Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#560318 Η οθόνη δεν έχει vesa mount για να κρύψεις το nuc;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#560319 Συμπληρώνονται 10 ημερολογιακές αύριο, την άνοιξα χθες όμως. Δε νομίζω ότι θα την πάρουν πίσω (από το pc1 την πήρα), θα δοκιμάσω όμως.

Έχει vesa mount αλλά μετά δεν θα είναι εύκολη η πρόσβαση στο nuc και σε καθημερινή χρήση θα με κουράζει.

Edit: Το μοντέλο είναι LG 29UB67
Άβαταρ μέλους
By elteo
#560320
drdino έγραψε:Η οθόνη δεν έχει vesa mount για να κρύψεις το nuc;


Σιγά τον όγκο που θες να τον κρύψει κιόλας.... :lol: Δεν είναι android tv box.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#560323 Εικόνα

Όσο περισσότερο καθαρή επιφάνεια εργασίας τόσο καλύτερα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By gakost
#560325 Που έχουμε φτάσει, από όλες τις συσκευές που βλέπω πάνω στο γραφείο ο υπολογιστής είναι η μικρότερη, δίπλα του οι 3,5" δίσκοι μιάζουν τεράστιοι.......
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#560346
Scotch έγραψε:Το iMac έφυγε, στη θέση του το nuc και η LG 28UB67. Ελαφρώς απογοητευμένος με την επιλογή της οθόνης, μιας και σε σχέση με αυτήν του iMac υπάρχει η αίσθηση ότι τα βλέπεις όλα από τη χαραμάδα. 33 πόντοι το ύψος της οθόνης του Mac, 28 της LG. Το φάρδος εξυπηρετεί ωστόσο, οπότε θα δείξει στην πράξη αν ήταν σωστή επιλογή. Μάλλον όμως έπρεπε να πάω σε 32άρα ultra wide.

< >
Εικόνα


:thumbsup:

corsair έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
corsair έγραψε:
cabala10 έγραψε:οσοι ψαχνετε media box η xiaomi μολις εβγαλε αυτο..
https://www.gizmochina.com/2019/01/10/x ... 9-yuan-27/

30 ευρουλακια...



αυτο το πράγμα δλδ μπορει να bootαρει android? :dizzy: :help:

yeah... no.

Patchwall ui συγκεκριμένα.


still android ομως... Τελος πάντων η εταιρια το προοριζει για πολυ πολυ συγκεκριμενο σκοπο και αυτόν τον σκοπο μπορει να τον επιτελει. Στα δικα μου τουλάχιστον μάτια, μια android συσκευη ειναι ελβετικος σουγιας. Μπορεί να παιξει και κανα παιχνιδακι, να μπει και στο web, να τρεξει κανα app καιρου, κλπ. Τα απελπιστικα χαμηλα specs των MiBoxes σκοτώνουν την οποια αλλη ιδέα μπορεί να έχει κάποιος.



Αυτο, που τοσες σελιδες τωρα δεν μπορεις, να καταλαβεις ειναι για ποιον προοριζεται το Mi Box
Ειναι για ολους αυτους που εχουν 4Κ ή 1080p τηλεοραση, χωρις "smart" λογισμικο, ειτε το smart λογισμικο που εχουν οι οθονες, ειναι χάλια.
Με 70€ τσιμπας ενα κουτακι, που κανει οι θα εκανε και μια ςξυπνη οθονη.

Εχω ενα Mi Box αρκετο καιρο τωρα και δεν εχω κανένα παράπονο.
Παιζει ταινιες, μπαινει Youtube, παιζει Netflix (4Κ), δουλευουν μια χαρα το VLC, το kodi, Spotify, Audio Station και μπορω να το ρωτησω και τι καιρο κανει εξω.
Αν ηθελα να παιζω κανα παιχνιδι και παραπανω δυνατοτητες, θα επαιρνα nVidia shield
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#560347
cabala10 έγραψε:κοιτα στο xiaomi mall μπας και..


Σε ποιο απ ολα;;; :lol: :lol: :lol:
Ρωταω γιατι ειναι 800 μονο στην Ελλαδα
Άβαταρ μέλους
By corsair
#560373
Wagner669 έγραψε:[

Αυτο, που τοσες σελιδες τωρα δεν μπορεις, να καταλαβεις ειναι για ποιον προοριζεται το Mi Box
Ειναι για ολους αυτους που εχουν 4Κ ή 1080p τηλεοραση, χωρις "smart" λογισμικο, ειτε το smart λογισμικο που εχουν οι οθονες, ειναι χάλια.
Με 70€ τσιμπας ενα κουτακι, που κανει οι θα εκανε και μια ςξυπνη οθονη.

