Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#17836 Νομίζω είναι 2 ώρες το όριο που σου επιτρέπεται το edit.
Για προφανείς λόγους.

Bayern7: Άντε μαμήσου ρε μλκ.
ΧΛ: Βούλωσε το μαμω το σπίτι σου

μετά από μια ώρα

Bayern7: ΧΛ νομίζω ότι έχεις άδικο εδώ. (edited one hour ago)
ΧΛ: Βούλωσε το μαμω το σπίτι σου

:offtopic:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#17845 Ωραία εικόνα Χρήστο, αλλά μ'ενοχλεί κάτι στο κάδρο. Νομίζω θα ήταν καλύτερα να έχεις λίγο αέρα παραπάνω στα δεξιά για να φαίνεται ολόκληρη η λάμπα και να κόψεις από αριστερά. Μάλλον θα είχες κάποιο εμπόδιο στα δεξιά γιατί βλέπω ένα στραβό κροπ σημάδι κάτω δεξιά :lol:
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#17853 Για αυτό υπάρχει το "edited τόσες φορές, τελευταία φορά τότε" από κάτω, για να δείχνει τι έχει γίνει. Γνώμη μου είναι ότι είναι σαφώς προτιμότερο να μπορεί ο χρήστης να κάνει edit τα μηνύματα του τουλάχιστον για 2 μέρες.

Το crop (το οποίο ο γκάβακας δεν πρόσεξα ότι βγαίνει έξω από το πλάνο) έγινε για να διορθωθούν οι συγκλίνουσες κάθετες, αλλά και για να έρθει η φωτο στα ίσια της!

Το τελικό πλάνο όπως το θέλω είναι αυτό:


Εικόνα
Parliament by chrislappas, on Flickr

Όπως βγήκε από την μηχανή, ήταν έτσι:

Image
(αυτά συμβαίνουν όταν δεν έχεις αρθρωτή οθόνη και πρέπει να σκαρφαλώσεις κάπου για να στηρίξεις την μηχανή :tomato: )
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#20428 Η δεύτερη πολύ ωραία. Στην πρώτη τι έχεις κάνει; Κάτι έχει πάει στραβά με τα χρώματα.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#20432 Στην πρωτη εκανα hdr για να φανουν πιο εντονα τα χρωματα. Η αληθεια ειναι οτι στο μονιτορ που την δουλεψα φαινοταν πιο light αλλα σε αλλο μονιτορ φαινοταν πιο εντονη και αφυσικη. Απλα λογω της αντιθεσης και του σκιερου μερους vs ηλιολουστο η καθε μια φωτο που χρησιμοποιησα για να βγει η τελικη ηταν πολυ ατονη και δεν εδινε ωραιο αποτελεσμα.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#21335 Εικόνα
Sanssouci Palace

Και αλλη μια τουριστικη απο μενα. Ολα τα παραπανω παλατια βρισκονται στο ιδιο παρκο, στο Potsdam. Ειχα παει εκει και δεν ηξερα για το παρκο και καθως περπατουσα ξεπροβαλαν τα παλατια λες και ηταν περιπτερα.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#22774 ΕικόναCaught in the act by chrislappas, on Flickr
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#22958 Ωραίο πλάνο, θα ήθελα λίγο πιο σφιχτό κάδρο από αριστερά.

Και ένα πιο κοντινό του κλεφτάκου παραπάνω:
Εικόνα
Thief by chrislappas, on Flickr
ο οποίος σήκωσε ολόκληρο το μπισκότο μου και το έριξε κάτω για να φάει με την ησυχία του. :s_mad
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#23692 όχι άλλα κτίρια :metalo: