Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#517337 Υπαρχουν και λιγοτερο δραδτικες λυσεις, πχ νερο με λαστιχο κηπου

< Smart ultra 6 >
Άβαταρ μέλους
By fokion
#517341 σε μια ακραια περιπτωση μπορει εσυ που θα του προκαλεσεις φθορά να εχεις τελικά το προβλημα... ( αν αυτος πεταει νομιμα κ.λ.π. κ.λ.π.)
Άβαταρ μέλους
By skous
#517349
Nosferatu έγραψε:Υπαρχουν και λιγοτερο δραδτικες λυσεις, πχ νερο με λαστιχο κηπου

< Smart ultra 6 >

Τι ειπναι το drone, σαΐτα;

Εδω ενα της πλάκας που έχω πίανει 50μ ύψος για πλάκα


Ερώτηση προς τους έχοντες:
Ένα mavic ή phantom κάνει δουλειά για ερασιτεχνικές ληψεις, ή είναι shaker η όλη καταγραφή και πρέπει μετά να περνάς ατελειωτες ώρες μοντάζ;


< >
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#517353 Θα πάρουμε κ εμείς ένα κ θα παίζουμε κυνηγητό στον αερα χαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#517365
fokion έγραψε:Μαρκο υπαρχει online εφαρμογή gia τα σχεδια πτησης
Ουσιαστικά δεν κανουν "κατι' στη νομολογια τα ειχαν κανει ροϊδο και βεβαιως στην εφαρμογή της
πχ προβλεπωταν εκπαιδευση χειριστων - ωραια.
ελαμου ντε που ΔΕΝ ειχν αδειοδοτηθει μεχρι προσφατα οι σχολές????

τελος παντων εστω και με ρυθμούς ΥΠΑ - ή οποια θυμιζω αυτο το καιρό εχει το παλουκι της μετακομισης απο το Ελληνικό - τα περισσότερα εχουν ψευτοδιευθετηθει.

με απλά λογια.
οποιος θελει πεταει οπου θελει οτι ωρα θελει... και δε τρεχει καστανο.

μεχρι να γινει "κατι'..... εκει????? τρεχατε ποδαρακια μου να μη σας .....εσει ο ...ολος...........
το πινγκ πονγκ θα παει συνεφο....



Αυτό για την on line εφαρμογή το ξέρω, επίσης ξέρω πως οι ΥΠΑτζήδες λογικά δεν ξέρουν τι εστί ίντερνετ... :lol:

Χαίρομαι πάντως που βλέπω πως η ΥΠΑ παραμένει πιστή στις υπερήφανες παραδόσεις της... :lol:

Μέχρι φυσικά να γίνει καμία χοντράδα καπ να τρέχουν όλοι, αλλά φυσικά και τότε κάποιος καημένος θα την πληρώσει (άλλη μια από τις παραδόσεις)
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#517368 Γουστάρω να βλέπω drone των διαδηλωτών να πετάνε πάνω από διαδηλώσεις και να τραβάνε βίντεο το ξύλο της αρκούδας που πέφτει κάτω και να τα κυνηγάνε τα drone της αστυνομίας με το μπλέ καρούμπαλο στο κέντρο, droneμαχίες, καταρρίψεις, volplane, σαντέλες κλπ :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#517373 Αν η αστυνομια θελησει να μην πετανε drone εχει τον τροπο τα Jammers να ειναι καλα....
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#517479
skous έγραψε:
Nosferatu έγραψε:Υπαρχουν και λιγοτερο δραδτικες λυσεις, πχ νερο με λαστιχο κηπου

< Smart ultra 6 >

Τι ειπναι το drone, σαΐτα;

Εδω ενα της πλάκας που έχω πίανει 50μ ύψος για πλάκα


Ερώτηση προς τους έχοντες:
Ένα mavic ή phantom κάνει δουλειά για ερασιτεχνικές ληψεις, ή είναι shaker η όλη καταγραφή και πρέπει μετά να περνάς ατελειωτες ώρες μοντάζ;


< >



Το mavic έχει stabilizer οπότε τραβάει μια χαρά λήψεις... Χρησιμοποιείται και επαγγελματικά οπότε φυσιολογικά θα σε βολέψει.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#517493 Εν τω μεταξυ, η ερωτηση μου στη προηγουμενη σελιδα σχετικα με τη διαφορα drone και r/c ελικοπτερου, δεν ητο τεχνικη. Εννοουσα για το σχεδιο πτησης που αναφερατε. Δεν θυμαμαι να υποβαλλαμε ποτε σχεδιο πτησης για τα τηλεκατευθυνομενα, χρονια τωρα.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#517651
stavrosg έγραψε:
skous έγραψε:
Nosferatu έγραψε:Υπαρχουν και λιγοτερο δραδτικες λυσεις, πχ νερο με λαστιχο κηπου

< Smart ultra 6 >

Τι ειπναι το drone, σαΐτα;

Εδω ενα της πλάκας που έχω πίανει 50μ ύψος για πλάκα


Ερώτηση προς τους έχοντες:
Ένα mavic ή phantom κάνει δουλειά για ερασιτεχνικές ληψεις, ή είναι shaker η όλη καταγραφή και πρέπει μετά να περνάς ατελειωτες ώρες μοντάζ;


< >



Το mavic έχει stabilizer οπότε τραβάει μια χαρά λήψεις... Χρησιμοποιείται και επαγγελματικά οπότε φυσιολογικά θα σε βολέψει.


Και το phantom ακόμα καλύτερα, απλά είναι κι αρκετά μεγαλύτερο!
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#517659
drdino έγραψε:Ενώ το να προτείνεις σε κάποιον να βαρέσει με την καραμπίνα στον αέρα σε κατοικημένη περιοχή είναι το απαύγασμα της λογικής σκέψης.

Αν πετύχει κανένα edit, mod πάντως, θα βρεθούν κάμποσοι καλοθελητές για να τον δικαιολογήσουν. :vava:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#517678
Dodger έγραψε:Εν τω μεταξυ, η ερωτηση μου στη προηγουμενη σελιδα σχετικα με τη διαφορα drone και r/c ελικοπτερου, δεν ητο τεχνικη. Εννοουσα για το σχεδιο πτησης που αναφερατε. Δεν θυμαμαι να υποβαλλαμε ποτε σχεδιο πτησης για τα τηλεκατευθυνομενα, χρονια τωρα.


A σορρυ!!
Τα rc δεν τα θεωρουν επικυνδυνα - μη ρωτησεις γιατι....
περσι ειχαμε RC Jet που πιανει απιστευτες ταχυτητες.....
Άβαταρ μέλους
By xenos
#518849 Κανένα τέτοιο δεν αξίζει λέτε για την ενασχόληση; Αρνητικά σε σχέση με ένα ακριβότερο; :hmmm:
Εγώ βλέπω πολύ μικρό range πχ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#518865 Δεν είναι κακό το hubsan για να μάθεις να πετάς, με τέτοια ξεκίνησε ο γαμπρός μου κι έχει πάει σε dji τώρα.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#518874
xenos έγραψε:Κανένα τέτοιο δεν αξίζει λέτε για την ενασχόληση; Αρνητικά σε σχέση με ένα ακριβότερο; :hmmm:
Εγώ βλέπω πολύ μικρό range πχ.


Θα το βαρεθείς πολυ γρήγορα και θα σε ξενερώσει γιατί σε κάμερα και πτητικά ειναι απλά παιχνίδι. Το πέρασα κι εγώ το στάδιο μέχρι που πήρα ένα used DJI phantom και ξεμπερδεψα (πράγμα που έπρεπε να έχω κάνει από την αρχή)