Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#549075 Ultra wide κυρίως για first person shooters σκεφτόμουν που πιστεύω θα είναι μια χαρά.

Για τα υπόλοιπα δεν ασχολούμαι τόσο να πω την αλήθεια.
Αν πέσουν σε λογικές για μένα τιμές όλα αυτά θα τα δω. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#549079 εγώ είχα μείνει στο ότι έδινες 500αρικο για 27αρι 1440p, οπότε καλά μου φαίνεται τώρα

βέβαια σε 4Κ δεν μπορώ να παίξω τίποτα ακόμα, 1440p κάτι κάνω, αλλά όπως είπα πήρα για άλλα δέκα χρόνια οπότε αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί

και έχει και 2 hdmi να μπει πάνω και καμιά κονσολίτσα παράλληλα

έχει bleeding όμως η πουτανίτσα τώρα που τη μαύρισα τελείως, αλλά οκ και αυτό αναμενόμενο, δεν το βλέπω συνήθως
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#549134 Στη χειρότερη όταν βγουν οι επόμενες κονσόλες θα είναι και οι κάρτες για 4Κ σε λογικές τιμές.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#549137 Ναι είπαμε αν δε βγει ps5 καμία αναβάθμιση, αλλά ας μην έρθουν όλα μαζί

Το πιο πιθανό όπως με βλέπω είναι να αλλάξω πλατφόρμα σε κάνα χρόνο (σίγουρα 8-core) και σε επόμενη φάση gpu

Αλλά παραπάνω ανάλυση από αυτή που έχω θα κάνω πολλά χρόνια να θέλω
Άβαταρ μέλους
By Chris
#549176 Εστησα το pcακι, ωραιο, διακριτικο, αθορυβο (λειπουν ακομα 2 ανεμιστηρια πισω βεβαια), ειναι και σε 2 επιπεδα, ολα τα καλωδια κρυβονται απο κατω με το τροφοδοτικο.

Εικόνα

Ομως απο χθες παλευω απειρες ωρες να εγκαταστησω windows 7, ειμαι στο οριο να τα παρατησω και να βαλω 10αρια, αλλα δε θελω με τπτ.

Στην αρχη εφαγα καποιες ωρες να δουλεψει το bootable στικακι με uedi και fat32, και κατι αλλα κολπα για να το δει.

Τελικα το ειδε, αλλα μετα συνειδητοποιησα πως το iso των 7 δεν εχει usb3 υποστηριξη, οποτε δεν εχω πληκτρ/ποντικι για να προχωρησω την εγκατασταση.

Βρηκα πως περνας drivers στο iso, αλλα δεν ξερω ποιοι ειναι οι σωστοι για το mb μου, οποτε κανω δοκιμες με οτι usb3 driver βρισκω στο ιντερνετ. Ακομα τιποτα. Εντωμεταξυ το mb εχει usb2 θυρες, αλλα ουτε αυτες δουλευουν :dizzy:

Υπαρχει φυσικα η λυση να ζητησω κανα ps/2 πληκτρολογιο και sata dvd player απο το ΙΤ αυριο, μαλλον εκει θα καταληξω. Βεβαια ακομα θα πρεπει να βρω drivers, γιατι μετα δε θα εχω πληκτρ/ποντικι και μεσα στα windows. Με βλεπω να βαζω 10αρια στο τελος, αλλα τα σιχαινομαι ρε γμτ.

Εικόνα





< >
Τελευταία επεξεργασία από Chris και 11 Νοέμ 2018, 13:57, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Chris
#549178 Καλα, το ταπατακ πλεον επιτρεπει μονο μια φωτο ανα ποστ?????

Εικόνα


< >

Edit Κατι αλλο εχει χαλασει στο ταπατακ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By corsair
#549192
Chris έγραψε:
Ομως απο χθες παλευω απειρες ωρες να εγκαταστησω windows 7, ειμαι στο οριο να τα παρατησω και να βαλω 10αρια, αλλα δε θελω με τπτ.



Windows 10 LTSB? Μηπως θα ταν καλυτερα?
Άβαταρ μέλους
By Chris
#549219 Το κερατο μου, εχετε δικιο. Θα προσπαθησω λιγο ακομα και θα το παρω αποφαση.

