Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#503808
pipinos1976 έγραψε:Δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά με πήρε έντρομος ένα ξάδελφος προχτές με το ίδιο πρόβλημα. Σε safe mode έμπαινε, άρα θα το σώσουμε, αλλά πιστεύω ότι κάποια βλακεία της MS είναι. Είτε προσπαθούν να σε κάνουν να αναβαθμίσεις ή κάποιο από τα γνωστά προβλήματα που έχουν τελευταία, ακόμη και στα 10, με τα post upgrade boots.

Ευχαριστώ.



Εμενα μεσα στη βδομαδα απλα εχασε καποιες ρυθμησεις του desktop
Wallpaper, accent color και γραμματοσειρα....
Μεσω tweak, πριν απο 4 χρονια χρονια ειχα βαλει μια πιο μικρη και ξαφνηκα.... Επανηλθαν οι default ρυθμισεις :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#503813 ένα 12,5% σκέφτηκε να φωνάξει τον παπά της ενορίας

Εικόνα

ένα 8,5% κατάλαβε ότι το χακάρανε όταν είδε στην οθόνη το : i own you .

τι ν'αυτά ρεεεε . Ζήτω τα XP , ζήτω τα XP without antichrist , εχμ antivirus.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#503849
dimik έγραψε:Σοβαρά τώρα στην εποχή του cloud και των φτηνών ευρυζωνικών γεμίζετε ακόμα δίσκους με σκουπιδαριό τύπου φώτο-ταινίες-τραγούδια;


Σαφέσταστα! Βασικα το cloud για πολυ λιγα πράγματα. Θεωρω αυτονοητο οτι ο υπολογιστης μου πρεπει να μπορει να ειναι χρήσιμος και offline. Ειναι αλλωστε και ο ιδιος λογος που ποτε δεν χωνεψα πχ τα Google Maps. Χανεις δικτυο χάνεις τα πάντα. Αυτο ειναι απομακρυσμενο τερματικο, εγω ομως θελω υπολογιστη.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#503870
corsair έγραψε:
dimik έγραψε:Σοβαρά τώρα στην εποχή του cloud και των φτηνών ευρυζωνικών γεμίζετε ακόμα δίσκους με σκουπιδαριό τύπου φώτο-ταινίες-τραγούδια;


Σαφέσταστα! Βασικα το cloud για πολυ λιγα πράγματα. Θεωρω αυτονοητο οτι ο υπολογιστης μου πρεπει να μπορει να ειναι χρήσιμος και offline. Ειναι αλλωστε και ο ιδιος λογος που ποτε δεν χωνεψα πχ τα Google Maps. Χανεις δικτυο χάνεις τα πάντα. Αυτο ειναι απομακρυσμενο τερματικο, εγω ομως θελω υπολογιστη.


Πες τα ρε άρχοντα!!! :s_airkiss Να εξαρτάσαι από τα γούστα του κάθε server. :thumbsdown:
Μεγάλη αναπηρία επίσης το ότι πρέπει να είσαι online στο Google Maps!!! :tomato:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#503872
REALZEUS έγραψε:
Μεγάλη αναπηρία επίσης το ότι πρέπει να είσαι online στο Google Maps!!! :tomato:

https://play.google.com/store/apps/deta ... maps&hl=el
Mπορείς βέβαια να κατεβάσεις και την περιοχή που σε ενδιαφέρει στο google maps για εκτος σύνδεσης δρομολόγηση.
Ο corsair θα σου έλεγε φυσικά τι το θες το smartphone χωρίς δεδομένα; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#503880 Μια μικρή περιοχή μόνο Βασίλη. Ούτε καν ολόκληρο το Νομό Θεσσαλονίκης. :thumbsdown:
Sygic λοιπόν. Το καλύτερο με διαφορά βέβαια ήταν το HERE, αλλά το αγόρασαν οι Audi-BMW-Mercedes και το σταμάτησαν από τα Windows Phones. :rant:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#503890 Σίγουρος είμαι μόνον για τους φόρους και τον θάνατο Ελτέο μου. :lol:
Πάντως έτσι μου φάνηκε την τελευταία φορά που το δοκίμασα.
At any rate, δεν βλέπω γιατί να αλλάξω το Sygic που έχει όλη την Ευρώπη off line. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#503891 Στην αρχή σε περιοριζε. Εδώ και πολύ καιρό έχει αλλάξει αρκετά.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#503904
elteo έγραψε:Στην αρχή σε περιοριζε. Εδώ και πολύ καιρό έχει αλλάξει αρκετά.



Δεν εχει αλλαξει τιποτα. Οταν θα με αφηνει οτι χωρα θελω, χωρις να ληγουν οι χάρτες σε 1 μηνα... οταν θα γινει δλδ τουλάχιστον σαν το Here Maps.... να το συζητησουμε.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#503920
corsair έγραψε:
dimik έγραψε:Σοβαρά τώρα στην εποχή του cloud και των φτηνών ευρυζωνικών γεμίζετε ακόμα δίσκους με σκουπιδαριό τύπου φώτο-ταινίες-τραγούδια;


Σαφέσταστα! Βασικα το cloud για πολυ λιγα πράγματα. Θεωρω αυτονοητο οτι ο υπολογιστης μου πρεπει να μπορει να ειναι χρήσιμος και offline. Ειναι αλλωστε και ο ιδιος λογος που ποτε δεν χωνεψα πχ τα Google Maps. Χανεις δικτυο χάνεις τα πάντα. Αυτο ειναι απομακρυσμενο τερματικο, εγω ομως θελω υπολογιστη.


corsair έγραψε:
dimik έγραψε:Σοβαρά τώρα στην εποχή του cloud και των φτηνών ευρυζωνικών γεμίζετε ακόμα δίσκους με σκουπιδαριό τύπου φώτο-ταινίες-τραγούδια;


Σαφέσταστα! Βασικα το cloud για πολυ λιγα πράγματα. Θεωρω αυτονοητο οτι ο υπολογιστης μου πρεπει να μπορει να ειναι χρήσιμος και offline. Ειναι αλλωστε και ο ιδιος λογος που ποτε δεν χωνεψα πχ τα Google Maps. Χανεις δικτυο χάνεις τα πάντα. Αυτο ειναι απομακρυσμενο τερματικο, εγω ομως θελω υπολογιστη.


Βέβαια να χάσεις δίκτυο όταν έχεις 2 τουλάχιστον τρόπους σύνδεσης είναι λίγο δύσκολο αλλά αφού σας αρέσει να πληρώνετε και για δίσκους και vdsl και 4g και επιπλέον να χάνετε χρόνο σε αρχειοθετησεις κλπ...



< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#503925 Μα και το σοβαρό cloud δεν είναι δωρεάν. Δεν έχει ετήσια συνδρομή; ή κάνω λάθος;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#503929 Ναι αλλά δεν θα πληρώνεις cloud για ταινίες, τραγούδια και ριπαρισμενες φωτογραφίες από social media και τα σημαντικά προσωπικά τα πετάς και σε ένα Nas με cloud.

Η ένσταση μου είναι για τα πράγμα που τα βρίσκεις εύκολα και γρήγορα στα ίντερνετς.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#503938 Κατεβάζεις ταινία, βλέπεις ταινία, σβήνεις ταινία. Μέχρι το 2010 τις φυλαγαμε, τώρα δεν υπάρχει λόγος εκτός αν είναι καμιά επική και θες να τη βλέπεις συνέχεια.