Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#544924 Τελικά σπάσιμο νεύρων αυτό το Synology. ΟΚ έχει πολλές δυνατότητες, αλλά το περίμενα πιο εύχρηστο. :thumbsdown:
Ακόμη δεν έχω καταφέρει να δω τα αρχεία του μέσα από τον Windows Explorer. Δοκίμασα και αυτό που ανέφερε ο Scotch, αλλά ο Synology Assistant μένει στο 0% connecting, όταν επιλέγω Map Drive.

Προσπάθησα να ρυθμίσω και τα ports του router μέσα από το Control Panel του Synology, αλλά ούτε από εκεί βγήκε άκρη.
Η φάση είναι πως το DLink που έχω ήταν πολύ πιο εύκολο στην εγκατάσταση και δεν χρειαζόταν να κάνω share φακέλους, port forwarding κλπ για να δω τα περιεχόμενα του από τον υπολογιστή. Πολύ ξενέρωμα...
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#545052
axel12p έγραψε:Τελικά σπάσιμο νεύρων αυτό το Synology. ΟΚ έχει πολλές δυνατότητες, αλλά το περίμενα πιο εύχρηστο. :thumbsdown:
Ακόμη δεν έχω καταφέρει να δω τα αρχεία του μέσα από τον Windows Explorer. Δοκίμασα και αυτό που ανέφερε ο Scotch, αλλά ο Synology Assistant μένει στο 0% connecting, όταν επιλέγω Map Drive.

Προσπάθησα να ρυθμίσω και τα ports του router μέσα από το Control Panel του Synology, αλλά ούτε από εκεί βγήκε άκρη.
Η φάση είναι πως το DLink που έχω ήταν πολύ πιο εύκολο στην εγκατάσταση και δεν χρειαζόταν να κάνω share φακέλους, port forwarding κλπ για να δω τα περιεχόμενα του από τον υπολογιστή. Πολύ ξενέρωμα...



Κανεις share εναν φακελο στο Synology
Στον υπολογιστη σου κανεις δεξι κλικ στο "My Computer"
πατας το "map network drive" δινεις τη διευθυνση του φακελου η οποια θα ειναι καπως ετσι:
\\MyDiskStation\MySharedFolder

Επιλεγεις επισης
Reconnect on login
Connect using different credential

port forwarding κανεις για να βλεπεις το DiskStation απο τις εφαρμογες της Synology μεσω internet εξω απο το δικτυο σου
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#545066
axel12p έγραψε:Τελικά σπάσιμο νεύρων αυτό το Synology. ΟΚ έχει πολλές δυνατότητες, αλλά το περίμενα πιο εύχρηστο. :thumbsdown:
Ακόμη δεν έχω καταφέρει να δω τα αρχεία του μέσα από τον Windows Explorer. Δοκίμασα και αυτό που ανέφερε ο Scotch, αλλά ο Synology Assistant μένει στο 0% connecting, όταν επιλέγω Map Drive.

Προσπάθησα να ρυθμίσω και τα ports του router μέσα από το Control Panel του Synology, αλλά ούτε από εκεί βγήκε άκρη.
Η φάση είναι πως το DLink που έχω ήταν πολύ πιο εύκολο στην εγκατάσταση και δεν χρειαζόταν να κάνω share φακέλους, port forwarding κλπ για να δω τα περιεχόμενα του από τον υπολογιστή. Πολύ ξενέρωμα...

ποιο DLink έχεις;
Άβαταρ μέλους
By Chris
#545168 Πολυ δυνατο :metalo:

Rx580 length: 260mm

Suppressor f1 max gpu length: 255mm

Βασικα παιρνει και μεγαλυτερες, αλλα υπο προϋποθεσεις. Και η καταναλωση ρε γμτ. Στο τσακ ειμαι...


< >
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#545826 οσοι εχετε σκοπο να κανετε αγορες απο αμερικη καντε αμεσα γιατι..

Statement on the decision of the United States of America to withdraw from the Universal Postal Union treaties
http://news.upu.int/no_cache/nd/stateme ... -treaties/
τα μεταφορικα θα πανε τουλαχιστον 30% επανω
Άβαταρ μέλους
By corsair
#545931
cabala10 έγραψε:οσοι εχετε σκοπο να κανετε αγορες απο αμερικη καντε αμεσα γιατι..

Statement on the decision of the United States of America to withdraw from the Universal Postal Union treaties
http://news.upu.int/no_cache/nd/stateme ... -treaties/
τα μεταφορικα θα πανε τουλαχιστον 30% επανω



Cabala, καταλαβαινω πως ο χρονος ειναι σχετικός για τον καθενα... για σενα περνα λιιιιγο πιο γρηγορα απο το κανονικο:


Statement on the decision of the United States of America to withdraw from the Universal Postal Union treaties
17.10.2018 - The United States of America has informed the Universal Postal Union (UPU) of its decision to withdraw from the treaties of the UPU. In a letter received on 17 October, the USA will withdraw membership to the Union a year from now.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#546071 Γιατί να το κάνουν αυτό και ποιά θα είναι τα side effects; :x

The Universal Postal Union is a United Nations specialized agency

kilo επανέφερέ τους :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#546085
Chris έγραψε:Πολυ δυνατο :metalo:

Rx580 length: 260mm

Suppressor f1 max gpu length: 255mm

Βασικα παιρνει και μεγαλυτερες, αλλα υπο προϋποθεσεις. Και η καταναλωση ρε γμτ. Στο τσακ ειμαι...


< >

τα pcb των polaris κανονικά είναι κοντά, εκτός από τα custom ( η δική μου πχ έχει συνολικό μήκος 298mm )

πολλές φορές μπορεί να δεις μακριές κάρτες με μικρά pcb και το επιπλέον μήκος να είναι λόγω ψύξης

κάτι ανάλογο πρέπει να παίζει και στις 1060

το ερώτημα είναι μήπως αξίζει να περιμένεις για καμιά 2060 ή να δώσεις το κάτι παραπάνω για 2070 να πάρεις κάτι πιο δυνατό (η amd δε θα παρουσιάσει κάτι το '19 θα συνεχίσει να κάνει rebrand τις polaris ή μπορεί να μειώσει τα nm αν και δε νομίζω καν οι vendors να ασχοληθούν )
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#546894 Εικόνα
ερώτηση νουμπά:
σε windows 10 lenovo Z580 τρέχω κανονικά και τα 2 αρχεία για να γίνει update το bios?

link
Άβαταρ μέλους
By dimik
#546919 Η Lenovo έχει αυτόματο updater στο site της, κάνε το από εκεί να είσαι σίγουρος για το τι και πως θα μπει.

< >
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#546930
dimik έγραψε:Η Lenovo έχει αυτόματο updater στο site της, κάνε το από εκεί να είσαι σίγουρος για το τι και πως θα μπει.

< >

δεν παίζει για το idea Z580
αναγκαστικά απο το λινκ που δίνω παραπάνω
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#546959
vasilis έγραψε:Εικόνα
ερώτηση νουμπά:
σε windows 10 lenovo Z580 τρέχω κανονικά και τα 2 αρχεία για να γίνει update το bios?

link

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y ... 035/page/2