Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#763052
KiloMeater έγραψε:ξερει η DJI πως να τα κανει positioning και να κρατησει πιστο κοινο και για τα δυο

απο οσα εχω δει ως τωρα στο youtube ειναι φοβερο πακετο .. μη σου πω ο DC rainmaker το εβγαλε καλυτερο στο active tracking και απο τα μεγαλα αδερφια του
εχω χασει λιγο το ενδιαφερον μου τελευταια και δεν ασχολουμαι , καμια φορα που το πεταω μου το υπαρχον μου ειναι υπερ αρκετο, αν ημουνα στην αγορα ομως δεν θα κοιταγα τιποτα αλλο εκτος απο το μινι 3.
η βαρυτητα του <250 γρ more n more συγχωρει οποιαδηποτε μικροδιαφορα, και πλεον πρακτικα μικροδιαφορες το χωριζουν απο 2s
σε περιβαλλοντα χυμα, αν υπαρχει αυτο, το 2s ισως να διατηρει ενα μικρο προβαδισμα
Δεν ξέρω ...προσωπικά είχα το 1 και μετά air 2 Kai 2s . Έφυγα με τα 2αρια από το αγχος μην φυσήξει και μου πάρει ο αέρας το κουνούπι


< >
Άβαταρ μέλους
By bebes
#763063 εχει χρησιμοποιήσει κάποιος το dji mini και το dji mini 2 για να πεί διαφορές ως πρός την επικοινωνία του drone με το χειριστήριο;

Παρατήρησα (στο 1 που εχω) οτι χανει εύκολα το σήμα, αργει να δεχτει εντολές ακόμα και σε σχετικά μικρές αποστάσεις.
Διάβασα οτι η επικοινωνία μεταξύ τους γίνεται με wifi οπότε λογικό είναι να μην υποστηρίζει μεγάλες αποστάσεις.
Αν δε η χρήση γίνει σε αστικό περιβάλλον, μπορεί να μην εχει συνεχή επαφή ούτε στα 100 μέτρα.

Αξίζει (για την καλύτερη συνδεσιμότητα) να το δωσω για να παω στο 2;
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#763065
KiloMeater έγραψε:ξερει η DJI πως να τα κανει positioning και να κρατησει πιστο κοινο και για τα δυο

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ, όταν έβλεπα τα χαρακτηριστικά του Mini 3 Pro. Οι τύπου στην DJI είναι κορυφή στο positioning!

Σχετικά με τις διαφορές του Mini 3 Pro σε σχέση με το Air 2S, τις αναφέρει πολύ ωραία στο παρακάτω βιντεάκι.
Για τον συγκεκριμένο, η μεγαλύτερη διαφορά είναι το 10 bit DLog color profile που διαθέτει το Air 2S και το κάνει να απευθύνεται περισσότερο σε επαγγελματίες.

Άβαταρ μέλους
By axel12p
#763177 Απίστευτο πιλοτάρισμα! :lipsealed:

Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#763349 με τη βαβουρα του Μ3, σηκωσα και εγω το μηχανημα (το 2 εε;) μετα απο καιρο...

βασικη διορθωση σε jpg απο το photo gallery του κινητου μιας και δεν εχω προσβαση σε υπολογιστη αυτες τις μερες

ΕικόναDe Pier sunset
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#766906 Αναμένεται το DJI rc pro controller για το 2s μου να μου κάνει τη ζωή ευκολότερη


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#766909 Αμα βρω το Μινι3 σε κάνα ιντερνετομαγαζο θα το πάρω να το χω μαζί μου διακοπές Ελλάδα Ιούλιο . Ρίχνω καμία μάτια μπας και εμφανιστεί πουθενά με delivery times 1-2 εβδομάδες αλλά τίποτα…. Άρα μάλλον με το Μ2 παρεούλα ξανά.
Από όταν γυρίσουμε και μετά , δε με βλέπω να ενδιάφερε τότε … βλέπουμε για Xmas
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#767633
bujinkan έγραψε:Ένα γρήγορο βιντεάκι ...10 λεπτά πτήσης 10 λεπτά edit
https://youtu.be/wTnfKmIQl_8
< >
10 λεπτά πτήσης 25 δευτερόλεπτα βίντεο. Έτσι είναι, να βγαίνει το ζουμί. Πολύ ωραίες οι σπιλιάδες αέρα στην επιφάνεια της θάλασσας. Αλλά φοβάμαι ότι με το edit σκότωσες τα χρώματα του ηλιοβασιλέματος. Γενικά θέλει πολλή προσοχή το πείραγμα των χρωμάτων/κορεσμοί/αντιθέσεις κλπ.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#768899
KiloMeater έγραψε:Αμα βρω το Μινι3 σε κάνα ιντερνετομαγαζο θα το πάρω να το χω μαζί μου διακοπές Ελλάδα Ιούλιο . Ρίχνω καμία μάτια μπας και εμφανιστεί πουθενά με delivery times 1-2 εβδομάδες αλλά τίποτα…. Άρα μάλλον με το Μ2 παρεούλα ξανά.
Από όταν γυρίσουμε και μετά , δε με βλέπω να ενδιάφερε τότε … βλέπουμε για Xmas


Δεν γνωρίζω αν τελικά το βρήκες πουθενά, αλλά στο site της DJI φαίνεται να είναι πλέον άμεσα διαθέσιμο. Απλά σου λέει ότι δεν μπορείς να αγοράσεις πάνω από τρία προϊόντα :lol:

https://store.dji.com/gr/product/dji-mini-3-pro?vid=113961
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#768922 Την προηγούμενη βδομάδα πάντως στο bh δεν το είδα διαθέσιμο in store στο dji corner.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#772924 Σαφέστατα το δεύτερο.
Με βάση το προϊόν, περιμένεις κάτι χαλαρό, με όσο το δυνατό λιγότερες και πιο απαλές εναλλαγές εικόνων.
Θα ήταν επίσης καλό να μην φαίνεται ο χειριστής του drone (?) πίσω από τον θάμνο :lol:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#772929
axel12p έγραψε:Σαφέστατα το δεύτερο.
Με βάση το προϊόν, περιμένεις κάτι χαλαρό, με όσο το δυνατό λιγότερες και πιο απαλές εναλλαγές εικόνων.
Θα ήταν επίσης καλό να μην φαίνεται ο χειριστής του drone (?) πίσω από τον θάμνο :lol:
Λείπει το αστέρι ποτέ?


< >