Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#492492 Σημαντικό είναι να απενεργοποιήσετε τις αναβαθμίσεις στο λάπτοπ εκ των προτέρων (ή αν έχει win10 να βάλει την σύνδεση ως metered).
Άβαταρ μέλους
By otso
#492496
drdino έγραψε:Σημαντικό είναι να απενεργοποιήσετε τις αναβαθμίσεις στο λάπτοπ εκ των προτέρων (ή αν έχει win10 να βάλει την σύνδεση ως metered).


Το λαπτοπ τρεχει windows 7 δεν υπαρχουν αναβαθμισεις ειναι αυστηρα επαγγελματικο που τρεχει 2-3 προγραμματα .
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#492547
Geo f1 έγραψε:https://www.msystems.gr/index.php?category=1812

Μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως κανουν αυτά?
Τα βαζεις σε μια πριζα..Και συνδεεις το καλωδιο με την συσκευή και συνδέεται? Τοσο απλα??

Συνδεεις το ενα με το ρουτερ και το αλλο το πας σε μια απομακρισμενη (απο το ρουτερ) συσκευη, που θες να χει προσβαση στο internet (smartTV etc) και τη συνδεεις.
- Plug n play φαση, χωρις ρυθμισεις.
- Αν ειναι να παρεις κοιτα για 1000-ρια ή 1200αρια
- Απ οτι εχω δει, αυτα που παιζουν στην αγορα, απο αποψη ποιοτητας ειναι Tp-Link < Netgear < Devolo
Άβαταρ μέλους
By melos86
#492553
Geo f1 έγραψε:Ελεγα να βαλω το cosmote tv στο νετ.
Εχει καποια features ωραια.

Με 500αρια Tp-Link παντως βλεπω κανονικα CosmoteTV χωρις κανενα προβλημα!
Προχωρα αφοβα!
Edit: Προτιμησε τα Passthrough ομως γιατι η πριζα που βγαζουν στην μουρη τους βολευει παρα πολυ, ειδικα αν εκει που εχεις το ρουτερ δεν υπαρχει δευτερη πριζα!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#492557
elteo έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Τράβα ένα καλώδιο καλύτερα


Με την καμία.


Νομίζω η αρχική σου απάντηση έλεγε για τα παιδιά.

Θα περάσει το καλώδιο με την κρέμα κοιλιάς και δεν θα το πειράξει κανείς :iconcool:

Αν θέλεις powerline προτίμησε ένα ζευγάρι χιλιάρι όπως σου είπαν με καλώδιο, όχι wifi. Ένα powerline στην πρίζα του router δηλαδή και ένα στην πρίζα του αποκωδικοποιητή
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#492566
melos86 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Ελεγα να βαλω το cosmote tv στο νετ.
Εχει καποια features ωραια.

Με 500αρια Tp-Link παντως βλεπω κανονικα CosmoteTV χωρις κανενα προβλημα!
Προχωρα αφοβα!
Edit: Προτιμησε τα Passthrough ομως γιατι η πριζα που βγαζουν στην μουρη τους βολευει παρα πολυ, ειδικα αν εκει που εχεις το ρουτερ δεν υπαρχει δευτερη πριζα!

Κ εγω 500αρια Netgear εχω, αλλα καλυτερα να παει απο την αρχη σε 1.000-1.200
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#492568 Εχει να προτείνει κανείς κανένα mp3/mp4 player με κόστος κάτω των 40Ε ;

Ευχαριστώ .
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#492571
St.Devote έγραψε:Εχει να προτείνει κανείς κανένα mp3/mp4 player με κόστος κάτω των 40Ε ;

Ευχαριστώ .

Εχω αγορασει και πεταξει 3 σε 2 χρονια. ΟΖΙΟ και Τουβλο-Χ
Κανενα δεν αξιζει.
Η θα δωσεις περισσοτερα για κατι επωνυμο η θα βρεις ενα παλιο κινητο, θα του βαλεις καρτα μνημης και θα κανεις δουλεια.
Αν ειναι για παιδι βαλτο μονιμα σε λειτουργια πτησης
Άβαταρ μέλους
By elteo
#492573
Νίκος Παππάς έγραψε:
St.Devote έγραψε:Εχει να προτείνει κανείς κανένα mp3/mp4 player με κόστος κάτω των 40Ε ;

Ευχαριστώ .

Εχω αγορασει και πεταξει 3 σε 2 χρονια. ΟΖΙΟ και Τουβλο-Χ
Κανενα δεν αξιζει.
Η θα δωσεις περισσοτερα για κατι επωνυμο η θα βρεις ενα παλιο κινητο, θα του βαλεις καρτα μνημης και θα κανεις δουλεια.
Αν ειναι για παιδι βαλτο μονιμα σε λειτουργια πτησης


Πες το με 1 λέξη .... όχι :lol:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#492578
Wagner669 έγραψε:
melos86 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Ελεγα να βαλω το cosmote tv στο νετ.
Εχει καποια features ωραια.

Με 500αρια Tp-Link παντως βλεπω κανονικα CosmoteTV χωρις κανενα προβλημα!
Προχωρα αφοβα!
Edit: Προτιμησε τα Passthrough ομως γιατι η πριζα που βγαζουν στην μουρη τους βολευει παρα πολυ, ειδικα αν εκει που εχεις το ρουτερ δεν υπαρχει δευτερη πριζα!

Κ εγω 500αρια Netgear εχω, αλλα καλυτερα να παει απο την αρχη σε 1.000-1.200

Μαζι σου! Απλα λεω οτι και με 500αρια την δουλεια του θα την κανει...
Απο εκει και περα οσο μεγαλωνει η τιμη γινεται και πιο future proof το πραγμα!
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#492581 500αρια είναι μια χαρά overkill για το vdsl, δεν βρίσκω λόγο για επιπλέον χρήματα (εννοείται pass through)
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#492584 1gbps μεσα στο σπιτι? εκτως και αμα εχει κανα Homelab Μεσα...γιατι αλλιως 300-500 ειναι μια χαρα εκτως και αμα θελει να streamαρει 4k 12 bit
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#492589
St.Devote έγραψε:Εχει να προτείνει κανείς κανένα mp3/mp4 player με κόστος κάτω των 40Ε ;

Ευχαριστώ .


Πάρε κάποιο Sandisk Sansa, σαν κι αυτά. Έχουν καλά DAC, αξιοπρεπή μπαταρία και πέρνουν (τα περισσότερα, αν όχι όλα; ) επέκταση μνήμης με microSD.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#492591
QsisVTS έγραψε:500αρια είναι μια χαρά overkill για το vdsl, δεν βρίσκω λόγο για επιπλέον χρήματα (εννοείται pass through)

Ναι, μια χαρα overkill ειναι για vdsl, αλλα ας παρει τα χιλιαρια καλυτερα