Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#530709 Έπεσε το μάτιμου σε κάτι 3d printers..
Φτηνηναν αυτά η πάντα εκεί ήταν;

Άντε και πήρες ένα, τί το κάνεις;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#530736
KiloMeater έγραψε:
Άντε και πήρες ένα, τί το κάνεις;


Αν ξερεις να χρησιμοποιεις τα CAD like προγραμματα, μονο η φαντασια σου σε εμποδιζει. Απο μια action figure, ένα dildo ή και ενα... οπλο. Προσωπικα θα με εψηνε πολυ το τελευταιο.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#530748 Μπορεί να θέλουν να ντυθούν καουμπόηδες στις Απόκριες :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#530772
KiloMeater έγραψε:Έπεσε το μάτιμου σε κάτι 3d printers..
Φτηνηναν αυτά η πάντα εκεί ήταν;

Άντε και πήρες ένα, τί το κάνεις;


Εχουν πεσει οι τιμες των τελευταιο καιρο, γιατι περασε το hype του 3D-printing και σταματησαν να χρεωνουν της Παναγιας τα ματια. Κατα τα αλλα, οτι πληρωνεις παιρνεις.

Οταν το παρεις, εκτυπωνεις οτι θες!
Απλα θα πρεπει να μαθεις μερικα 3D προγραμματα τα οποια, εκ τον οποιων το Solid Works (ΙΜΗΟ) ειναι το ποιο ολοκληρωμενο.
Με λιγο ψαξιμο θα βρεις σελιδες με ολοκληρες βηβλιοθυκες απο ετοιμα 3d-projects, τα οποια τα κατεβαζεις, τε επεξεργαζεσαι για να τα φερεις στα μετρα σου και τα στελνεις για εκτυπωση
Άβαταρ μέλους
By otso
#530778 και τι υλικο χρησιμοποιουμε για εκτυπωση; ειναι σωστη η εντυπωση που εχω οτι η εκτυπωση περνει βδομαδες;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#530787 Ανάλογα με τον εκτυπωτή μπορείς να χρησιμοποιήσεις διαφορετικά υλικά.
Θέλεις από ώρες ως πολλές ώρες.
Το μέγεθος ποικίλλει.
Υπάρχουν πολλά έτοιμα σχέδια, το θέμα είναι αν σε ενδιαφέρουν πέραν από το νεωτεριστικό του πράματος.
Δηλαδή στην πράξη πόσο σου χρειάζεται;
Μπες διάβασε να δεις πως το χρησιμοποιούνε, μετά να καταλάβεις ποιο μοντέλο σου κάνει (αν πάρεις κανένα πολύ φτηνιάρικο γρήγορα θα απογοητευτείς), τα προγράμματα και πόσο εύκολα μπορείς να τα μάθεις, τι αναλώσιμα έχει και πόσο κοστίζουν, πού θα το βάλεις ώστε να δουλεύει ανενόχλητο και ακλόνητο κλπ.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#530789 Προσιτό και έγκυρο κλειδακι για m$ office έχουμε να προτείνουμε;
Άβαταρ μέλους
By babakos
#530898 Το έχω προτείνει σε πολύ κόσμο και κανείς δεν αντιμετώπισε κάποιο θέμα

https://www.hrkgame.com/en/games/produc ... onal-plus/

Εναλλακτικά ότι μπορείς να βρείς απο ebay με βάση πάντα το profile του εκάστοτε πωλητή
Άβαταρ μέλους
By g8777
#531259 Έχω δει και έχω δει ανοησίες αλλά την υπέρτατη ανείπωτη |λογοκρισία| που λέγεται kodi δεν την έχω ξανασυναντησει από εποχες bloka. :svivhaha:

ΤΙ ΠΑΠΑΡΙΑ ΕΊΝΑΙ ΤΟΎΤΟ;;;; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#531281
g8777 έγραψε:Έχω δει και έχω δει ανοησίες αλλά την υπέρτατη ανείπωτη |λογοκρισία| που λέγεται kodi δεν την έχω ξανασυναντησει από εποχες bloka. :svivhaha:

ΤΙ ΠΑΠΑΡΙΑ ΕΊΝΑΙ ΤΟΎΤΟ;;;; :shifty:
Τεράστια, απομεινάρι μιας άλλης εποχής.

< >