Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#13142 Ούτε κρέμες,ούτε αφτερσέβια....σε κάνα κοψιματάκι μόνο λίγο Flamigel...!!! :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#13520 Εγω το καλοκαιρι παντως (Μαιο με Οκτωβριο) ξυριζω μασχαλες!!! :s_biggrin

Και χρησιμοποιω 2 ειδη αποσμητικου

Αυτο
Image

και αυτο

Image
Άβαταρ μέλους
By otso
#13529
Geo f1 έγραψε:Εγω το καλοκαιρι παντως (Μαιο με Οκτωβριο) ξυριζω μασχαλες!!! :s_biggrin

Και χρησιμοποιω 2 ειδη αποσμητικου

Αυτο
[resize]<a href="http://www.concordextra.com/img_uploads/thumbnails/dove-men-care-24h-anti-perspirant-deo-50ml-x2_200x350.jpg[/resize" rel="nofollow" title="Link added by VigLink" class="vglnk"><span>http</span><span>://</span><span>www</span><span>.</span><span>concordextra</span><span>.</span><span>com</span><span>/</span><span>img</span><span>_</span><span>uploads</span><span>/</span><span>thumbnails</span><span>/</span><span>dove</span><span>-</span><span>men</span><span>-</span><span>care</span><span>-</span><span>24h</span><span>-</span><span>anti</span><span>-</span><span>perspirant</span><span>-</span><span>deo</span><span>-</span><span>50ml</span><span>-</span><span>x2</span><span>_</span><span>200x350</span><span>.</span><span>jpg</span><span>[/</span><span>resize</span></a>]

και αυτο

[resize]<a href="http://www.chemistwarehouse.com.au/images/productimages/68243/200_CW.jpg?21%2F05%2F2013+8%3A19%3A52+AM[/resize" rel="nofollow" title="Link added by VigLink" class="vglnk"><span>http</span><span>://</span><span>www</span><span>.</span><span>chemistwarehouse</span><span>.</span><span>com</span><span>.</span><span>au</span><span>/</span><span>images</span><span>/</span><span>productimages</span><span>/</span><span>68243</span><span>/</span><span>200</span><span>_</span><span>CW</span><span>.</span><span>jpg</span><span>?</span><span>21</span><span>%</span><span>2F05</span><span>%</span><span>2F2013</span><span>+</span><span>8</span><span>%</span><span>3A19</span><span>%</span><span>3A52</span><span>+</span><span>AM</span><span>[/</span><span>resize</span></a>]


δεν σε σωνει τιποτα , οι χοντροι βγαζουν μια ιδιοτυπη και αηδιαστικη ξινιλα που οι ιδιοι δεν μυριζουν , ιδιαιτερα το καλοκαιρι, γι αυτο δεν τους κανουμε παρεα. αν χρειαστει για φιλανθρωπικους λογους να εκτελεσουμε το ανδρικο καθηκον σε χοντρη , καλυτερα και συστηνω ανεπιφυλακτα μεσα σε θαλασσα.
Άβαταρ μέλους
By fatal
#13547 Δοκίμασα αυτήν και την body kouros που είναι συμπαθητική αλλά όχι για μένα.
Εικόνα

GTP.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#13693
Geo f1 έγραψε:Εγω το καλοκαιρι παντως (Μαιο με Οκτωβριο) ξυριζω μασχαλες!!! :s_biggrin

Xρηστης g8777 ακουει??
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#13710 Άντε να πούμε και την ταπεινή μας άποψη περί αντρικού "καλωπισμού" :shifty:

Ξύρισμα με καλό ξυράφι (Mach3 τα τελευταία χρόνια), νερό και άντε στο τσακίρ κέφι, αφρό ή gel (απέχω ακόμα από το καθημερινό ξύρισμα με σκέτο νερό και survival knife :s_biggrin, το έχω κάνει στην ανάγκη και αυτό στο στρατό όμως). Aftershaves, κρέμες και λοιπά δεν υπάρχουν στο ντουλάπι ενός άντρα :s_cool Δεν μπορώ να θυμηθώ καν την τελευταία φορά που πήγα σε κλασικό μπαρμπέρικο, πρέπει να ήταν πριν τουλάχιστον 20 χρόνια πάντως...

Για αποσμητικό, ειδικά για όσους αθλούνται, Adidas Sport σε spray. Πολύ απαλό, ελαφρύ, και κρατάει αρκετά, χωρίς να λερώνει τίποτα :s_thumbsup

Τέλος, επειδή είμαστε κλασσικοί και παλιοί, Minotaur για βαρβατίλα και Blue για το καλοκαιράκι. Το "συνοδευτικό" Adidas Sport του προαναφερθέντος deodorant δεν μου άρεσε και έχει μείνει στο ράφι...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#13712 Μουρη δεν ξυριζω εδω και 2-3 χρονια τωρα...Με την ξυριστικη παιρνω τα πολλα και τα αφηνω σαν να ειναι αξυριστα 1-2 ημερων!!! :s_cool

Ετσι κανουν οι χοντροι!!! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By g8777
#13834
kovathe έγραψε:Xρηστης g8777 ακουει??


Image

Geo f1 έγραψε:Εγω το καλοκαιρι παντως (Μαιο με Οκτωβριο) ξυριζω μασχαλες!!! :s_biggrin

Image

Εγω το καλοκαιρι παντως (Μαιο με Οκτωβριο) ξυριζω μασχαλες!!!

Image

Εγω το καλοκαιρι παντως (Μαιο με Οκτωβριο) ξυριζω μασχαλες!!!

Image

Εγω το καλοκαιρι παντως (Μαιο με Οκτωβριο) ξυριζω μασχαλες!!!

Image



Bonus: Κουτσουνα στο επομενο ξυρισμα μασχαλης-------------->











































Image
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#13852 Image

Image

Περαν απο την πλακα, ειναι ωραια αισθηση και λιγοτερος ιδρωτας!!!

Στανταρ θα το κανουν και αλλοι εδω!! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By fatal
#13871 Οταν ξυρίζω μασχάλες ιδρώνω πιο πολύ.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#13930 Nαι αλλά δε μυρίζει τόσο.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#15838 δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα, αλλά ψάχνω πορτοφόλι και δυστυχώς λόγο έλειψης χρόνου για βολτα στα μαγαζιά, η παραγγελία θα γίνει ηλεκτρονικά :s_sad

ευρώπουλα μέχρι 30-40€ μιας και δεν θελω να ρισκάρω κάτι που δεν θα πιάσω πρώτα.

κλασικό δερμάτινο, με 2 θέσεις για χαρτονομίσματα, να έχει θέσει για κέρματα και αρκετές για κάρτες....χωρίς να είναι γκουμούτσα :rtfm: