Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#556047 specs:
i5 8th gen
500 gb ssd m2
2x8gb ddr4
Άβαταρ μέλους
By corsair
#556057
elteo έγραψε:Γιατί δεν θα το έπαιρνες; (Με το τσιγκέλι θα στα βγάλουμε)


Μου αρέσουν μωρε, αλλωστε ειχα (Zotac).... αλλα:
το κοστος τους (μετα απο καποιο σημειο) με κανα 2 ψιψιψωνια, φτάνει ενός φορητου υπολογιστή... Εκει λοιπον θα τα ζυγίζα και απο την στιγμή που δεν ζητω κατι πολυ ειδικό, θα πηγαινα στον φορητο υπολογιστή για το extra flexibility που μου δίνει.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#556070 Λογικό.
Η δική μου επιλογή έγινε επειδή ποτέ δεν είχα και δεν βρέθηκα στην ανάγκη ενός laptop, πάντα έπαιζα με πύργους και hardware και τώρα απλά βαρέθηκα τον όγκο. Χώρια που θέλω την άνεση μιας μεγάλης οθόνης και ενός μικρού μεν αλλά φυσιολογικού πληκτρολογίου. Θα μπορούσα πάλι όλα αυτά να τα συνδέσω σε ένα laptop και να έχω και τη δυνατότητα να το μαζεύω όποτε ήθελα. Το κουτάκι μου μοιάζει πιο κομψή λύση :iconcool:
Αλλιώς, αν κάποιος είναι φαν των φορητών, έχει επιλογές διάφορες.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#556077
JarnoT έγραψε:Λογικό.
Η δική μου επιλογή έγινε επειδή ποτέ δεν είχα και δεν βρέθηκα στην ανάγκη ενός laptop, πάντα έπαιζα με πύργους και hardware και τώρα απλά βαρέθηκα τον όγκο. Χώρια που θέλω την άνεση μιας μεγάλης οθόνης και ενός μικρού μεν αλλά φυσιολογικού πληκτρολογίου. Θα μπορούσα πάλι όλα αυτά να τα συνδέσω σε ένα laptop και να έχω και τη δυνατότητα να το μαζεύω όποτε ήθελα. Το κουτάκι μου μοιάζει πιο κομψή λύση :iconcool:
Αλλιώς, αν κάποιος είναι φαν των φορητών, έχει επιλογές διάφορες.



νταξ... εσυ χαλαρα την επομενη φορα θα ερθεις στο dark side των laptops. Σε εχουμε :shifty:
ps: και γω με τεραστια οθονη ειμαι παντα... :iconcool: Σιγα μην καθομουν με τις 13 ιντσες του φορητου :lol:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#556109
JarnoT έγραψε:specs:
i5 8th gen
500 gb ssd m2
2x8gb ddr4


not bad at all! :s_thumbsup


corsair έγραψε:
elteo έγραψε:Γιατί δεν θα το έπαιρνες; (Με το τσιγκέλι θα στα βγάλουμε)


Μου αρέσουν μωρε, αλλωστε ειχα (Zotac).... αλλα:
το κοστος τους (μετα απο καποιο σημειο) με κανα 2 ψιψιψωνια, φτάνει ενός φορητου υπολογιστή... Εκει λοιπον θα τα ζυγίζα και απο την στιγμή που δεν ζητω κατι πολυ ειδικό, θα πηγαινα στον φορητο υπολογιστή για το extra flexibility που μου δίνει.


αν θες φοριτο, πας σε φοριτο
αν θες κατι μικρο, διακριτικο αλλα δεν θες να μπλεξεις με κουτια δεν χρειαζεσαι να ειναι φοριτο, πας σε nuc
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#556173
JarnoT έγραψε:specs:
i5 8th gen
500 gb ssd m2
2x8gb ddr4

Κάτι μου θυμίζει (link) :ninja:

Με γεια! :) (κι εγώ μέσα στην εβδομάδα λογικά θα το προχωρήσω... αν καταλήξω στα κομμάτια)
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#556261
Scotch έγραψε:
JarnoT έγραψε:specs:
i5 8th gen
500 gb ssd m2
2x8gb ddr4

Κάτι μου θυμίζει (link) :ninja:

Με γεια! :) (κι εγώ μέσα στην εβδομάδα λογικά θα το προχωρήσω... αν καταλήξω στα κομμάτια)

Είδες; Δεν το παρακολουθώ εκείνο το τοπικό και σε έχασα. Το ψαχούλευα κι εγώ καναδυό μήνες μέχρι να καταλήξω στο best for me solution.
Στην αρχή έλεγα να πάρω ό,τι καλύτερο, δηλ i7, 1T ssd, 32gb ram, σκεφτόμενος να μην ξανασχοληθώ με PC τα επόμενα Χ-πολλά χρόνια. Αλλά δεν έχει και νόημα τελικά, για ήπια δουλειά γραφείου που το χρειάζομαι.
Με το καλό κι εσύ!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#556266 Ευχαριστώ! Κι εμένα γι αυτό που πήρες με βλέπω, μιας και με το i5 6ης γενιάς, που έχω ήδη, κάνω παραπάνω από ικανοποιητικά τη δουλειά μου.

< >