Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#570835 Eχω αγορασμένο το Office 2016 στο pc. Σε κάποια εξελόφυλλα, στα comments όταν τα επεξεργαστώ μέσω του κινητού με τα αντίστοιχα official apps της MS στο android, όταν τα ξανανοίξω με το office 2016 μου βγάζει το παρακάτω:

Κώδικας: Επιλογή όλων[Threaded comment] Your version of Excel allows you to read this threaded comment; however, any edits to it will get removed if the file is opened in a newer version of Excel.


Δεν μπορεί να συννενοηθεί το pc τμήμα με το android τμήμα εκεί στην Μ$ ? :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By sargus
#570863 Έχουμε καμία πρόταση για προγραμματάκι που σου μετονομάζει βίντεο και φωτο στην ημερομηνία που τραβηχτηκαν;
Είχα παλιά το namefix και ήταν πολύ χρήσιμο αλλά δεν έκανε για βίντεο αν θυμάμαι καλά.
Έχουμε καμία πρόταση; Θέλω να του βάλω ένα φολντερ με φωτο-βιντεο και να μου τα μετοονομασει όλα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#570883 @ elteo: προσφάτως έγιναν κάποιες αλλαγές στα comments (έχουμε comments και notes). Μήπως οφείλεται εκεί και διορθωθεί στο μέλλον;

< >
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#570917
sargus έγραψε:Έχουμε καμία πρόταση για προγραμματάκι που σου μετονομάζει βίντεο και φωτο στην ημερομηνία που τραβηχτηκαν;
Είχα παλιά το namefix και ήταν πολύ χρήσιμο αλλά δεν έκανε για βίντεο αν θυμάμαι καλά.
Έχουμε καμία πρόταση; Θέλω να του βάλω ένα φολντερ με φωτο-βιντεο και να μου τα μετοονομασει όλα.
Αυτό μπορεί να κάνει: https://www.advancedrenamer.com/
Άβαταρ μέλους
By sargus
#570937 Φίλε μου, κάνει!!!! :yahoo:
Σε ευχαριστώ πολύ!
Είναι πολύ καλό. Κάνει σε αστραπιαίο χρόνο πολλές εκατοντάδες φωτο μαζί. Το μόνο μειονέκτημα του είναι ότι πρέπει να το ξανακάνεις με λίγο διαφορετικές ρυθμίσεις για να κάνεις και τα όποια βίντεο έχεις μέσα στο φάκελο σου. Αλλά αυτό είνα πταίσμα!
:metalo: :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#571031
sargus έγραψε:Φίλε μου, κάνει!!!! :yahoo:
Σε ευχαριστώ πολύ!
Είναι πολύ καλό. Κάνει σε αστραπιαίο χρόνο πολλές εκατοντάδες φωτο μαζί. Το μόνο μειονέκτημα του είναι ότι πρέπει να το ξανακάνεις με λίγο διαφορετικές ρυθμίσεις για να κάνεις και τα όποια βίντεο έχεις μέσα στο φάκελο σου. Αλλά αυτό είνα πταίσμα!
:metalo: :s_howdy
: - )
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#571881 Η 8χρονη κόρη μου φτιάχνει παρουσίαση σε Powerpoint για το σχολείο. Θέλω να την βοηθάω από το δικό μου υπολογιστή. Δηλαδή αντίν να σηκώνομαι να πηγαίνω να δω τι κάνει κλπ, κατευθείαν να βλέπω τι κάνει και όταν θέλει να της διορθώνω πχ τη θέση του textbox κλπ. Σίγουρα γίνεται, μου το κάνουν στη δουλειά όταν τους ζητήσεις βοήθεια συνδέονται και βλέπεις το ποντίκι να κουνιέται αλλά μπορώ να το κάνω στο σπίτι μου;
Πόσο εύκολο είναι να γίνει αυτό και πώς;
Άβαταρ μέλους
By opc
#571882
sknipper έγραψε:Η 8χρονη κόρη μου φτιάχνει παρουσίαση σε Powerpoint για το σχολείο. Θέλω να την βοηθάω από το δικό μου υπολογιστή. Δηλαδή αντίν να σηκώνομαι να πηγαίνω να δω τι κάνει κλπ, κατευθείαν να βλέπω τι κάνει και όταν θέλει να της διορθώνω πχ τη θέση του textbox κλπ. Σίγουρα γίνεται, μου το κάνουν στη δουλειά όταν τους ζητήσεις βοήθεια συνδέονται και βλέπεις το ποντίκι να κουνιέται αλλά μπορώ να το κάνω στο σπίτι μου;
Πόσο εύκολο είναι να γίνει αυτό και πώς;
Teamviewer, any desk, ammy admin
Όλα αυτά το κάνουν...

