Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gakost
#577950 Γενικά από ήχο και NC τι λένε περιμένουμε να μάθουμε..... το κουτί το βλέπουμε και στο ιντερνετ :lol: Προσωπικά το Jabra τα θεωρώ καλά αλλά θα μου κάνει εντύπωση αν είναι στο επίπεδο των BOSE ή SONY. Το να μην συνδέεται με πολλές συσκευές ταυτόχρονα είναι σοβαρό μείον για να απορρίψεις τα SONY. Το ότι έχει Micro B αντί για C σύνδεση που είναι το πρόβλημα; Θα μπορούσε να έχει ένα εντελώς δικό του βύσμα ακόμη χειρότερα. Οκ είναι λίγο παλιομοδίτικο αλλά σιγά το μειονέκτημα αν σε ικανοποιεί σε όλα τα άλλα και δεν σε χαλάει και η τιμή.

Εμένα κανένα από τα 2 δεν με βολεύουν που τα δοκίμασα. Μου δημιουργούν πίεση στα αυτία που δεν την μπορώ αλλά είναι εντυπωσιακό το τι κάνουνε.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#577953
gakost έγραψε: Το ότι έχει Micro B αντί για C σύνδεση που είναι το πρόβλημα; Θα μπορούσε να έχει ένα εντελώς δικό του βύσμα ακόμη χειρότερα. Οκ είναι λίγο παλιομοδίτικο αλλά σιγά το μειονέκτημα αν σε ικανοποιεί σε όλα τα άλλα και δεν σε χαλάει και η τιμή.


το σχολιο ειναι punishable by law, ελπιζω ο judge Dino να δειξει καποια επιεικια. :lol:

Γενικα αγαπαμε το standardization, αλλα δεν θα παμε να βάλουμε θυρα RS232 επειδη κάποτε ηταν κοινη θυρα. Πάμε μπροστά, πάμε στα καλυτερα και πιο συγχρονα στανταρντς που μας λυνουν τα χέρια. Δεν μπορω να φανταστω πχ τον Ντινο να κουβαλα και ενα extra charger για τα ακουστικα μονο. Με το ιδιο charger που θα φορτισει τον υπολογιστη, το κινητο, την ξυριστικη μηχανη.... με τον ιδιο θα φορτισει και τα ακουστικα του. Λιγοτερο βαρος, λιγοτερη πολυπλοκοτητα, μεγαλυτερο durability.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#577966 Είναι πολύ νωρίς ακόμα να μιλάμε για deprecation του B. Χρησιμοποιείται κατά κόρον. Μην κοιτάς εδώ τους μπρούκληδες που αλλάζουν κινητό κάθε μήνα :shifty:

Νομίζω το σημαντικότερο σ'αυτού του τύπου τα ακουστικά είναι η αίσθηση όταν τα φοράς. Προσωπικά βρήκα πιο άνετα τα bose απ'της sony. Τώρα για τα jabra δεν ξέρω. Μεγειές :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#577968 ο πιο βασικός λόγος πάντως που εγώ κοιτάω σε c είναι αν χρειαστώ φορτιστή από άλλον, αφού πλέον αρχίζει και καθιερώνεται καλό είναι να υπάρχει
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#577969 Η μετάβαση θα γίνει όπως γίνεται συνήθως: Οι νέες συσκευές θα χρησιμοποιούν το C και σταδιακά θα αποκτούμε όλο και περισσότερους φορτιστές c, οι συσκευές με το b θα αρχίσουν να παλιώνουν όπως και οι φορτιστές με το ίδιο πρότυπο θα αρχίσουν να τα φτύνουν...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#577978 είναι πάντως πολύ ωραίο να μην ψάχνεις τη σωστή μεριά κάθε φορά, αν και το τελευταίο κινητό με b που είχα είχε στο βύσμα κάτι μπιρμπιλόνια και καταλάβαινα ποια είναι η πάνω μεριά και ποια η κάτω
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#577988 Random restarts...
Ντιπ random...
Θα κάνει μετά από μια ώρα ανοιχτό, δεν θα κάνει καθόλου, θα κάνει 2 στα καπάκια...
Ξεκινάω από psu και προχωράω?
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#578036 _

Πως σας φαίνονται τα παρακάτω;
  • CPU: AMD Ryzen 7 2700 (3.20GHz, AM4, 20MB)
  • MB: GigaByte X470 Aorus Ultra Gaming (AM4, X470, DDR4)
  • VGA: Gigabyte Nvidia GT1030 Low Profile (2GB, GDDR5, 64bit)
  • RAM: HyperX Predator 8GB 3000MHz DDR4 Predator (kit of 2)
  • PSU: CoolerΜaster MasterWattLite 600W
  • CPU Cooling: CoolerMaster Hyper H411R White LED
Άβαταρ μέλους
By gakost
#578040
MIXOStsi έγραψε:Random restarts...
Ντιπ random...
Θα κάνει μετά από μια ώρα ανοιχτό, δεν θα κάνει καθόλου, θα κάνει 2 στα καπάκια...
Ξεκινάω από psu και προχωράω?

