Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#776303

Ένα ωραίο βίντεο για ταίριασμα παπουτσιών και ζώνης. Και όχι μόνο αλλά και υλικού μετάλλου μεταξύ παπουτσιών, ζώνης αλλά και ρολογιών.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#778549 Λοιπόνε. Γάμος τέλη σεπτέμβρη στο λαγονήσι ναι ή τσου στην παρακάτω επιλογή; Ζώνη παπούτσια θα βάλω δικά μου (μαύρα), Δώστε φώτα. Επίσης θα βάλω καλύτερο πουκάμισο.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#778552 Οχι ιδιο μαντιλι με την γραβατα.
Το λευκο στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι η καλυτερη επιλογη.
Αν ειναι βραδυνος ο γαμος πιο σωστο θα ηταν ενα σκουροχρωμο κοστουμι.
Αν παλι δεν εχεις, πας με αυτο.
Σφιξε τον κομπο της γραβατας. (Δεν εννοω στον λαιμο!
Ενα λουλουδι λευκο ή και κοκκινο στην μπουτονιερα θα δωσει στυλ.
Μου φαινονται πολυ μακρυα τα μανικια του σακακιου, προλαβαινεις να τα κοντυνεις.
Τελευταία επεξεργασία από Y.V και 23 Αύγ 2022, 13:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#778553 Εικόνα


Kατα τα αλλα.

Ενα νουμερο μεγαλυτερο σακακι.

Παρε το κουστουμι ( + ζωνη) , κατεβα σε κανα Pagonis για να βρεις γραβατα. Loose δε μαντηλι, δεν θα χορεψεις Καλαματιανο ουτε εισαι φυματικος.

Ελπιζω τα παπουτσια να μην ειναι τιποτα

Εικόνα

A, κατι πολυ σημαντικο. Καλτσα.

Ο τελευταιος που φορεσε ΜΠΟΥΡΔΕΣ--->

Εικόνα

Για το δαχτυλιδι τα ειπαμε.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#778554 Εγώ πιστεύω (No offence φυσικά) ότι ειτε το γκρι, είτε η εφαρμογή είτε και τα δύο μαζί τονίζουν την όποια περιφέρεια / κοιλιά, περισσότερο απ' όσο θα πρεπε. Θα πήγαινα σίγουρα σε κάτι πιο σκούρο και ίσως λίγο πιο κοντό σε μήκος/φαρδύ σε μέγεθος σακάκι
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#778556
diplomat έγραψε:Λοιπόνε. Γάμος τέλη σεπτέμβρη στο λαγονήσι ναι ή τσου στην παρακάτω επιλογή; Ζώνη παπούτσια θα βάλω δικά μου (μαύρα), Δώστε φώτα. Επίσης θα βάλω καλύτερο πουκάμισο.


Γιατί ντε και καλά κοστούμι; Τεσπα .

https://www.marksandspencer.com/regular ... e5fc148c24
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#778557
g8777 έγραψε: Loose δε μαντηλι, δεν θα χορεψεις Καλαματιανο ουτε εισαι φυματικος.

:s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By g8777
#778558
saxon_747 έγραψε:
diplomat έγραψε:Λοιπόνε. Γάμος τέλη σεπτέμβρη στο λαγονήσι ναι ή τσου στην παρακάτω επιλογή; Ζώνη παπούτσια θα βάλω δικά μου (μαύρα), Δώστε φώτα. Επίσης θα βάλω καλύτερο πουκάμισο.


Γιατί ντε και καλά κοστούμι; Τεσπα .

https://www.marksandspencer.com/regular ... e5fc148c24



Γιατι αυτος παντρευεται. Και γιατι δεν ειναι ο Γιωργος Κοινουσης.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#778572 Σε πουλετ ποιντς

-κοστούμι γιατί είμαι στο κρουπ που θα φαίνεται και οι άλλοι έχουν ήδη αποφασίσει μοτίβο (λέλ ασημί - γκρι κοστουματοι).

-για το χρώμα έχω πιο σκούρα κοστούμια όμως είναι του γραφείου και αφενός τα έχω βαρεθεί, αφετέρου είναι πολυφορεμένα και αυτό φαίνεται.

-το μέγεθος σαφέστατα και θα έρθει με κόντυμα μανίκια μπατζάκια (το κάνουν στο μαγαζί) μεγαλύτερο νούμερο λεω όχι γιατί ήδη 54/48 είναι για πολύ ψηλότερους. Σε χέρια μπούτια είναι στενά, κοιλιά ψιλό οκεηκ.