Τα θυμαμαι αυτα τα LGBT, ειχα στο νου μου να ρωτησω τον καμπαλα για λεπτομερειες. Μπορει να μου τα περασει και ο ιδιος κατευθειαν ota, νομιζω συνδεεται κεραια wifi πισω απο το αυτι του :lol:


< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#549261 Με τους καινούργιους επεξεργαστές, πλέον σου κόβει και τα updates των Windows 7 νομίζω. Πέρασε καλύτερα τα 10άρια να τελειώνεις και μην παιδεύεσαι τζάμπα.

Και μια ερώτηση.
Έχει αγοράσει κανείς καμιά αντίστοιχη dashcam;
Εικόνα

Έχει την συγκεκριμένη το Banggood στα 30€ σχεδόν, αλλά σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερη λύση κάποιος smart mirror που συνδυάζει dashcam για μπροστά και καμερίτσα για πίσω. Οι τιμές τους βέβαια είναι στα διπλά λεφτά.

Σκέφτομαι την τοποθέτηση από τότε που μας κοπάνησαν όλη την δεξιά πλευρά του αυτοκινήτου, μας έκαναν ζημιά 300€ και έφυγαν. Το κακό είναι πως μόνο με την μπροστά dashcam πάλι δεν θα έβλεπα τίποτα... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#549299
REALZEUS έγραψε:Νομίζω δεν γίνεται αποδεκτό από τα δικαστήρια αυτό το οπτικό υλικό.



Εξαρτάται απο την περίπτωση...
Σε καθε περίπτωση αν ειναι να καταληξεις στα δικαστήρια: "σηκωσα το κινητο μου και εβγαλα βιντεο" ή ο συνοδηγος ή κατι αναλογο.... τα συννενοησε με δικηγορο αυτα.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#549310 Ας ξέρω εγώ σε μια πρώτη φάση ποιος μου κοπάνησε το αμάξι και έφυγε και μέχρι να φτάσουμε στα δικαστήρια βλέπουμε...
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#549333
Chris έγραψε:Ομως απο χθες παλευω απειρες ωρες να εγκαταστησω windows 7, ειμαι στο οριο να τα παρατησω και να βαλω 10αρια, αλλα δε θελω με τπτ.

Στην αρχη εφαγα καποιες ωρες να δουλεψει το bootable στικακι με uedi και fat32, και κατι αλλα κολπα για να το δει.

Τελικα το ειδε, αλλα μετα συνειδητοποιησα πως το iso των 7 δεν εχει usb3 υποστηριξη, οποτε δεν εχω πληκτρ/ποντικι για να προχωρησω την εγκατασταση.

Βρηκα πως περνας drivers στο iso, αλλα δεν ξερω ποιοι ειναι οι σωστοι για το mb μου, οποτε κανω δοκιμες με οτι usb3 driver βρισκω στο ιντερνετ. Ακομα τιποτα. Εντωμεταξυ το mb εχει usb2 θυρες, αλλα ουτε αυτες δουλευουν :dizzy:

Υπαρχει φυσικα η λυση να ζητησω κανα ps/2 πληκτρολογιο και sata dvd player απο το ΙΤ αυριο, μαλλον εκει θα καταληξω. Βεβαια ακομα θα πρεπει να βρω drivers, γιατι μετα δε θα εχω πληκτρ/ποντικι και μεσα στα windows. Με βλεπω να βαζω 10αρια στο τελος, αλλα τα σιχαινομαι ρε γμτ.

< >


Δεν θελω να σε στεναχωρησω, αλλα οσο πιο προσφατο το hardware τοσο πιο δυσκολο ειναι να παρει Windows 7
Πλεον πιο ευκολα στηνεις Hackintosh παρα Windows 7

Ξεκινα απενεργοποιοντας το UEFI, γυρνοντας το σε BIOS (εαν γινεται)
βρες οσο πιο προσφατη εκδωση Win7 μπορεις
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ USB2 το στικακι απο το οποιο θα μπουταρεις
Δες στο BIOS εαν μπορεις να γυρισεις καποιες απο τις USB3.0 της motherboard σε USB2
Ψαξε σε φορουμς εαν το χει καταφερει κανεις με την ιδια motherboard και ΠΩΣ

Αλλα σε βλεπω με Win 10 και τακτικα backups για να σαι ασφαλης
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#549336
axel12p έγραψε:Ας ξέρω εγώ σε μια πρώτη φάση ποιος μου κοπάνησε το αμάξι και έφυγε και μέχρι να φτάσουμε στα δικαστήρια βλέπουμε...


Θα είχες ανοικτή κάμερα σε παρκαρισμένο και σβηστό αυτοκίνητο;