Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By nido
#565661 Συμφωνώ, ακόμα και να μην έχει καμία σχέση με επαγγελματική χρήση το PC και να μην κρέμεται η ζωή σου (που λέει ο λόγος...) επάνω του.
Έχω βάλει φθηνό τροφοδοτικό (της τάξεως των 25-30€) σε οικονομικό mini-ITX PC που έχω φτιάξει για το καθιστικό μου (για ταινίες στην τηλεόραση, browsing, κανά email, κλπ) και για 2-3 φίλους και δεν έχει κάνει κιχ εδώ και σχεδόν μια τετραετία (στη δική μου περίπτωση χωρίς να σβήνει ποτέ το PC) αλλά το motherboard με την ενσωματωμένη low-power CPU με παθητική ψύξη και κατανάλωση μόλις 15W έχει πολύ χαμηλές απαιτήσεις σε ρεύμα και το τροφοδοτικό ούτε καν χρειάζεται να δουλεύει το ανεμιστηράκι του. Σε δυνατό PC όμως δε θα έβαζα φθηνό τροφοδοτικό, τα 80-100€ τα θεωρώ minimum για κάτι αξιόλογο και αξιόπιστο. Corsair δεν είχα ποτέ και διαβάζοντας κριτικές νομίζω πως είναι μια από τις 3-4 εταιρίες που θα εμπιστευόμουν περισσότερο (ακόμα και τις πιο οικονομικές σειρές της)...
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#565663
Geo f1 έγραψε:Προτεινω οχι τσιγκουνιες σε θεμα τροφοδοτικου.


Σωστα!
Οποτε πρεπει να παρει ενα σοβαρο εργαλειο, που συμφωνει με τα "Γκεακος Στανταρτς"

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#565665 Αν ο άλλος φτιάξει desktop με 300€, να βάλει psu με 100€ είναι υπερβολή...
Ανάλογα τις απαιτήσεις σου, ψωνίζεις...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#565676 Είχε ένας φίλος τότενες και ζήλευα :inlove: Αλλά οκ ποτέ δεν έπαιζα ιδιαίτερα απαιτητικά παιχνίδια για να θέλω κάτι :superman:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#565682
corsair έγραψε:
georgetz έγραψε:Εποχές PIII με 450 MHz κ Voodoo 3 16MB με 29fps στο Quake 3 , epic


Ωπα. Οχι Amd Athlon και overclock με μολυβι? :x
Τι μας πέρασες τίποτα λινατσες με AMD?
Δοκιμάσαμε Cyrix φτάνει...
Celeronι υπερχρονισμενο και άγιος ο θεός.


+1 για Vodoo

< >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#565687
dimik έγραψε:
corsair έγραψε:
georgetz έγραψε:Εποχές PIII με 450 MHz κ Voodoo 3 16MB με 29fps στο Quake 3 , epic


Ωπα. Οχι Amd Athlon και overclock με μολυβι? :x
Τι μας πέρασες τίποτα λινατσες με AMD?
Δοκιμάσαμε Cyrix φτάνει...
Celeronι υπερχρονισμενο και άγιος ο θεός.


+1 για Vodoo

< >


Αντεπίθεση με Athlon 1000 κεραμίκ (socketA) , 128MB κ Creative Geforce 256 DDR

χτυπούσε πάνω απο 60-70 βαθμούς με απλές ψύκτρες. Πέλετ, πετρέλαια, φα κ μλκιες :s_sarcastic

κάναμε DVD rips τότε (Gordian Knot, AVS κλπ) , όλο το βράδυ λειτουργούσε , 1-2 μέτρα μακριά κοιμόμουν :vava: :s_sarcastic

δευτερος 80mm fan σε μια Spire , μετά απο κάποιο διάστημα χάλκινη Thermaltake με λίγη AS

Το κουτί είχε τόσα fans , που το έβαζες μπροστά κ το κρατούσες γιατί θα απογειωνόταν :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#565698 Diamond Viper 550 χούλιγκανς ρε νιαμου.

Να ακούς να πυρωνονραι τα σύμπαντα στο sim City 3000. :inlove:

Λές και είσαι σε U-92 και βυθιζεσαι στομπατο.
Και Amaga Shamrock να σε λούζει με ακτινοβολία Γάμα. :inlove: