Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#793887
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#793915 δεν τον περίμενα να κανει τέτοιο λάθος ο τυπος, τον εχω δει μερικες φορές
το σήκωσε χωρις καλο GPS lock (αφου εκανε homepoint στο δρομο )

αλλά πάλι , 100 φορες μπορεις να εισαι προσεκτικός, μια να δείξεις αμέλια/σιγουρία φτάνει ,
σε όλους εχει συμβεί
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#797802 Απίθανο βίντεο, αλλά αυτό που είναι (πάντα) απίστευτο, είναι η ομορφιά της Ιταλίας. Είναι απίστευτα όμορφη χώρα, είτε με drone, είτε χωρίς!
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#797804 Συμφωνω απολυτα .οπου και να πας στην ιταλια ειναι απιστευτα.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#797814 Cinque Terre, Matera, Costiera Amalfitana...τι να πει κανείς :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#797830 Είχαμε πάει για ταξίδι του μέλιτος, 10 μέρες με την :inlove:
Ρώμη, γι αρχή, μετά οδικώς χωρίς αυτοκινητοδρόμους στην Τοσκάνη, μείναμε στην Lucca, και κλείσαμε με Κόμο. Ενδιάμεσα σε διάφορα χωριά, πήγαμε Cinque Terre, αλλά και Πίζα, Φλωρεντία (δεν μας άρεσε λόγω του άπειρου κόσμου), αλλά και αλλού που δεν θυμάμαι τώρα.
Ό,τι και να πω, είναι λίγο για την ομορφιά των πόλεων και της φύσης. Από τις λίγες χώρες που θα μπορούσα να μετακομίσω για πάντα νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#797834 Εγω ειχα τις επιφυλαξεις μου, φοβομουν πως ειναι υπερεκτιμημενη, αλλα με επεισε η :inlove: . Μια βδομαδα Ναπολι, Καπρι, Πομπηια, Αμαλφι (50-60 ευρω το σετ ξαπλωστρες :s_omg ), την επομενη χρονια 5 μερες Ρωμη με βεσπα*, και την επομενη χρονια μια βδομαδα Τοσκανη, μεναμε σε ενα χωριο στο πουθενα και παντρευτηκαμε στο δημαρχειο της Σιενας. Δεν εχω πετυχει ασχημο μερος ακομα. Επομενο ταξιδι θα ειναι Κομο κι εκει γυρω. Πως γινεται σε 20 μερες στην Ιταλια να εχω μαθει περισσοτερα ιταλικα απο ολλανδικα που ζω εδω 8 χρονια, ειναι ανεξηγητο :s_biggrin

*ειδε ολλανδικο διπλωμα ο υπαλληλος, μου λεει σιγουρα δε θα σκοτωθεις? Του λεω χαλαρωσε, στην Αθηνα οδηγουσα μηχανακι. Εκει ησυχασε :lol:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#797838
Anonymous Founder έγραψε:Είχαμε πάει για ταξίδι του μέλιτος, 10 μέρες με την :inlove:
Ρώμη, γι αρχή, μετά οδικώς χωρίς αυτοκινητοδρόμους στην Τοσκάνη, μείναμε στην Lucca, και κλείσαμε με Κόμο. Ενδιάμεσα σε διάφορα χωριά, πήγαμε Cinque Terre, αλλά και Πίζα, Φλωρεντία (δεν μας άρεσε λόγω του άπειρου κόσμου), αλλά και αλλού που δεν θυμάμαι τώρα.
Ό,τι και να πω, είναι λίγο για την ομορφιά των πόλεων και της φύσης. Από τις λίγες χώρες που θα μπορούσα να μετακομίσω για πάντα νομίζω.
Το 15 που αγόρασα το σκούτερ το bmw πήγαμε με 2 σκούτερ Ιταλία ...Πάτρα Ανκόνα από εκεί 3 μέρες Ρώμη ...μετά όλη τη μαγική διαδρομή έως Τοσκάνη ...μείναμε 4ερες Φλωρεντία και γυρίσαμε την περιοχή ...σαν Τζιμινιάνο και όλα τα γύρω ...μαγεια ... Μετά το πρόγραμμα είχε Αυστρία και άνοδο στο Großglockner-Hochalpenstraße ..ξυπνάμε 8 το πρωί κάπου 14 του Σεπτέμβρη και βλέπουμε στις κάμερες είχε χιονίσει εκεί όποτε το κάψαμε και παρατειναμε τη διαμονή άλλες 3 μέρες Φλωρεντία .εντωμεταξυ είχαμε βρει κατάλυμα σε κάτι ξύλινα σπιτάκια σε ένα κάμπινγκ με θέα όλη τη Φλωρεντία ...

https://g.co/kgs/WUiYzw Camping Village Panoramico Fiesole
+39 055 599069




< >
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#797840 Έχω κάνει χιλιάδες χιλιόμετρα στην Ιταλία, με τρένο και αυτοκίνητο.
Το τοπίο γίνεται πιο "ελληνικό" από την Τοσκάνη και νότια....με φοβερής ομορφιάς μέρη.
Δυστυχώς το Αμάλφι, αν και πολύ όμορφο, δεν μπορείς να το χαρείς με τόσο κόσμο, ακόμη Οκτώβρη μήνα...οι ντόπιοι πάνε τον χειμώνα (και αν...)....
Οι θάλασσες βέβαια είναι γενικά μέτριες.

Αν έπρεπε/ήθελα τόσο πολύ να μείνω σε άλλη χώρα, θα ήταν σίγουρα η Ιταλία.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#797847 O κόσμος είναι ένα θέμα παντού. Εμείς είχαμε πάει Μάιο και είχε επίσης κόσμο, αλλά όχι τραγικά πολύ. Εκτός από την Φλωρεντία, που γινόταν ο κακός χαμός.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#799288 Εντάξει πείραξα τα χρώματα λίγο παραπάνω από ότι έπρεπε αλλά με το κινητό εν μέσω διακοπών δεν τα πετυχαίνω καλά
Το θέμα είναι ότι βγάζει ωραία πράγματα το mini3pro Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#800524 Καταπληκτική δουλειά, αλλά βοηθάει και το θέμα: όταν έχεις μπροστά σου ν Ισλανδία με τα εξωπραγματικά τοπία, πρέπει να είσαι εντελώς άμπαλος για να βγάλεις κάτι άσχημο.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#800525
Anonymous Founder έγραψε:Καταπληκτική δουλειά, αλλά βοηθάει και το θέμα: όταν έχεις μπροστά σου ν Ισλανδία με τα εξωπραγματικά τοπία, πρέπει να είσαι εντελώς άμπαλος για να βγάλεις κάτι άσχημο.
Το θέμα δεν ειναι τόσο τι θα βγάλεις όσο το editing .το editing είναι το 70 % του αποτελέσματος .αλλά ακόμα και στο τι θα βγάλεις δεν πιστεύω ότι προσωπικά θα μπορούσα να βγάλω ότι βγάζει αυτός


< >