Εχω ενα Mi Box αρκετο καιρο τωρα και δεν εχω κανένα παράπονο.
Παιζει ταινιες, μπαινει Youtube, παιζει Netflix (4Κ), δουλευουν μια χαρα το VLC, το kodi, Spotify, Audio Station και μπορω να το ρωτησω και τι καιρο κανει εξω.
Αν ηθελα να παιζω κανα παιχνιδι και παραπανω δυνατοτητες, θα επαιρνα nVidia shield


και ολα αυτα με 8GB ROM και 2 GB RAM....

Με 70 ευρω υπαρχουν Boxαρες πολυ καλύτερες σε ολα τα specs και κανουν τα παντα πλην του Netflix 4K (εκτος και αν βαλεις πειραγμενο APK) Οποιος θελει ας φαει προλογο Xiaomi.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#560378
corsair έγραψε:και ολα αυτα με 8GB ROM και 2 GB RAM....

Με 70 ευρω υπαρχουν Boxαρες πολυ καλύτερες σε ολα τα specs και κανουν τα παντα πλην του Netflix 4K (εκτος και αν βαλεις πειραγμενο APK) Οποιος θελει ας φαει προλογο Xiaomi.


Και να υποθεσω οτι ολοι, μα ολοι γνωριζουν πως να κανουν side-load APK σε κινεζομποξακι, το οποιο συνηθως θες μια βδομαδα για να βρεις πως το μεταφραζεις σε σωστα Αγγλικα (για Ελληνικα θα πρεπει να το μεταφρασεις μονος σου) με custom ROM μεσω boot-loader που θα βρεις σε καποιο topic του xda-developers...

Λυσεις υπαρχουν, ειναι το τι βολευει τον καθενα.
Επισης, δεν σε αναγκαζει κανενας να πας να αγορασεις το συγκεκριμενο κουτι.
Αφου γουσταριζεις να σκαλιζεις ROM παρε κατι που σου το επιτρεπει.
Εμεις που απλα θελουμε κατι που να απλα να μπαινει στη πριζα και στο HDMI, τσιμπησαμε τα συγκεκριμενα.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#560381
Wagner669 έγραψε:
corsair έγραψε:και ολα αυτα με 8GB ROM και 2 GB RAM....

Με 70 ευρω υπαρχουν Boxαρες πολυ καλύτερες σε ολα τα specs και κανουν τα παντα πλην του Netflix 4K (εκτος και αν βαλεις πειραγμενο APK) Οποιος θελει ας φαει προλογο Xiaomi.


Και να υποθεσω οτι ολοι, μα ολοι γνωριζουν πως να κανουν side-load APK σε κινεζομποξακι, το οποιο συνηθως θες μια βδομαδα για να βρεις πως το μεταφραζεις σε σωστα Αγγλικα (για Ελληνικα θα πρεπει να το μεταφρασεις μονος σου) με custom ROM μεσω boot-loader που θα βρεις σε καποιο topic του xda-developers...

Λυσεις υπαρχουν, ειναι το τι βολευει τον καθενα.
Επισης, δεν σε αναγκαζει κανενας να πας να αγορασεις το συγκεκριμενο κουτι.
Αφου γουσταριζεις να σκαλιζεις ROM παρε κατι που σου το επιτρεπει.
Εμεις που απλα θελουμε κατι που να απλα να μπαινει στη πριζα και στο HDMI, τσιμπησαμε τα συγκεκριμενα.


sideload για τα σπασμένα και μονο.
Ποιος σε ειπε οτι εγω ασχολουμε με ROM ή χακιές? Δεν θελουν ολα νταντεματα. Υπαρχουν καλες και κακες υλοποιησεις. Δεν υπαρχει η Xiaomi και το χαος. Αν και βασικα τωρα τελευταια η Xiaomi φερνει το χαος.... καποια ωραια μερα θα δειτε φατσα καρτα κατι ωραιες διαφημισεις.... και γω μαζι.

Τεσπα, το πατινι θα το περνα, το mibox ποτε.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#560396
corsair έγραψε:sideload για τα σπασμένα και μονο.
Ποιος σε ειπε οτι εγω ασχολουμε με ROM ή χακιές? Δεν θελουν ολα νταντεματα. Υπαρχουν καλες και κακες υλοποιησεις. Δεν υπαρχει η Xiaomi και το χαος. Αν και βασικα τωρα τελευταια η Xiaomi φερνει το χαος.... καποια ωραια μερα θα δειτε φατσα καρτα κατι ωραιες διαφημισεις.... και γω μαζι.

Τεσπα, το πατινι θα το περνα, το mibox ποτε.


Εγω παλι πηρα το Mi Box και το πατινι δεν θα το περνα ποτέ :whistlink: :whistlink:

Διαφημισεις βλεπουμε ηδη φατσα καρτα, σε ολα και παντου!
Σε Windows 10 συσκευες, σε Android συσκευες και σε συσκευες iOS