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#571883
sknipper έγραψε:Η 8χρονη κόρη μου φτιάχνει παρουσίαση σε Powerpoint για το σχολείο. Θέλω να την βοηθάω από το δικό μου υπολογιστή. Δηλαδή αντίν να σηκώνομαι να πηγαίνω να δω τι κάνει κλπ, κατευθείαν να βλέπω τι κάνει και όταν θέλει να της διορθώνω πχ τη θέση του textbox κλπ. Σίγουρα γίνεται, μου το κάνουν στη δουλειά όταν τους ζητήσεις βοήθεια συνδέονται και βλέπεις το ποντίκι να κουνιέται αλλά μπορώ να το κάνω στο σπίτι μου;
Πόσο εύκολο είναι να γίνει αυτό και πώς;
Αχ αυτές οι δυσκολίες των ανακτόρων
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#571894
sknipper έγραψε:Η 8χρονη κόρη μου φτιάχνει παρουσίαση σε Powerpoint για το σχολείο. Θέλω να την βοηθάω από το δικό μου υπολογιστή. Δηλαδή αντίν να σηκώνομαι να πηγαίνω να δω τι κάνει κλπ, κατευθείαν να βλέπω τι κάνει και όταν θέλει να της διορθώνω πχ τη θέση του textbox κλπ. Σίγουρα γίνεται, μου το κάνουν στη δουλειά όταν τους ζητήσεις βοήθεια συνδέονται και βλέπεις το ποντίκι να κουνιέται αλλά μπορώ να το κάνω στο σπίτι μου;
Πόσο εύκολο είναι να γίνει αυτό και πώς;


Δεν μου αρεσε αυτο

Θα προτιμουσα να σηκωνοσουν να πηγαινες κοντα να την χαιδευες στο κεφαλι να της ελεγες πολυ καλη προσπαθεια, αλλα ισως θα μπορουσες να το κανεις και ετσι.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#571929 H πλάκα είναι ότι αυτή μου το πρότεινε γιατί έτσι το κάνουνε στο σχολείο, ο δάσκαλος μπορεί να μπαίνει και να επεμβαίνει.
Αυτό το remote desktop των windows υπάρχει ήδη, ενσωματωμένο; Θα το προτιμούσα για να μην μπλέκω με εφαρμογές.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#571930 Ναι υπάρχει αλλά πολύ πιθανό να πρέπει να το ενεργοποιήσεις μέσα από την προσθαφαιρεση προγραμμάτων.

< >
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#571932
sknipper έγραψε:H πλάκα είναι ότι αυτή μου το πρότεινε γιατί έτσι το κάνουνε στο σχολείο, ο δάσκαλος μπορεί να μπαίνει και να επεμβαίνει.


Ας στο προτεινε. Κανε αυτο που εγραψε ο Γκεακος.
Εκτος για το οταν θα χρειαζεται να μπαινεις οταν θα βρισκεσαι εκτος σπιτιου.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#571934
sknipper έγραψε:Η 8χρονη κόρη μου φτιάχνει παρουσίαση σε Powerpoint για το σχολείο. Θέλω να την βοηθάω από το δικό μου υπολογιστή. Δηλαδή αντίν να σηκώνομαι να πηγαίνω να δω τι κάνει κλπ, κατευθείαν να βλέπω τι κάνει και όταν θέλει να της διορθώνω πχ τη θέση του textbox κλπ. Σίγουρα γίνεται, μου το κάνουν στη δουλειά όταν τους ζητήσεις βοήθεια συνδέονται και βλέπεις το ποντίκι να κουνιέται αλλά μπορώ να το κάνω στο σπίτι μου;
Πόσο εύκολο είναι να γίνει αυτό και πώς;

https://chrome.google.com/webstore/deta ... jmpp?hl=el