Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#377517 Ναι πρόγραμμα εννοούσα τη ρύθμιση των windows :)
Ωραία θα δω από κοντά και θα αποφασίσω. Οι εγγυήσεις φαντάζομαι είναι international και θα μπορώ να αποφανθώ στην ελληνική HP ή DELL αν χρειαστεί κάτι. ETH δεν έχει κανένα όμως απ'ότι βλέπω :x One damn little port for god sake, δεν ζήτησα και VGA :x

In other news

http://www.androidpolice.com/2017/03/16 ... g-process/

Επανήλθε λέει. g ισχύει?
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#377527
Chris έγραψε:Ναι... Να πω οτι καταλαβα τωρα; Τι σχεση εχει αυτο με εμενα και την ικανοτητα του pc μου που τρεχει 7αρια να παιζει τα παιχνιδια;


< >

ειμαστε κολλημενοι με τα 7 απλα επειδη δεν μπορουν να φερουν το wddm 2.0 σε αυτα

θυμασαι μηπως τι εταζε το vulkan για τα 7? οσο περναει ο καιρος ολο και λιγοτερα τελικα θα καταφερουν να κανουν να δουλεψει εκει...(το τελευταιο που βγηκε απο την λιστα ηταν το explicit mgpu )
στην τελικη οκ δεν θες διαφημισεις πιπες ουφο κτλ κτλ καταλαβαινω απολυτα θα μπορουσες να βαλεις τα windows 10 LTSB και να δεις (αν καταφερεις και βρεις πουθενα αυτη την εκδοση)
Άβαταρ μέλους
By drdino
#377528 Κι ένα τριγωνικό ραντάρ σε vdc μαζί με υπερχρονισμένο asr :lol:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#377531
QsisVTS έγραψε:Υπάρχουν ήδη και θα υπάρχουν dx12 παιχνίδια, υπάρχει και το Ms store που έχει και θα έχει αξιόλογα πράγματα

Ανέκαθεν έτσι ήταν, αν θες παιχνίδια έπρεπε να έχεις τα τελευταία windows

Εξαίρεση ίσως τα 8, αλλά τα 7 όπως και να χει είναι παλιά πλέον

Μόνο και μόνο για πλήρη εκμετάλλευση του hw σου θες τα τελευταία windows

το οτι κοτσαρουν το dx12 δεν παει να πει πως ειναι κιολας..
τα τελευταια παραδειγματα ειναι το rotr που ειναι single render λογο του gameworks δωρο αδωρο να λες οτι ειναι dx12 οταν δεν εχεις dual render path και χτυπας το πρωτο thread του cpu σαν τρελο
Εικόνα :ninja: :shifty: :lol:
το deus ex που εχει dual render και δεν εχει καθολου crapworks βλεπεις οτι τρεχει καλα σχεδον σε ολες τις καρτες..
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#377538 Το παιχνίδι που έπαιξα περισσότερο τους τελευταίους μήνες είναι dx12 only, άρα δε το συζητώ
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#377539
cabala10 έγραψε:
QsisVTS έγραψε:Υπάρχουν ήδη και θα υπάρχουν dx12 παιχνίδια, υπάρχει και το Ms store που έχει και θα έχει αξιόλογα πράγματα

Ανέκαθεν έτσι ήταν, αν θες παιχνίδια έπρεπε να έχεις τα τελευταία windows

Εξαίρεση ίσως τα 8, αλλά τα 7 όπως και να χει είναι παλιά πλέον

Μόνο και μόνο για πλήρη εκμετάλλευση του hw σου θες τα τελευταία windows

το οτι κοτσαρουν το dx12 δεν παει να πει πως ειναι κιολας..
τα τελευταια παραδειγματα ειναι το rotr που ειναι single render λογο του gameworks δωρο αδωρο να λες οτι ειναι dx12 οταν δεν εχεις dual render path και χτυπας το πρωτο thread του cpu σαν τρελο
Εικόνα :ninja: :shifty: :lol:
το deus ex που εχει dual render και δεν εχει καθολου crapworks βλεπεις οτι τρεχει καλα σχεδον σε ολες τις καρτες..

χαχαχαχαχα σωστός.
ελιωσα με το gif. to the point :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#377551 Εγω ακομα δεν καταλαβα γιατι ΔΕΝ υπαρχει αλλο λειτουργικο πλην των 10ριων για gaming παντως.


< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#377556 γιατί υπάρχουν ήδη καινούρια παιχνίδια στα οποία δεν έχεις πρόσβαση και θα αυξηθούν κι άλλο στο μέλλον πολύ απλά

τα 7 δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα αυτή τη στιγμή και μην ξεχνάμε ότι η αναβάθμιση δινόταν δωρεάν, συνεπώς δε μπορώ να καταλάβω την επιμονή στα 7

θα έχεις καινούρια κάρτα και δε θα μπορείς να την εκμεταλλευτείς πλήρως από τη στιγμή που η ms αποφασίζει να δίνει τα νεότερα χαρακτηριστικά στα καινούρια windows

προφανώς μιλάμε για τεχνητή ανάγκη, αλλά είναι έτσι πολλά χρόνια τώρα. και κάποτε δεν ήθελε ο κόσμος να αποχωριστεί τα xp αλλά αναγκάστηκε και αυτοί που αναγκάζονται πρώτοι είναι όσοι παίζουν παιχνίδια
Άβαταρ μέλους
By g8777
#377587 Καμπαλα δεν ειναι να σε αφησω μια μερα ελευθερο. Πως το κανες ετσι το τοπικο παλι :rant: :rant: :rant:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#377588 είμαι σε φάση:



:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#377617
cabala10 έγραψε:bingo ακριβς το ιδιο προβλημα ειχε η ms οταν βγηκαν τα 7ρια και κανεις δεν ηθελε να γυρισει απο τα xp



Καλα κ για τα XP, αλλα εγω ειχα φυγει απο τα XP ΜΟΛΙΣ εγιναν διαθεσιμα τα 7αρια....
Άβαταρ μέλους
By gakost
#377636 Ως γνωστό κάθε 2η έκδοση των windows είναι της προκοπής. Οπότε 3.1 -> 95 -> 98 -> Me -> XP-> Vista -> 7 -> 8 -> 10 . Πάντως χλωμό το κόβω να σταματήσει την υποστήριξη ιδίως σε μεγάλα εταιρικά περιβάλλοντα ούτε εύκολο είναι να αλλάξεις λειτουργικό, ούτε φθηνό και πολλές φορές υπάρχουν "δύσκολες" εφαρμογες οπότε κάτι θα υπάρχει πχ χειροκίνητες αναβαθμίσεις
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#377658 ναι σε αυτό που λες δεν έχεις άδικο, αλλά στα παιχνίδια είναι πολύ επιθετική ms δεν το συζητάει καν να υποστηρίζει προς τα πίσω, σου λέει κόψε το λαιμό σου

μάλιστα ένας από τους λόγους που τα 8 πήγαν άπατα είναι ότι δεν είχαν να παρουσιάσουν κάτι νέο για όσους παίζουν



δες (νομίζω το έχω ξαναβάλει) στατιστικά χρηστών του steam, οι μισοί έχουν win 10 64bit, ίσως η κατηγορία χρηστών με το μεγαλύτερο ποσοστό υιοθέτησης των 10

http://store.steampowered.com/hwsurvey
Άβαταρ μέλους
By corsair
#377701
QsisVTS έγραψε:δες (νομίζω το έχω ξαναβάλει) στατιστικά χρηστών του steam, οι μισοί έχουν win 10 64bit, ίσως η κατηγορία χρηστών με το μεγαλύτερο ποσοστό υιοθέτησης των 10

http://store.steampowered.com/hwsurvey


Εγω πάλι βλέπω οτι πανω απο τους μισους ΔΕΝ εχουν Win10 και σχετικά πρόσφατα ανακοινώθηκε πτωση του ποσοστου χρηστών Win10 στο Steam.

https://betanews.com/2017/03/02/windows ... own-again/

Και ειναι σημαντικό οτι ΔΕΝ τα εχει υιοθετησει, παρα το τυρακι του δωρεάν, τα αυτοματα install στο background κλπ πουστικα...