Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#520287
dekouk έγραψε:Τίμιο xiaomi amazfit Stratos. Αδιάβροχο κ για ανοιχτή θάλασσα, κλπ.
Τιμή 157€. 5€ περίπου μεταφορικά με DHL από Ιταλία, άρα καθόλου άγχος; για τελωνείο. .....
Το μόνο μειονέκτημα προς το παρόν η Ξέπλυμένη οθόνη.... Δεν είναι oled οθόνη. Εικόνα
Μεγειά, μοιάζει σαν εξαιρετικό πακέτο από χαρακτηριστικά και επιδόσεις για τα λεφτά του. Αρκεί να κάνει όλα όσα υπόσχεται αξιοπρεπώς και το πρόγραμμά του να είναι εύχρηστο. Έτσι κι αλλιώς μπορεί να σου περνάει τα δεδομένα σε Strava κλπ.
Η ξεπλυμένη οθόνη είναι transflective που σημαίνει μικρή κατανάλωση, πάντα αναμμένη και όσο πιο πολύ φως έχει τόσο πιο ευδιάκριτη, είναι τέλεια για πολύ ήλιο σε παραλία.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#520289 Καιρό τα μπάνιζα και τα 2

Vango banshee 300, Σκηνή ψιλο-ορειβατική 3.5 εποχών, 2+ ατόμων. Τρομερή αδιαβροχοποίηση για τα δεδομένα της, ~2.5 κιλά και πολύ "λογική" τιμή για αυτά που προσφέρει.

Μπατονάρες για trekking της Black diamond (σε ακραία κατσάβραχα κ αναβάσεις αρχίζω κ γερνάω, τα χρειάζομαι). Ανθρακόνημα, φελλός grip.

Φορτώθηκαν στον Totoro θα δοκιμαστούν στα βουνά. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#520294 Έχω πιάσει και πιο ελαφριά, π.χ. της leki, και της ίδιας της B.D. , απλά αυτά ποντάρουν σε αντοχή λένε οι κριτικές.

Διατίθενται εναλλακτικά και σε Z μοντέλο που σπάει στα 3 (με φιξ όμως μήκος, πρέπει να το δοκιμάσεις...)
Άβαταρ μέλους
By mirage
#520295 Τα εχω δοκιμάσει σε μαγαζί και κουμπωσαν καταπληκτικά. Καποια στιγμη θα δωσω δρομο στα φτηνα αλουμινενια που εχω.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#520302 Και σελφοκόνταρο
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#521210 Ένα κινεζομάγαζο έχει βγάλει την θήκη της ORICO για 2,5άριδες σκληρούς στα περίπου 3 ευρώ με usb3, τρελή τιμή και έρχεται και γρήγορα Ελλάδα (τσεκαρισμένο).

ORICO 2139U3 2.5" SATA to USB 3.0 Transparent Hard Drive Enclosure US $3.53
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#523496
mirage έγραψε:Τα εχω δοκιμάσει σε μαγαζί και κουμπωσαν καταπληκτικά. Καποια στιγμη θα δωσω δρομο στα φτηνα αλουμινενια που εχω.


Να τα τσιμπήσεις. Τα δοκίμασα σε "μισή" ανάβαση και πραγματικά δίνουν άλλη αίσθηση. Διαφορά 2- 4κίνησης. Ιδίως αν "μάθεις" το βηματισμό και ενσωματώσεις και την αναπνοή στο ρυθμό που τα κουνάς, είναι απαραίτητο αξεσουάρ.

Πολύ βολικό και το σύστημα στον ορειβατικό σάκο μου που με 2 κινήσεις τα ασφαλίζεις στα τυφλά (πίσω και διαγώνια), χωρίς να βγάλεις καν το σάκο από πίσω σου. :s_yummy :s_howdy