Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#511408
JimClark έγραψε:Άλλο ένα salomon τρεξιματικό για τη δουλειά (ελαφρύ - ορθοστασία - αεριζόμενο), 3 ετίας μοντέλο <μισοτιμής

Και σκέφτομαι και για πλυστικό για τα "κατορθώματα" λασπούρας , να μην έχω να δίνω 4-5 ευρώ σε καθάρισμα μετά από κάθε βόλτα.



Link eshop;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#511523 https://www.skroutz.gr/s/8336620/Salomo ... om=catspan

Εναλλακτικά και το αδερφάκι σε μπλε.
https://www.skroutz.gr/s/8326592/Salomo ... om=catspan

Το οποίο και ζήτησα ένα σκόντο 10ευρου απο το 5th element, να έρθει στο προβλεπόμενο μπάτζετ των 80 ευρώ μαξ, αλλά δεν έγινε ποτέ. Συνεπώς χεβεν οφ μπρανττς σε πορτοκαλοκόκκινο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#511560 Ναι, η αληθεια ειναι οτι το Πεμπτο Στοιχειο εχει καιρο που δεν μας τα λεει και τοσο καλα με τις τιμες του και τις "προσφορες" ανα 4 Κυριακες. :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#511577 Μα τους είπα, κωδικός 379168, 25000 νουμερα πισω σε παραγωγή. 10 ευρώ... Σου αδειάζω το στοκ...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#511608
dimviii έγραψε:
JimClark έγραψε:Άλλο ένα salomon τρεξιματικό για τη δουλειά (ελαφρύ - ορθοστασία - αεριζόμενο), 3 ετίας μοντέλο <μισοτιμής

Και σκέφτομαι και για πλυστικό για τα "κατορθώματα" λασπούρας , να μην έχω να δίνω 4-5 ευρώ σε καθάρισμα μετά από κάθε βόλτα.


περιμενε να βγαλει το Λιντλ την προσφορα που βγαζει με 60-70? ευρω ενα δυνατο στα 150 bar.

+1000

Είχα αγοράσει από τα Lidl ένα μικρό με 40€ και έχει βγει άψογο μέχρι στιγμής. Απορώ τι θα κάνουν αυτά που φέρνει και κοστίζουν λίγο κάτω από 100άρι.

Ξενοφώντα τα Salomon τα βρίσκεις προσφορά από το skroutz ή Mega Outlet κλπ;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#511614 skroutz αποκλειστικά και πάντα τηλ για επιβεβαίωση νούμερου / διαθεσιμότητας.

Από έξω που ψωνίζω ρουχισμό, ναι τα βρίσκω ισως 5-10 ευρώ πιο κάτω, αλλά έχει ψηλό κοστολόγιο μεταφορικών.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#513124
saxon_747 έγραψε:Geako, σε φυσικά καταστήματα πας πότε;

why bother?
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#513275
Geo f1 έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Geako, σε φυσικά καταστήματα πας πότε;

Όχι συχνα.
:oops:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γιατί δεν προτιμάς τα φυσικά καταστήματα;

Επειδή μου "την ειπε" ο wagner, θέτω το ερώτημα προς όλους:

Από τις αγορές σας, τι ποσοστό πραγματοποιείτε ηλεκτρονικά και τι σε φυσικό κατάστημα και γιατί; Πχ λόγω τιμών, λόγω ποικιλίας, λόγω χρόνου ;

Επίσης: οι αγορές σας μέσω internet γίνονται σε συγκεκριμένες κατηγορίες προϊόντων ή αφορούν το σύνολο των αγορών σας; Πχ αγοραζετε μόνο ηλεκτρονικά είδη αλλά όχι ρούχα.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#513278 Ψωνίζω τα πάντα ηλεκτρονικά. Βασικό να δουλεύουν καλά τα ταχυδρομεία και να υπάρχει free return policy.
Σε φυσικό κατάστημα μόνο σούπερ μάρκετ και στην αντιπροσωπεία που πήρα το αμάξι.
Ελπίζω σύντομα να αντικατασταθούν και αυτά και να μη χρειάζεται να πάω σε κανένα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#513280 στην ευρώπη γενικά νομίζω ότι ο κόσμος προτιμάει περισσότερο τα φυσικά καταστήματα, ειδικά σε σχέση με ασιάτες
Άβαταρ μέλους
By dimik
#513284
saxon_747 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Geako, σε φυσικά καταστήματα πας πότε;

Όχι συχνα.
:oops:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γιατί δεν προτιμάς τα φυσικά καταστήματα;

Επειδή μου "την ειπε" ο wagner, θέτω το ερώτημα προς όλους:

Από τις αγορές σας, τι ποσοστό πραγματοποιείτε ηλεκτρονικά και τι σε φυσικό κατάστημα και γιατί; Πχ λόγω τιμών, λόγω ποικιλίας, λόγω χρόνου ;

Επίσης: οι αγορές σας μέσω internet γίνονται σε συγκεκριμένες κατηγορίες προϊόντων ή αφορούν το σύνολο των αγορών σας; Πχ αγοραζετε μόνο ηλεκτρονικά είδη αλλά όχι ρούχα.



Πρακτικά μόνο τρόφιμα αγοράζω από καταστήματα και μερικά ρούχα ή κάτι για το οποίο βιάζομαι πολύ.

Συνδυασμός τιμής, ποικιλίας και το σημαντικότερο χρόνου.

Για να μπω στο αυτοκίνητο να παω να ψωνίσω κάτι πρέπει να αξίζει πολύ τον κόπο όταν σε 2 μέρες μπορώ να το έχω στην πόρτα μου.
Ακόμα και λίγο ακριβότερο να είναι ένα προιόν από ηλεκτρονικό κατάστημα θα το προτιμήσω γιατί θα γλιτώσω χρόνο αλλά και γιατί νιώθω πιο εξασφαλισμένος σε περίπτωση στραβής (ελαττωματικό, λάθος προιόν κλπ)