Μνήμη
Τροφοδοτικό
Δίσκος
Μητρική
Με αυτή την σειρά πιθανότητας
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#578043
MIXOStsi έγραψε:Random restarts...
Ντιπ random...
Θα κάνει μετά από μια ώρα ανοιχτό, δεν θα κάνει καθόλου, θα κάνει 2 στα καπάκια...
Ξεκινάω από psu και προχωράω?
Τσέκαρε και θερμοκρασίες...
Σε Windows 7 πρόσφατα με βοήθησε αυτό: https://openhardwaremonitor.org
(μειονέκτημα ότι έχει καιρό να ανανεωθεί οπότε αν έχεις σύγχρονο hardware κοίτα κάτι άλλο)...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#578044 Σκάει blue screen πριν το restart ή όχι; Υπάρχει περίπτωση και να μην προλαβαίνεις να την δεις. Σε αυτή την περίπτωση κάντο disable
https://www.lifewire.com/how-do-i-disab ... ws-2626067

Δες και το Event Viewer μήπως σου προσφέρει κάποια παραπάνω πληροφορία στο τι κρασάρει
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#578056
kubiak έγραψε:_

Πως σας φαίνονται τα παρακάτω;
  • CPU: AMD Ryzen 7 2700 (3.20GHz, AM4, 20MB)
  • MB: GigaByte X470 Aorus Ultra Gaming (AM4, X470, DDR4)
  • VGA: Gigabyte Nvidia GT1030 Low Profile (2GB, GDDR5, 64bit)
  • RAM: HyperX Predator 8GB 3000MHz DDR4 Predator (kit of 2)
  • PSU: CoolerΜaster MasterWattLite 600W
  • CPU Cooling: CoolerMaster Hyper H411R White LED


χωρίς να τα έχω ψάξει κομμάτι προς κομμάτι , τα bold είναι λίγο αντιφατικά :lol:

Tα υπόλοιπα καλά δείχνουν , ονομαστικά.

Αυτό που έχω δει , αφού είναι να πάρω κ εγώ αντίστοιχα σε λίγο διάστημα, τσέκαρε οτι η μητρική έχει τις μνήμες που έχεις βάλει στο compatibility list της
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#578058
georgetz έγραψε:
kubiak έγραψε:_

Πως σας φαίνονται τα παρακάτω;
  • CPU: AMD Ryzen 7 2700 (3.20GHz, AM4, 20MB)
  • MB: GigaByte X470 Aorus Ultra Gaming (AM4, X470, DDR4)
  • VGA: Gigabyte Nvidia GT1030 Low Profile (2GB, GDDR5, 64bit)
  • RAM: HyperX Predator 8GB 3000MHz DDR4 Predator (kit of 2)
  • PSU: CoolerΜaster MasterWattLite 600W
  • CPU Cooling: CoolerMaster Hyper H411R White LED


χωρίς να τα έχω ψάξει κομμάτι προς κομμάτι , τα bold είναι λίγο αντιφατικά :lol:

Tα υπόλοιπα καλά δείχνουν , ονομαστικά.

Αυτό που έχω δει , αφού είναι να πάρω κ εγώ αντίστοιχα σε λίγο διάστημα, τσέκαρε οτι η μητρική έχει τις μνήμες που έχεις βάλει στο compatibility list της
Ευχαριστώ για την απάντηση!
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#578072
kubiak έγραψε:_

Πως σας φαίνονται τα παρακάτω;
  • CPU: AMD Ryzen 7 2700 (3.20GHz, AM4, 20MB)
  • MB: GigaByte X470 Aorus Ultra Gaming (AM4, X470, DDR4)
  • VGA: Gigabyte Nvidia GT1030 Low Profile (2GB, GDDR5, 64bit)
  • RAM: HyperX Predator 8GB 3000MHz DDR4 Predator (kit of 2)
  • PSU: CoolerΜaster MasterWattLite 600W
  • CPU Cooling: CoolerMaster Hyper H411R White LED
Μια χαρά. Δες τις μνήμες όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Επίσης δες αν μπορείς να βρεις μνήμες με όσο το δυνατόν υψηλότερο χρονισμό.