Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#772950 Την επεξεργασία του βίντεο με πια εφαρμογή την έκανες; Παλιότερα εγώ, χρησιμοποιούσα το DJI Mimo, το οποίο καταργήθηκε και τώρα η εταιρεία προτείνει το Lightcut. Το καλό της συγκεκριμένης εφαρμογής είναι ότι έχει έτοιμα templates με τα οποία μπορείς να κάνεις πολύ όμορφα βιντεάκια μικρής διάρκειας όπως το δικό σου.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#772951
axel12p έγραψε:Την επεξεργασία του βίντεο με πια εφαρμογή την έκανες; Παλιότερα εγώ, χρησιμοποιούσα το DJI Mimo, το οποίο καταργήθηκε και τώρα η εταιρεία προτείνει το Lightcut. Το καλό της συγκεκριμένης εφαρμογής είναι ότι έχει έτοιμα templates με τα οποία μπορείς να κάνεις πολύ όμορφα βιντεάκια μικρής διάρκειας όπως το δικό σου.
Wondershare Filmora


< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#772958 Δεν το έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο, αλλά ρίξε μια ματιά και σε αυτό που σου λέω. Τα templates του είναι πολύ επαγγελματικά, ενώ η εφαρμογή είναι δωρεάν.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#772988
axel12p έγραψε:Δεν το έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο, αλλά ρίξε μια ματιά και σε αυτό που σου λέω. Τα templates του είναι πολύ επαγγελματικά, ενώ η εφαρμογή είναι δωρεάν.

σορρυ αλλα αυτο ειναι για android? εγω κανψ επεξεργασια σε λαπτοπ και το φιλμορα αναταγωνιζεται τα πολυ πιο ακριβα προγραμματα της αγορας
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#772993
bujinkan έγραψε:Ποιο από τα 2 σας αρέσει περισσότερο ?

https://youtu.be/xmKQxeVd-LY

https://youtu.be/lbjtkqMHIhk


< >
Κανένα από τα δύο αν γινόταν. Αν όχι τότε το δεύτερο ξεκάθαρα.

Καλύτερα θα ήταν συνδυασμός κοντινών του μασάζ πχ με μια κάμερα και drone για τα ψηλά. Τώρα χάνεται το βασικό θέμα μόνο με τα ψηλά
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#773002
bujinkan έγραψε:
axel12p έγραψε:Δεν το έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο, αλλά ρίξε μια ματιά και σε αυτό που σου λέω. Τα templates του είναι πολύ επαγγελματικά, ενώ η εφαρμογή είναι δωρεάν.

σορρυ αλλα αυτο ειναι για android? εγω κανψ επεξεργασια σε λαπτοπ και το φιλμορα αναταγωνιζεται τα πολυ πιο ακριβα προγραμματα της αγορας

To Filmora μπορεί να ανταγωνίζεται τα πολύ πιο ακριβά προγράμματα της αγοράς, το αποτέλεσμα όμως από τα templates του Mimo είναι πολύ πιο επαγγελματικά ως τελικό αποτέλεσμα. Και πιθανότατα με πολύ λιγότερο κόπο :)
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#776561 Πολύ ωραίο μέρος, φωτογραφία, ιδέα, μουσική κλπ. :yahoo:
Τέρμα τα καλά, τώρα θα δεις τι θα πάθεις.
- της Σβετλάνας το επίθετο δεν έχει κανένα νόημα, είναι μακρύ και δυσανάγνωστο και δεν έχει απολύτως τίποτα να προσθέσει (εκτός αν είναι διάσημη στον μασαζοχώρο, που και πάλι θα έπρεπε να το είχε κάνει δισύλλαβο πχ Maly)
- κάποια στιγμή που πάει σκοτεινό και είσαι μακριά παραείναι σκοτεινό και χάνεται το κυρίως θέμα, θέλεις μερικά δευτερόλεπτα να προσανατολιστείς
- θέλεις να δώσεις την αίσθηση του απομονωμένου, εσύ και η φύση. Τότε καλύτερα να μην φαίνονται οι κολώνες ηλεκτρικού και καλύτερα να μην φαίνονταν άλλοι άνθρωποι (προφανώς δεν είναι εύκολο)
- ηρεμιστικό το περιβάλλον, χαλαρωτική η μουσική και το χαλάει η Σβετλάνα που σαν νευρωτικός villain σχεδόν επιτίθεται με μανία σε ένα πόδι. Σαν να βιάζεται, μεταδίδει ένα άγχος που μου χαλάει το ζεν. Θα περίμενα κάτι πιο αργό-χαλαρωτικό-αισθησιακό στις κινήσεις της. Ίσως βάλε τις επίμαχες σκηνές σε αργή κίνηση.
- ένα πέρασμα κοντινό από χαμηλά δίπλα στα βράχια να ανεβαίνει και να δείχνει χαλαρωμένο πρόσωπο με κλειστά μάτια και μισοχαμόγελο ευτυχίας του μασαζούμενου θα ταίριαζε.
- αναρωτιέμαι αν στην πράξη ακούγονται τα κύματα και αν ναι θα αναβάθμιζε την εμπειρία αν προστεθούν στο μουσικό υπόβαθρο.
- ελπίζω να έχει πρόσβαση με αυτοκίνητο εκεί κοντά διαφορετικά μετά το μασάζ που θα είσαι όμορφα λιώμα δε λέει να πάρεις το μονοπάτι της επσιτροφής.

