Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#350497
Red Garland έγραψε:Το Dropbox είναι κορυφή στον συγχρονισμό και με πολύ καλό support άμα σβήσεις τίποτα κατά λάθος,και καλό site μέσω του οποίου μπορείς να επαναφέρεις σβησμενα, άλλες εκδοχές του αρχείου, να δεις το ιστορικό του συγχρονισμού κ.τ.λ.. Αλλά δεν είναι και τόσο καλό στην ταυτόχρονη επεξεργασία του ίδιου αρχείου από διαφορετικούς χρήστες. (μόνο μέσω του online Office προσβάσιμο απο το site του dropbox, ή μέσω του dropbox badge σε Business account.)

Για συγχρονισμό αρχείων επίσης καλό είναι το Google drive.

< Note 3 >


Κι εγώ χρήστης Dropbox είμαι αλλά η διαρροή κωδικών που έγινε ήταν τεράστια.

Γενικά, αλλάζετε password τακτικά
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#350501
georgetz έγραψε:
Γενικά, αλλάζετε password τακτικά


Διάβαζα μία έρευνα εταιρίας στο χώρο ασφαλείας που υποστήριζε ακριβώς το αντίθετο. Η λογική είναι ότι ο χρήστης έχει την τάση να αλλάζει τους κωδικούς με ευκολότερους κάθε φορά (για να μπορεί να τους θυμάται) και έτσι μειώνεται η ασφάλεια. Δε θυμάμαι την εταιρία, ούτε έχω λινκ αλλά πιστεύω με ένα γκουγλαρισμα θα το βρείτε.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#350508 εμένα χακέυτηκε και είχα μέσα φωτό με το πουλί μου :x (για ιατρικούς λόγους βεβαίως)
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#350515
babakos έγραψε:Google Drive απο εμένα.

+άπειρο.
Βολεύει άπειρα για ταυτόχρονη δουλειά ανάμεσα σε πολλά ατομα.
Γελάω για το Onedrive.

< >
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#350518
QsisVTS έγραψε: και είχα μέσα το πουλί μου :x Drive απο εμένα.
+άπειρο.
Βολεύει άπειρα για ταυτόχρονη ανάμεσα σε πολλά ατομα.
Γελάω για το Onedrive.

< >


:innocent:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#350537
JasonLouk έγραψε:
babakos έγραψε:Google Drive απο εμένα.

+άπειρο.
Βολεύει άπειρα για ταυτόχρονη δουλειά ανάμεσα σε πολλά ατομα.
Γελάω για το Onedrive.
< >

Πού έγκειται η διαφορά μεταξύ τους; :hmmm: Ρωτάω επειδή θεωρητικά κάνουν το ίδιο πράγμα.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#350576 η αντίστοιχη λειτουργία "share dropbox link" ποια είναι για το onedrive και για το googledrive?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#350578
vasilis έγραψε:η αντίστοιχη λειτουργία "share dropbox link" ποια είναι για το onedrive και για το googledrive?

"Share a onedrive link" (για το googledrive δεν ξέρω)
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#350581 http://www.ebay.com/itm/30000mAh-Solar-Power-Bank-Portable-Waterproof-Charger-Dual-USB-External-Battery-/122176086915?hash=item1c72432383:g:LWYAAOSwS7hW~fkE
30000mAh λέει ο Κινέζος, αν ανοίξεις το καπάκι όμως...
Εικόνα
Εικόνα
Φόρτισα κινητό με 3000mAh και ηλεκτρονικό τσιγάρο με 2600mAh και έχει ακόμα 4 από 6 γραμμές
μπαταρία, οπότε η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#350597
saxon_747 έγραψε:
georgetz έγραψε:
Γενικά, αλλάζετε password τακτικά


Διάβαζα μία έρευνα εταιρίας στο χώρο ασφαλείας που υποστήριζε ακριβώς το αντίθετο. Η λογική είναι ότι ο χρήστης έχει την τάση να αλλάζει τους κωδικούς με ευκολότερους κάθε φορά (για να μπορεί να τους θυμάται) και έτσι μειώνεται η ασφάλεια. Δε θυμάμαι την εταιρία, ούτε έχω λινκ αλλά πιστεύω με ένα γκουγλαρισμα θα το βρείτε.



Σαφώς υπάρχει κι αυτη η τάση, κακώς βέβαια οταν υποτίθεται οτι ξερεις τι κανεις και τι πας να φυλάξεις αλλά υπάρχει λυση σε αυτη τη περίπτωση και ειναι η εκμετάλλευση ολου του διαθέσιμου αριθμου αλφαριθμητικων του κωδικού.

Π.χ εαν εχεις 8-16 ψηφια/συμβολα/γράμματα , βαλε και μια φραση αμα θες αλλα αξιοποίησε όλο το μηκος των 16.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#350604 Προτιμώ το Onedrive. Η ενσωμάτωση του επίσης στα Win10 είναι πολύ βολική και πρακτική.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#350610
vasilis έγραψε:η αντίστοιχη λειτουργία "share dropbox link" ποια είναι για το onedrive και για το googledrive?

https://support.google.com/drive/answer ... ktop&hl=en
Εννοειται πως εχει σωστα sharing features. Και πιο απλά IMHO

blackpug106 έγραψε:
QsisVTS έγραψε: και είχα μέσα το πουλί μου :x Drive απο εμένα.
+άπειρο.
Βολεύει άπειρα για ταυτόχρονη ανάμεσα σε πολλά ατομα.
Γελάω για το Onedrive.

< >


:innocent:

Check your inbox :iconcool: