Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#351859 Προσφατα ξαναεβαλα antivirus μετα απο πολλα χρονια χωρις, καθως τα ειχα σιχαθει, οσο σιχαινομαι την Adobe και την Ahead/Nero, και για τους ιδιους λογους, με ολο αυτο το bloatware χαλι που κουβαλανε. Θεωρησα πως το ms essentials ειναι το μονο χωρις τετοια, και οντως ετσι ειναι. Με υπερκαλυψε λοιπον. Το μονο που δεν εχω καταφερει να κανω ειναι να βαλω αρχεια σε whitelist. Κανει ενα scan τη βδομαδα, και καθε φορα βρισκει τα ιδια 20 αρχεια, το οποια γνωριζω σιγουρα πως ειναι ασφαλη. Θα ηθελα λοιπον να σταματησει να τα εμφανιζει, ωστε να μην εχω να κανω χειροκινητα allow καθε φορα. Καμια ιδεα?
Άβαταρ μέλους
By corsair
#351862
Anonymous Founder έγραψε:Αυτό που δίνει η Microsoft με τα Windows 10.
Αλλιώς, το free Avast.
Προτείνω το πρώτο πάντως.


Και τα 2 μπάζουνε μια χαρά ιους. Ειδικα το MS δεν ειναι οσο καλό ηταν κάποτε. Καλυτερα να βαλει κανεις κανα proper antivirus που θα φιλτράρει και το internet traffic, θα προλαβαινει και τιποτα ransomware.... Μια άδεια απο καναν Kaspersky, Eset, κλπ κάνει κανα 10αρικο τον χρονο. Αξίζει τον κόπο.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#351899 ESET ή Kaspersky οπως ειπώθηκε πριν. Με λιγο ψάξιμο και προσοχή βρίσκονται σε πολύ καλές τιμές.

To ΑVAST δεν μου αρέσει γιατι ακόμα και στις εκδοσεις με πληρωμή πρόσπαθεί να σου πουλήσει add-ons αμφιβολου αξίας (cleanup tools, performance optimizer κλπ). Γιαυτό και το ξήλωσα.

Εκτοτε ESET , δουλεύει ήσυχα και αποτελεσματικά χωρίς να μου σπάει τα π@π@ρια με ανοησίες..
Άβαταρ μέλους
By g47
#351912 Bit defender total security, αγορασα με 7 λιρες για 2.5 χρονια και ειναι μια χαρα.
Δευτερη φορα που παιρνω.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#352020
Geo f1 έγραψε:
georgetz έγραψε:Το Avast είναι πολύ καλό και επιτρέπει whitelisting σε αρχεία

Τι ειναι αυτό?

< edge >

όταν λες στο avast να μη θεωρεί κάτι ως κακόβουλο.
Ιδιαίτερα χρήσιμο στο avast που είναι νο1 στα false positives.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#352107
g47 έγραψε:Bit defender total security, αγορασα με 7 λιρες για 2.5 χρονια και ειναι μια χαρα.
Δευτερη φορα που παιρνω.


Να τε λετε αυτα. Ενδιαφερομαστε.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#352113
:shifty: :shifty: