Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#534626 Για ολα υπαρχει ενδιαφερον στη σωστη τιμη. Αλλα 150 ευρω για ξαναζεσταμενη gpu που μπορει να σε αφησει αυριο και νεκρη μπαταρια, δε νομιζω. Με 50 κατι θα γινοταν.


< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#534628 η gpu είναι νεκρή, το ζέσταμα δυστυχώς δεν είναι επισκευή

μόνο σε κάνα μαγαζί που επισκευάζουν αν το θέλουν για ανταλλακτικά :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#534646
QsisVTS έγραψε:η gpu είναι νεκρή, το ζέσταμα δυστυχώς δεν είναι επισκευή

μόνο σε κάνα μαγαζί που επισκευάζουν αν το θέλουν για ανταλλακτικά :hmmm:


παιζει κανονικα youtube video και δουλευει κανονικα...πριν το ζέσταμα δεν εδειχνε τιποτα...επισης το εχω ζεστανει 2 χρονια τωρα και δουλευει κανονικα μεχρι και Visual Studio/SQL Server τρεχω. και το τελευταιο Office. στα λεφτα του εχει πολύ καλυτερη οθονη από καινουριο λαπτοπ το οποιο στα 150 ευρω και αυτό θα σερνεται.

αρα πιστευω ότι εχει χρησεις.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#534648 Ότι δουλεύει δουλεύει (προς το παρόν) αλλά αυτό δεν θεωρείται επισκευή, στην πραγματικότητα αυτό το ανταλλακτικό θεωρείται χαλασμένο

Δες αυτό όποτε έχεις όρεξη

https://youtu.be/1AcEt073Uds
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#535371
xenos έγραψε:Βεβαιώσου πρώτα ότι παίρνει (σωστό) ρεύμα πριν το ανοίξεις.


Από προχθές, σήμερα είχα το χρόνο να το δω. Κατ'αρχάς το μπουρδέλο αυτό (HP Envy X2) έχει έναν περίεργο αντάπτορα για το ρεύμα

Εικόνα

Το έβαλα στο ρεύμα και δεν έδινε, έχει ένα λαμπάκι στην άκρη και δεν ανάβει. Πήγα σε έναν γνωστό με υπολογιστές κτλ και μου είπε αγορά το γνήσιο €112. Που μπορώ να βρω κάποιο αντάπτορα ίδιο, ούτως ώστε να δω αν δουλεύει το laptop; και μετά θα γίνει αγορά...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#535372 Ebay έχει αρκετούς βλέπω, ψάξε για έναν με τα ίδια χαρακτηριστικά.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#536943 Χρησιμοποιεί κανείς το ccleaner?Για κάντε ένα έλεγχο μήπως και έχει εγκατασταθεί το avast χωρίς να το ξέρετε.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#536953
elteo έγραψε:Το ccleaner σπάει μπάλες τώρα τελευταία.


Εγω το χρησιμοποιω που και που. Αλλα δεν παιρνω τα updates τους εδω και μηνες. Πριν λιγους μηνες ειχαν φαει hack και ειχαν βγαλει μια ανακοινωση "οποιος κατεβασε μετα την ταδε εκδοση να κατεβασει αμεσα την επομενη, γιατι οι servers μας ειχαν φαει hack και γινοταν αυτοματα εγκατασταση απο το hacker ενα λογισμικο υποκλοπης ευαισθητων πληροφοριων".

Ευτυχως οταν διαβασα την ανακοινωση ειχα ακομα την παλιοτερη safe εκδοση οποτε αποφασισα να παραμεινω εκει. Ετσι και αλλιως εχω την αισθηση οτι δεν εχουν τιποτα σοβαρες διαφορες οι εκδοσεις τους. Πιο πολυ τις βγαζουν μπας και πατησει καποιος κατα λαθος στο κουμπι "θελω την σουπερ ντουπερ εκδοση αντι για την φρεε" και βγαλουν κανενα φραγκο. Ή πιθανοτατα βγαζουν νεες εκδοσεις (συχνοτερα απο καθε αλλο προγραμμα) μπας και κανουν εγκατασταση καμια διαφημηση απο νεο σπονσορα που βρηκαν...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#536967
elteo έγραψε:Το ccleaner σπάει μπάλες τώρα τελευταία.

Εχει αγοραστεί απο την AVAST και παρόλα αυτά τους χάκαραν τους servers και έδωσαν μολυσμένο update,πόσο πιο fail?
Εγώ είχα μείνει σε έκδοση πριν απο το απο πάνω συμβάν για καιρό,βγήκε νέα έκδοση, διάβασα ότι δεν είχε πρόβλημα και την πέρασα.Πάντα κάνω χειροκίνητα update.Τώρα έκανε μόνο του :dizzy: :x :protest: και πέρασε και το avast.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#536969 Το σπαστικό με το CCleaner είναι ότι μου παρακάμπτει τον έλεγχο chrome ,δεν έχω βρει ακόμα γιατί.Και εγώ πάντα χειροκίνητο update, ; ευτυχώς έχω ξεμείνει σε παλιά έκδοση.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#538444 Πολυμηχανημα AIDSP :lipsealed: συναδελφου ενω ολοκληρωνει κανονικα την εγκατασταση στο ασυρματο δικτυο δεν μπορει να εκτυπωσει μεσω λαπτοπ, του βγαζει συνεχεια μνμ "εισαγετε το κλειδι ασφαλειας δικτυου" (περναει το wpa του modem, δεν το δεχεται). Θα περασω απο εκει μεσα στην εβδομαδα να το δω και εγω, αλλα σαν πρωτη γνωμη; :hmmm:

HP, μια ζωη :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#538448
g8777 έγραψε:Πολυμηχανημα AIDSP :lipsealed: συναδελφου ενω ολοκληρωνει κανονικα την εγκατασταση στο ασυρματο δικτυο δεν μπορει να εκτυπωσει μεσω λαπτοπ, του βγαζει συνεχεια μνμ "εισαγετε το κλειδι ασφαλειας δικτυου" (περναει το wpa του modem, δεν το δεχεται). Θα περασω απο εκει μεσα στην εβδομαδα να το δω και εγω, αλλα σαν πρωτη γνωμη; :hmmm:

HP, μια ζωη :thumbsdown:


Λογικα κατι κανει λαθος στη συνδεση με το wifi. Σε πρωτη φαση πες του να απενεργοποιησει (προσωρινα φυσικα) τον κωδικο του wifi απο το router μπας και καταφερει να μπει. Επισης μπορει να δει αν εχει τιποτα manual ρυθμισεις στον εκτυπωτη που προσπαθουν να συνδεθουν με συγκεκριμενη IP οποτε δε δινει IP γιατι το router παιζει με διαφορετικο IP range.