Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#594280 Αγόρασα τον περασμένο χειμώνα την Roomba από το Αμαζον προσφορά 400 ευρώ χωρίς ΦΠΑ.

Αυτές τις μέρες είμαι με αναρρωτική και η σύζυγος αδυνατεί να κάνει δουλειές.

Το μόνο που κάνω είναι να αλλάζω ορόφους στην Roomba.

Είχα κι εγώ αμφιβολίες αλλά ειπατνα εμπιστευτώ τις κριτικές και μιας κι έβγαινε η τιμή ίδια πανω κάτω την προτίμησα από την Xiaomi.

Ε λοιπόν άξιζε και την αρχική τιμή των 700+.
Καθημερινό σκούπισμα όταν λείπεις δουλειά δεν είναι και λίγο, ανεβαίνει μέχρι και στις βάσεις από τα σκαμπω της κουζίνας, μπαίνει κάτω από κρεβάτια και τραπεζαρία, καθαρίζει κάτω από καρέκλες, είναι μεγάλη ανακαλύψη αυτά τα ρομποτακια.

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#594285 Μιας και στην Κύπρο έχετε 12 μήνες το χρόνο καλοκαίρι μη νομίζεις ότι δεν έχω ράμματα και για τη δικιά σου γούνα :shifty:
Ειναι μέχρι να μπεις μέσα στο σπίτι φορτωμένος μου καμιά εικοσαριά σακούλες σούπερ μάρκετ, να μην το δεις αυτό το διαολεμένο πράγμα να φέρνει σβούρες και να φάει κλωτσηδι να φτάσει στον απέναντι τοίχο. :iconcool:

Που είναι ο θεός σου τώρα; : :shifty:

Η μόνη περίπτωση για να παραδεχτώ αυτές τις φλυαρίες είναι να κάνεις τη χρήση που κάνει ο Καμπάλα :metalo:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#594290 Κι εγω απολύτως ευχαριστημένος από την botvac d7. Κανονική σκούπα μπαίνει μια στο τόσο αλλα γενικα δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Ανεβαινει και σε χαλακια χωρις πρόβλημα.
Dimitspan δεν είναι ακριβώς σκούπες.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#594291 G, έλεος με την γκρίνια βρε συ...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#594293 Είναι στη φύση μου, δεν μπορώ να το παλέψω :oops: ,ειδικά όταν βλέπω ΟΡΓΑΣΜΟΥΣ για το νέο σωτήριο gadget (στην ουσία είναι αυτό που έγραψε ο mirage, απλά υποστηρικτικό, για σοβαρο καθάρισμα ----->κλασική σκούπα .
Άβαταρ μέλους
By drdino
#594295
Dimitris_P έγραψε:Έλεος όχι και σκούπες εδώ μέσα μετά τα μπρίκια :lol:


Gadget είναι, χρειάζεσαι ένα καλιμπράρισμα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#594298
g8777 έγραψε:Είναι στη φύση μου, δεν μπορώ να το παλέψω :oops: ,ειδικά όταν βλέπω ΟΡΓΑΣΜΟΥΣ για το νέο σωτήριο gadget (στην ουσία είναι αυτό που έγραψε ο mirage, απλά υποστηρικτικό, για σοβαρο καθάρισμα ----->κλασική σκούπα .
Σοβαρό καθαρισμα=περίεργες γωνίες που η botvac δεν φτάνει να καθαρίσει σωστα κλπ. Όταν βεβαια η botvac σκουπίζει ανα 2 μέρες δεν μένουν και πολλά για να μαζέψει η κανονική.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#594300 Ποσες ωρες θελουν τα ρομποτακια να καθαρισουν ενα χωρο 25 τμ; Κανουν θορυβο;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#594301 Μόνο πού η σκόνη έχει την τάση να συσσωρεύεται σε περίεργα μέρη (πίσω από έπιπλα τβ, πόρτες, κομοδίνα κλπ κλπ)

Οπότε καλή η ρομποτική αλλά είναι νωρίς ακόμα για να αντικαταστήσει την κλασική. :iconcool:

Το θέμα της τιμής δεν το ακουμπάω καν. :vava:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#594302 Εκει βαζεις την κανονική μια φορά την εβδομάδα πχ. Μην εισαι τοσο μίζερος βρε g μου. Φαντάσου να σκουπίζεις καθε μερα τις τρίχες του θεριου....
Για τον θόρυβο κανουν οσο λενε τα specs και ανάλογα με το mode. Πόση ωρα; Εξαρτάται από το πώς ειναι αυτα τα 25 τετραγωνικά δλδ έπιπλα, εμπόδια κλπ.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#594303
Νίκος Παππάς έγραψε:Ποσες ωρες θελουν τα ρομποτακια να καθαρισουν ενα χωρο 25 τμ; Κανουν θορυβο;
Καμία ώρα με μιάμιση κάνει η δική μου τον κάθε όροφο που είναι περίπου 40-50τμ.
Απο θόρυβο λίγο λιγότερο από την κανονική.

G τραβάς μέρα παρά μέρα τα έπιπλα και τους καναπέδες για να καθαρισεις από κάτω; Αυτά μια φορά την εβδομάδα. Α και υπάρχει και ειδικό εύκαμπτο μακρυναρι για τις κανονικές σκούπες για τα δύσκολα σημεία.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#594304
Νίκος Παππάς έγραψε:Ποσες ωρες θελουν τα ρομποτακια να καθαρισουν ενα χωρο 25 τμ; Κανουν θορυβο;

Σε εμένα τα 50 τμ ελεύθερου χώρου που σκουπίζει, τα κάνει περίπου σε 45 λεπτά. Το σπίτι είναι περίπου 95 τμ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#594306 Oσο παει γινεται και καλυτερο δλδ :lol: :lol:

Dont mind me, ειμαι μιζερος. :)