Επιλέξτε sknipper για τις κριτικές σας, γιατί το καλό μπορεί να γίνει καλύτερο! :iconcool: :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#790261 Μιας και πλέον το μινι2 δεν το χω καθόλου άγχος, από τη μια ξέρω τι μπορεί να κάνει από την άλλη έχει βγάλει τα λεφτά του ήδη όποτε αμα χαθεί…οκ../
Βγήκε σήμερα βόρεια θάλασσα και τα κατάφερε
Μόνο με Sport Mode την πάλευε με νορμαλ δεν ….. αλλά όλα καλά τελικά
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#790263 Εικόνα
(Δεν αφήνει το Tapatalk δυο φωτό μαζί στο ίδιο ποστ )
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#792506 τελικά πήρα το DJI mini 3 pro.... μαζι με το remote control με την οθόνη
Λογω εορτών το αμαζον αφηνει δοκιμη και επιστροφή μεχρι 31 Ιανουαριου :lol:
Οποτε θα δουμε αν θα ειναι τοσο διαφορετικο για να το κρατήσω , ελπίζω πως δε θα απογοητεύσει

Θα ριξω και μια ματια τι πιανει το mini 2 combo στις αγορες
Αν ενδιαφερεται κανεις μου λεει, θα κατεβω Αθήνα Χριστουγεννα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#792648 Καλορίζικο Kilo, καλές πτήσεις!
Το remote με την οθόνη πιστεύω ότι θα σε βολέψει πολύ! Περιμένουμε εντυπώσεις. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#792658
KiloMeater έγραψε:Εικόνα
(Δεν αφήνει το Tapatalk δυο φωτό μαζί στο ίδιο ποστ )

Αυτά μέσα στη θάλασσα αριστερά στην φωτογραφία είναι οστρακοκαλλιέργειες;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#792660 ετσι μου φάνηκαν και εμενα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#793810 πρωτες εντυπωσεις με το Mini3Pro

Σοβάρεψε το μίνι, και μαλλον θα το κρατήσω
Απο φακό δεν μπορεσα να καταλαβω και πολλά γιατι σημερα που εκανα δοκιμες ο καιρος ηταν χαλια μια γκριζαδιά παντού αναμεσα στη βροχη , το ειχα και στο Dcine video
Επαιξα λιγο με το active track , ομαλά παιζει και πιο ενδιαφεροντα βρισκω τα POI κτλ
Εχει αρκετες επιλογες στο χειρισμο για πιο ομαλες ληψεις , περα απο το exposure , το οποιο ειναι καλοδεχουμενο
Κανει αισθητα λιγοτερο θορυβο ακομα και απο το 2 το οποιο εκτιμω ιδιαιτερα γιατι παντα θελω να εχω χαμηλο προφιλ να μην ενοχλω... Βεβαια παραλιγο να το χασω σημερα (*) και το οτι δεν μπορουσα να το ακουσω ακομα και οταν ηταν σχετικα κοντα δε βοθησε αλλα γενικα ειναι σημαντικο αυτο
Αυτο που κανει μεγαλη διαφορα ειναι το χειριστηριο με την οθονη. Δεν ξερω αν παιζει με το Μινι2 αλλα αν ναι ισως εχει νοημα να το παρει κανεις και θα δει μεγαλη αναβαθσμιση
Μεγαλη ευκολια το οτι δεν θελει καλωδια και κινητα, απλα το αναβεις και πετας . Η οθονη ειναι πολυ φωτεινη ακομα και για ηλιο και χορταστική.
Βλέπω να το κρατα λοιπον... αρε DJI εσυ μας τα τρως ολα...
Βαρεσα και ενα χρονο care refresh γιατι με βλεπω για αρχες να παιζω αρκετα με το ποδηλατο και το active track , μη καταληξουμε σε κανα ανεμομυλο...

(*) καπως δε συνδεσα σωστα το χειριστηριο με το hotspot και δεν επαιζε ο χαρτης. ΜΕ ακολουθουσε αρκετη ωρα με activetrack και καποια στιγμη το εστειλα για μια ληψη και το εχασα.. παω να γυρισω Homepoint και μετα καταλαβα οτι η μειουμενη αποσταση ηταν προς ενα αρχικο σημειο απο το οποιο ειχα φυγει με το ποδηλατο προ πολλου....... καπως σωθηκαμε αλλα το φοβηθηκα προς στιγμην

Α εδωσα και εξετασεις για Α1/Α3 και πηρα και την αδεια πιλοτου ;-)
Οχι οτι χρειαζεται αλλα ενταξει.. γιατι οχι