Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#565063
gianik έγραψε:Ευχαριστώ πολυ Axel ,δυστηχως "δεν το εχω" κ πολυ με την λυση αρμολογηση ενος Η/Υ οσο κ αν φαινεται ευκολο...
Στην γειτονια εχει εναν τεχνικο ,θα το στειλω να μου κανει εκτιμηση κοστους. Αν ειναι μεχρι 50-80€ οκ καθως το λαπτοπ κατα τα αλλα με καλυπτε μια χαρα (δεν το εχω καθολου φορτωμενο)..
Αν ειναι παραπανω ,ισως κινηθω για καποιο καινουριο...
Ευχαριστω ολους για τις απαντήσεις


.


Πέτα ρε τον Κολοκοτρώνη που σε καλύπτει τώρα. Ημαρτον. :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#565070
elteo έγραψε:
gianik έγραψε:Ευχαριστώ πολυ Axel ,δυστηχως "δεν το εχω" κ πολυ με την λυση αρμολογηση ενος Η/Υ οσο κ αν φαινεται ευκολο...
Στην γειτονια εχει εναν τεχνικο ,θα το στειλω να μου κανει εκτιμηση κοστους. Αν ειναι μεχρι 50-80€ οκ καθως το λαπτοπ κατα τα αλλα με καλυπτε μια χαρα (δεν το εχω καθολου φορτωμενο)..
Αν ειναι παραπανω ,ισως κινηθω για καποιο καινουριο...
Ευχαριστω ολους για τις απαντήσεις


.


Πέτα ρε τον Κολοκοτρώνη που σε καλύπτει τώρα. Ημαρτον. :lol:



Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#565074 Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με απλά λόγια γιατί όταν συνδέομαι μέσω VPN οι διαφημήσεις εξαφανίζονται; Αυτό το πρόσεξα κυρίως στο τηλέφωνο αλλά μάλλον και στο laptop. Τι αλλάζει, την ίδια διεύθυνση επισκέπτεσαι, τα ίδια πράματα δεν σου στέλνει;
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#565077 @gianik
Μην το επισκευάσεις και 10€ να κάνει...
Είναι θέμα χρόνου να την ακούσει κάτι άλλο προσεχώς...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#565097
sknipper έγραψε:Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με απλά λόγια γιατί όταν συνδέομαι μέσω VPN οι διαφημήσεις εξαφανίζονται; Αυτό το πρόσεξα κυρίως στο τηλέφωνο αλλά μάλλον και στο laptop. Τι αλλάζει, την ίδια διεύθυνση επισκέπτεσαι, τα ίδια πράματα δεν σου στέλνει;


Τις κοβει πολυ πιθανα η VPN υπηρεσια σου. Τα links που οδηγουν σε ad services απλα δεν φορτωνουν. Το ιδιο ισχυει και σε μενα με το Windscribe.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#565098
sknipper έγραψε:Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με απλά λόγια γιατί όταν συνδέομαι μέσω VPN οι διαφημήσεις εξαφανίζονται; Αυτό το πρόσεξα κυρίως στο τηλέφωνο αλλά μάλλον και στο laptop. Τι αλλάζει, την ίδια διεύθυνση επισκέπτεσαι, τα ίδια πράματα δεν σου στέλνει;
Ο πάροχος του vpn μπλοκάρει τις διαφημίσεις.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#565109 Οπότε κάπως ξέρει που είναι οι διαφημίσεις, και τις κόβει. Σαν να έχει κάποιο adblock σε ό,τι περνάει από τον έλεγχό του.
Κι εγώ windscribe έχω βάλει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565133
sknipper έγραψε:Οπότε κάπως ξέρει που είναι οι διαφημίσεις, και τις κόβει. Σαν να έχει κάποιο adblock σε ό,τι περνάει από τον έλεγχό του.
Κι εγώ windscribe έχω βάλει.
Και τα adblock έτσι δουλεύουν: γνωρίζουν ποιοι σερβίρουν διαφημίσεις και τις κόβουν. Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα (φιλτράρει τις συγκεκριμένες ΙΡ/domain δηλαδή).
Άβαταρ μέλους
By corsair
#565148
sknipper έγραψε:Οπότε κάπως ξέρει που είναι οι διαφημίσεις, και τις κόβει. Σαν να έχει κάποιο adblock σε ό,τι περνάει από τον έλεγχό του.
Κι εγώ windscribe έχω βάλει.


Σε καθε περιπτωση, μπορεις να το κλεισεις αυτο μεσα απο τις ρυθμισεις του account σου αν σου δημιουργει καποιο θεμα. ROBERT το εχουν ονομασει το feature του ad blocking.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#565300 Όταν παίζει τελικά τον ήχο τον στέλνει στο nvidia ενώ εγώ θα περίμενα το xonar out να είναι αυτό που ακούγεται. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#565304
KiloMeater έγραψε:Όταν παίζει τελικά τον ήχο τον στέλνει στο nvidia ενώ εγώ θα περίμενα το xonar out να είναι αυτό που ακούγεται. Εικόνα


Τα ηχεια με τον υπολογιστη πως ειναι συνδεδεμενα;;;

Ηχεια -> καλωδιο -> καρτα ηχου
Ηχεια -> καλωδιο -> οθονη (μεσω HDMI)
Ηχεια στην οθονη


Γιατι, για να παιζει μεσω του HDMI της nVidia
Ειτε εχεις ηχεια στην οθονη και παιρνουν απο το HDMI της nVidia
Ειτε εχεις ηχεια συνδεδεμενα με καλωδιο στην οθονη και παιρνουν απο το HDMI της nVidia