-το μαντήλι μάλλον δε θα φορεθεί το έβαλα γιατί το πήρα με τη γραβάτα και μόνο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#778576 Charcoal κοστούμι
Λευκό μαντήλι
Καφέ tabac ζωνη και παπούτσια Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#778599 Τι υπαρχει λεει? Μοτιβο??? Οξω ρε :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#778600 Αυτό λέω κι εγώ, όμως ο γκρουμ μου εκμυστηρεύτηκε ότι αν δεν ακολουθήσω τη θεματική θα με ψάχνουνε. :lipsealed:

dimik ωραία πρόταση, νομίζω ότι δε θα μου πάει φουλ μελαχρινός γαρ. Χρειάζομαι πιο ανοιχτές αποχρώσεις να με φωτίσουν.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#778601
diplomat έγραψε:Λοιπόνε. Γάμος τέλη σεπτέμβρη στο λαγονήσι ναι ή τσου στην παρακάτω επιλογή; Ζώνη παπούτσια θα βάλω δικά μου (μαύρα), Δώστε φώτα. Επίσης θα βάλω καλύτερο πουκάμισο.

Εικόνα


Με συγχωρεις, δεν προσεξα οτι ησουν σε καταστημα. Νομιζα οτι ηδη το ειχες.
Δεν σου ερχεται καλα. Θα πρεπει να κοιταξεις καποιο αλλο με διαφορετικο πατρον.
Εκτος οτι ειναι πολυ στενο στην μεση και τους γοφους, το κουμπι που κουμπωνει ( το πανω στο δικουμπο, το μεσαιο στο τρικουμπο) για να υπαρχει αρμονια και κομψοτητα ιδανικα ενας ραφτης θα το βαλει ακριβως στην μεση σου ή εκει που θελει να φαινεται οτι ειναι η μεση σου αν εχεις πιο μακρυ κορμο ή το αντιθετο. Αυτο, αν ειναι δικουμπο (γιατι εχεις τα χερια και δεν μπορω να καταλαβω αν και τρικουμπα σπανια βρισκεις πλεον ετοιμα) το βλεπω παρα πολύ ψηλα. (σχεδον σαν το πανω κουμπι ενος τρικουμπου) Κοιτα που πρεπει να ειναι σωστα ενα κουμπι στην φωτογραφια που εβαλε ο dimik.
Το μηκος καλο μου φαινεται. Ιδανικα ο ραφτης, για να υπαρχει αρμονια μεταξυ κορμου και ποδιων, μετραει το μηκος απ τον γιακα μεχρι το τακουνι και διαιρει δια δυο. Ενας πιο προχειρος τροπος ειναι να φτανει μεχρι την ακρη του αντιχειρα οταν καθεσαι προσοχη.
Παντως να ξερεις οτι δεν κονταινει ενα ετοιμο σακακι γιατι οι τσεπες θα φαινονται αφυσικα χαμηλα.
Αυτα για τα κλασικα σακακια. Για τα μοντερνα που ειναι κοντα σαν ζιπουνακια, δεν εχω αποψη διοτι μοδα, ειναι θα περασει, θα αλλαξει και μετα αν το φορας θα ειναι παλαιομοδιτικο ενω ενα κλασικο μπορει να μην εισαι «μοδατος» αλλα παραμενεις ντυμενος κλασικα οσα χρονια κι αν περασουν και τα κοστουμια δεν τα παιρνεις για λιγα χρονια.
Τελευταία επεξεργασία από Y.V και 23 Αύγ 2022, 17:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#778606 Ναι σε μαγαζί ήμουν, το μόνο που πήρα επιτόπου ήταν η γραβάτα και το μαντήλι. Το σακάκι είναι με δύο κουμπιά. Γενικά η φωτογραφία δεν ήταν καλή γιατί πέρασα χθες και ψιλοβιαζόμουνα, η γωνία λήψης διαστρεβλώνει την εικόνα πολύ. Απλώς για την ιδέα.

Σίγουρα έκανα πατάτα που δεν πήρα πριν φύγω για διακοπές και τώρα μέχρι το γάμο τρέχω και δε φτάνω, οπότε με βλέπω με επιλογή στο πόδι. Τουλάχιστον υπήρχαν νούμερα, είχα αρχίσει να το φοβάμαι και αυτό. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#778607 Μαντηλι παρε ενα λευκο. Αυτο ας το φορας με άλλη γραβατα και οχι ομως με αυτο το επισημο «προεδρικο διπλωμα» που παει μονο με λευκο.

Κοιτα πως ανοιγει εκει κατω απ το τηλεφωνο. Το σωστο ειναι εκει οι δυο πλευρες του σακακιου να ενωνονται.
Τελευταία επεξεργασία από Y.V και 23 Αύγ 2022, 17:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά