Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#380984
drdino έγραψε:Μέχρι να διαβάσω τι εννοείς, νόμιζα ότι ελειπε κάτι από την φωτο, πχ εκλάπη λαπτοπ


Τετοια βαλουτα που χει, σιγα μην του την εκλεβε κανεις.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#381054
drdino έγραψε:Μέχρι να διαβάσω τι εννοείς, νόμιζα ότι ελειπε κάτι από την φωτο, πχ εκλάπη λαπτοπ


Κ εγω νομιζα οτι καποιος σηκωσε το λαπτοπ/ντεσκτοπ απο το γραφειο :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#381099 Με τέτοιο μήκος, μόνο τέτοιο θα μπορούσε να είναι

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#381220 Το υπολογιστάκι της καλής μου τις τελευταίες μέρες σερνόταν, δυσκολευόταν και κόλλαγε. Το είχα τσεκάρει καθαρίσει κλπ και αν και ήταν καλύτερα πάλι κόλλαγε. Και ήρθε το τέλος... μου λέει δεν κάνει τίποτα. Ανοίγω κλικ κλικ κλικ....
Στο θέμα μας τώρα, το έχω ανοίξει έχω βγάλει τον σκληρό που θα δούμε αν θα μπορέσω να βγάλω τίποτα από μέσα και θα της βάλω έναν SSD που είχα (μόλις βρω χώρο να σώσω αυτά που έχει μέσα). Κανονικά είχε αγοραστεί με νόμιμα Win8 που έγιναν νόμιμα δωρεάν win10. Πως θα ξαναμπούνε;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#381232 Από πού τα βρίσκω;
Τα περνάω σε φλασάκι και κάνω boot από εκεί. Άρα θέλω να μου κάνει και το φλασάκι bootable.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#381234 Λοιπον....
Παιχτηκε |λογοκρισία| με τα XP και δεν καταφερα να τα κανω να παιξουν σε 2560Χ1080 και απο καποιο σημειο και μετα, στις επαεκκινησεις, μετα το Windows XP logo, εσβηνε η οθονη....

Windows 7 Pro x64 -> Activate :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: -> Upgrade to Windows 10 Pro x64

Εικόνα

Τα καταφερνει τοσο καλα και τα Win X παιζουν τοσο καλα (σε hardware δεκαετιας) ... που σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση στο "daily-driver"...
:hmmm:

βρηκα 2x2GB RAM (PC2-6400) που εχουν περισσεψει σε εναν γνωστο μου και εναν intel q6600 που ειχα ξεχασει οτι ειναι πανω σε καμμενη mobo....
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#381259
Wagner669 έγραψε:Λοιπον....
Παιχτηκε |λογοκρισία| με τα XP και δεν καταφερα να τα κανω να παιξουν σε 2560Χ1080 και απο καποιο σημειο και μετα, στις επαεκκινησεις, μετα το Windows XP logo, εσβηνε η οθονη....

Windows 7 Pro x64 -> Activate :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: -> Upgrade to Windows 10 Pro x64

Εικόνα

Τα καταφερνει τοσο καλα και τα Win X παιζουν τοσο καλα (σε hardware δεκαετιας) ... που σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση στο "daily-driver"...
:hmmm:

βρηκα 2x2GB RAM (PC2-6400) που εχουν περισσεψει σε εναν γνωστο μου και εναν intel q6600 που ειχα ξεχασει οτι ειναι πανω σε καμμενη mobo....

Αναβαθμίζονται ακόμα δωρεάν;

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#381263
stavrosg έγραψε:Αναβαθμίζονται ακόμα δωρεάν;

< >


ναι μεσω https://www.microsoft.com/en-au/accessi ... s10upgrade και οχι μονο. Και δεν θα τελειωσει ποτε το free upgrade imho γιατι δεν εχουν βρει ακομα τον αριθμο των θυματων που θα θελανε.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#381292 Διάβασα ότι πλέον αφού είχαν περαστεί έχουν ταιριάξει με την μητρική οπότε όταν ξαναβάλεις και αναγνωρίσει τη μητρική δεν θέλεις ούτε κωδικούς ούτε τίποτα. Οπότε κατεβάσα το media creation tool που θα τα κατεβάσει και σώσει σωστά στο φλασάκι που υποθέτω θα το κάνει και bootable.
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#381295
corsair έγραψε:
stavrosg έγραψε:Αναβαθμίζονται ακόμα δωρεάν;

< >


ναι μεσω https://www.microsoft.com/en-au/accessi ... s10upgrade και οχι μονο. Και δεν θα τελειωσει ποτε το free upgrade imho γιατι δεν εχουν βρει ακομα τον αριθμο των θυματων που θα θελανε.


Corsair μου καλο μου παιδι...και ποια είναι αυτα τα ασιστιβ τουλς που πρεπει να εχεις για να παρει το απγκρειτ;;

< >