Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#5215 RIP μητρικη /καρτα γραφικωνε/τι διαολο αλλο πηρε στον βυθο.Αντιρρησεις για την παρακατω συνθεση?
Χρηση σε υπολογιστη all around (θα παιζει και CoD και Αssassins Creed).Βαλτε και καμια καρτα γυρω στο 100αρι ωσπου να πεταχτω μεχρι το ανθοπωλειο να παρω κοκκινα τριανταφυλλα για την :inlove: για να το σερβιρω πιο μετα...

Image



Ειμαι στο σωστο φορουμ ε; :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#5349 Έχουμε και λέμε, Raspberry Pi + raspbmc + HDMI σε τηλεόραση HD Ready. Έπαιξε για κανένα 10λεπτο, και από τότε όταν το γυρίζω στο HDMI μου πετάει ένα "Δεν υποστηρίζεται" και μαύρη οθόνη.
Παίζει κανονικότατα σε μια ίδια τηλεόραση στο ίδιο δωμάτιο.

Να σπάσω την τηλεόραση ή μου διαφεύγει κάτι; :s_shout
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#5517
g8777 έγραψε:RIP μητρικη /καρτα γραφικωνε/τι διαολο αλλο πηρε στον βυθο.Αντιρρησεις για την παρακατω συνθεση?
Χρηση σε υπολογιστη all around (θα παιζει και CoD και Αssassins Creed).Βαλτε και καμια καρτα γυρω στο 100αρι ωσπου να πεταχτω μεχρι το ανθοπωλειο να παρω κοκκινα τριανταφυλλα για την :inlove: για να το σερβιρω πιο μετα...



Ειμαι στο σωστο φορουμ ε; :s_dunno



Γιατί όχι ένα φθηνό 8πυρηνο AMD και πιο ακριβή GPU;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#5557 Δεν επέλεξα AMD γιατι με "φοβίζει" το TDP (το pc θα ειναι σχεδόν always on) και το θέμα θορύβου.(Θέλω όσο πιο δυνατόν αθόρυβα πράγματα).
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#5559 αν θες αθόρυβα πράγματα θα πας σε afermarket cooler , τα στοκ παντού σκατά είναι και σε κάποιες περιπτώσεις της intel είναι χειρότετα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#5587 Δεν θελω να αρχισω να ψαχνομαι με αυτες τις μαλακιες Κιουση. Θα ψηθει το μυαλό μου γερος ανθρωπας. :s_scratchhead
Η συνθεση πως σου φαινεται;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#5623 για βασική χρήση όχι, ο κύριος περιορισμός είναι τα 2 σλοτ που μάλλον δε σε ενδιαφέρουν
Άβαταρ μέλους
By g8777
#5633 Σωστα. Δεν προκειται να ασχοληθω με παραπανω μνημη.
Ο βασικος λογος που την διαλεξα ειναι το wlan, αλλα ναν υπαρχει καποια αλλη προταση σε αυτα τα λεφτα να την σκεφτω.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#5708
g8777 έγραψε:Kαταλαβα.
Με την μητρικη θα υπαρχει θεμα που ειναι mini atx;



Θέμα όχι. Αν όμως δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου γιατί να μην πας σε κανονικού μεγέθους?
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#5715
stavrosg έγραψε:Έχουμε και λέμε, Raspberry Pi + raspbmc + HDMI σε τηλεόραση HD Ready. Έπαιξε για κανένα 10λεπτο, και από τότε όταν το γυρίζω στο HDMI μου πετάει ένα "Δεν υποστηρίζεται" και μαύρη οθόνη.
Παίζει κανονικότατα σε μια ίδια τηλεόραση στο ίδιο δωμάτιο.

Να σπάσω την τηλεόραση ή μου διαφεύγει κάτι; :s_shout


Restart δοκιμασες;;;;
Ειναι θεμα τηλεορασης λογικα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#5717
stavrosg έγραψε:
Να σπάσω την τηλεόραση ή μου διαφεύγει κάτι; :s_shout



Σπας τηλεόραση.
Αγοράζεις αυτή:
http://www.skroutz.gr/s/4771492/Sony-KDL-55W805B.html :s_tongue :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#5760 προσπαθώ να κάνω έναν πίνακα περιεχομένων σε μια διπλωματική και μου τη σπάει πως οι σελίδες δεν βγαίνουν στο δεξί πλαϊνό η μία κάτω από την άλλη.
τραβώ τελίτσες από τους τίτλους μέχρι τις σελίδες, αλλά αυτές δε βγαίνουν ακριβώς στην ίδια στήλη.
τί να κάνω? :s_mad
Άβαταρ μέλους
By Greek
#5791 Βασικά κάτι παίζει με την ανάλυση και το refresh rate οπότε αν δεν το υποστηρίζει η τηλεόραση βγάζει μάυρη εικόνα. Βάλε το στην άλλη τηλεόραση που έχει καλύτερες ανοχές και δες τι αναλυση δίνει και αν μπορεις να την αλλάξεις ώστε να δοκιμάσεις ξάνα στην πρώτη.