Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#409327 Αν η μπαταρία τους ειναι φορτισμένη κανενα προβλημα.

< >
Άβαταρ μέλους
By gakost
#409332
Chris έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Εγώ έτσι τα δοκίμασα, χωρίς πηγή. Δουλεύει και έτσι

Σιγουρα θελω αυτο. Να μπορω να κοιμηθω σαν ανθρωπος στο αεροπλανο (με μουσικη δε μπορω). Ξερεις, ή καποιος αλλος, αν λειτουργουν ετσι ολα τα anc, κι αν οχι, πως το καταλαβαινουμε?

@ μιραζ, ναι, κατι καταλαβα απο λιγο γκουγκλαρισμα οτι πρεπει να το αποφασισω για 300αρα. Μηπως ξερεις αν υποστηριζουν αυτο που ρωταω παραπανω?


Αν το θέλεις μόνο γι'αυτό γιατί δεν κοιτάς κάτι τέτοιο

http://www.3m.com/3M/en_US/company-us/a ... 7497&rt=r3

ή ακόμη και τις κλασικές ωτοασπίδες, οι κέρινες είναι πολύ καλές και πάμφηνες.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#409335
mirage έγραψε:Αν θελετε active noise cancelling και υπάρχει μαρουλι Bose. Τέλος.

< >

Αυτά είναι κορυφή, όμως αν δε θες να πας τόσο ψηλά και οι ενδιάμεσες λύσεις είναι καλες. Υπάρχουν πολλά review, όρεξη για διάβασμα και μετά αποφασίζει κάνεις ανάλογα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#409342 Αν σε ενδιαφέρει τo cancelling οι ενδιαμεσες λυσεις ειναι μιεχ.
@gakost
Earmuffs? FFS
< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#409347 Εχω δοκιμασει μερικα πριν γινω ισοπεδωτικος. Δεν το συνηθιζω αλλιως.
Επισης τα in ear της Bose ειναι μαλλον καλυτερα απο τις γκουμουτσες και τελικά πιο πρακτικά. Και δεν οδηγω MB. Ουτε εχω τα Bose γιατι οταν αποφασισα να τα αγορασω αλλαξα ποστο και δεν μου χρειαζονται πλεον. Ισως στο μελλον.

< >
Άβαταρ μέλους
By g47
#409397
Chris έγραψε:Για δωσε ενα λινκ κιλομιτερ, ή καποια προταση οποιος ξερει. Το σκεφτομαι/ξεχναω καιρο, αλλα ποτε δεν ημουν σιγουρος οτι θα δουλευουν σωστα.

Και να ρωτησω κιλομιτερ, μπορεις δηλαδη να τα χρησιμοποιησεις και τελειως μονα τους, εχουν διακοπτη που ενεργοποιεις και ξεκιναει το anc, χωρις να χρειαζεται να παιζει μουσικη ή κατι?


Λογω αγαπης με τα ακουστικα, ειχα ψαξει πριν παρω (τελικα δεν πηρα, εμεινα με τα δικα μου :lol: ) μαζι φιλο παραγωγο με αρκετες δοκιμες γιατι εκανε καποια reviews ο ιδιος.
Αυτο εγινε στο παρεπιπτοντως γιατι το πραγματικο μελημα μας ηταν καποια audeze και γιαυτο και η επισημοτητα.
Ειχε τα bose qc 35 εις διπλουν τα οποια ισως αγοραζα, εγω εφερα τα parrot zik και ειχαμε και 2-3 δειγματα ακομα, μεταξυ αυτων τα zik 3 και τα momentum.
Εν συντομια, τα bose ειχαν ελαχιστα καλυτερο noise cancelling των δικων μου αλλα εμφανως χειροτερο ηχο (χωρις τεχνικες λεπτομερειες για συχνοτητες και που πασχουν, που ειναι καλυτερα, ειπαμε περιληπτικά και αναφερω οσα θυμαμαι). Τα zik 3 ηταν εφαμιλα των bose στο nc ( του φιλου του φανηκαν λιγο καλυτερα) και εμφανως πιο ισορροπημενα στον ηχο. Τα sennheiser ηταν στη καλυτερη meh στο noice cancellation και απο ηχο ηταν :inlove: με δευτερα τα zik 3.
Τα sennheisers για μενα ηταν τα πιο ανετα (και τα πιο ελαφρια) με δευτερα τα zik3 και τριτα τα bose (που ηταν και τα πιο βαρια αν και δεν παιζει παντα ρολο).
Τα δικα μου zik ειναι τραγικα σε αυτο το τομεα, καθολου padding κεφαλης.
Τα bose ειναι απαραδεκτα απο θεμα ποιοτητας υλικων και λογω οτι η μπαταρια τους αντεξε λιγοτερο απο ολων και δεν ειναι αφαιρουμενη και δεν μας ικανοποιησε στον ηχο, χωρις να ειναι μακρια απο κανενα ουτε στο nc, δεν ασχοληθηκαμε παραπανω.
Θα σου προτινα τα zik 3 σαν καλο all rounder λαμβάνοντας υποψην και τη τιμη. Εννοειται το nc δουλευει αυτοματα οταν τα βαλεις, χωρις πηγη/μουσικη.
Ευτυχως αλλαξαν το τραγικο texture που ειχαν τα zik 2 γιατι δε βλεποταν. Ο σχεδιασμος του stark των 1 ομως ειναι αξεπεραστος imho και για αυτον τον ηλιθιο λογο τα κρατησα :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#409410
g8777 έγραψε:Δεν το είδα αυτό. Μάλλον μητρική θα έλεγα.

Λοιπόν, η μητρική ανά διαστήματα χάνει τις ρυθμισεις του bios.
Αλλάξαμε μπαταρία αλλά δεν έκανε διάφορα.

Άρα πάμε για μητρική ή μπορεί να φταίει και τπτ αλλο;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#409437 Εχεις κανει update στο bios;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#410289 Έγινε και bios update ανεπιτυχώς. Τελικά αγοράστηκε νέα μητρική η οποία ξεκλείδωσε το CPU και πλέον παίζει 6πυρηνος.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#410519 πηρα μια μεταχειρισμενη οθονη samsung για το πισι και, μετα απο λιγες βδομαδες χρησης, βγαζει χιονια.
πιο αναλυτικα:

α) εμφανιζονται σ' ολη την οθονη
β) βγαινουν και χωρις να εχω συνδεμενο το vga καλωδιο (στο πλαισιακι που εμφανιζει ενα warning)
γ) διορθωθηκε 1-2 φορες οταν εβγαλα και ξαναβαλα καλα το καλωδιο αλλα την 3η οχι.

τι εχουμε?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#410521 Βγάλτην απο την μπρίζα και ξαναβάλτην τα Χριστούγεννα!!! :lol: :oops:
:oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#410525 Δωστη πισω. Αλλαξε καλωδιο μπας και...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#410528
bill33 έγραψε:Βγάλτην απο την μπρίζα και ξαναβάλτην τα Χριστούγεννα!!! :lol: :oops:
:oops: :oops:

Πρόωρα Χριστούγεννα θα έγραφα κι εγώ :lol:

Μια LG πάντως, που μου χάρισε ένας φίλος επειδή δεν άντεχε να βλέπει μια παχιά κατακόρυφη άσπρη γραμμή στο κέντρο της οθόνης, αυτοθεραπεύτηκε. Την ανοίγω τις προάλλες, η γραμμή είχε εξαφανιστεί. Θαύμα Εικόνα