτό μου έτσι και πάρω 2-3 κιλά και μπαίνω σε δίαιτα. Αλλά θεωρώ σαφώς χειρότερο να κάνουμε κάποιον να νιώθει χειρότερα, ή να μην επιτρέπουμε κάποιον να νιώθει καλύτερα, επειδή έχει παραπάνω κιλά.

Από εκεί και μετά, προφανώς και είναι πρόβλημα, πολλές ασθένειες σχετίζονται με το πάχος, αλλά μέχρις εκεί. Είναι άλλη κουβέντα και δεν έχει να κάνει με την ελευθερία να ντυθεί ο καθένας/καθεμία όπως γουστάρει. Και ναι, θεωρώ πως ακόμη και σε μια χοντρούλα, το μπραζίλ είναι καλύτερο από το συμβατικό μαγιό. Ας την αφήσουμε να νιώσει σέξι, πιο ωραίος θα γίνει ο κόσμος μας, αρκετά με γελοίες ανασφάλειες που δεν προσφέρουν τίποτε εν τέλει.

ΥΓ: Άκουγα κουλαμάρες από μια φίλη της :inlove: προχθές, που μια χαρά κοπέλα ήταν (όχι θεά, όχι μπάζο) και είχε μια στοίβα ανασφάλειες. Εγώ της είπα κάτι σαν τα παραπάνω.
:ninja:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#521800 To εμπορικό aspect αναφορικά με τα γυναικεία μαγιώ είναι εξαιρετικά σημαντικό, θεωρώ μάλιστα ότι το πραζίλ θα το φορέσουν όχι λόγω sex appeal αλλά λόγω μοδός.

Για την ελευθερία επιλογών/αισθητική συμφωνούμε. Για το μέχρι εκεί για τις ασθένειες του πάχους, έχω επιφυλάξεις. Και δεν εννοώ morbidly obese καταστάσεις, αλλά τον ΜΟ.