Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#792050
Geo f1 έγραψε:Μια ξαπλωστρα ενα βιβλιο και αραγμα...


Εγω ειμαι στην τσιτα γενικα. Δεν ειμαι με τιποτα του ξαπλωματος, ουτε του διαβασματος βιβλιων :shifty:

Ενα εξομοιωτη τουμπανο εκει στη σοφιτα να γραφω γυρους οσο αντεχουν τα χερια μου και την υπολοιπη μερα εξω στο πρασινο, στον παραδεισο. Να περπαταω, να ψηνω, να πινω... Φυσικα το ονειρο προυποθετει Ελληνικο κλιμα και λυμενο το βιοποριστικο προβλημα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#792051
George_Prix έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Μια ξαπλωστρα ενα βιβλιο και αραγμα...


Εγω ειμαι στην τσιτα γενικα. Δεν ειμαι με τιποτα του ξαπλωματος, ουτε του διαβασματος βιβλιων :shifty:



Θα σου δωσω αυτο να διαβασεις
https://www.skroutz.gr/s/36183400/%CE%9 ... CE%AE.html

Παιδια δεν ειπα οτι η Ελλαδα δεν εχει τοπια..ισα ισα. Απλα για την καθημερινοτητα των πιο πολλων λεω..ειδικα οσοι μενουμε στην Τσιμεντουπολη.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#792053 Ντάξει, στη μία ώρα από οποιαδήποτε πόλη της χώρας βρίσκεσαι εύκολα είτε σε πολύ εντυπωσιακή παραλία, είτε σε τρομερά ορεινά τοπία. Σίγουρα το αστικό τοπίο πάσχει πολύ σε σχέση με τον Ευρωπαϊκό μέσο όρο, αλλά το υπόλοιπο ανάγλυφο είναι πολύ δυνατό και -ίσως- και σπάνιο άν αναλογιστούμε τις μικρές αποστάσεις, π.χ. το πόσο άμεσα από τον Όλυμπο για παράδειγμα μπορείς να βρεθείς σε μία πολύ όμορφη παραλία κ.ο.κ.

on topic με μία λήψη από Βιέννη :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bebes
#792055 Την Ανοιξη φιλοξενήσαμε μέσω Ερασμους μια κοπελίτσα απο Γερμανία.
Το κορίτσι μένει στο Regensburg και μάλιστα λίγο έξω από ην πόλη σε ένα δάσος.
Μας έδειξε φωτογραφίες και μας έπεσαν τα σαγόνια.

Κοντολογίς, εντυπωσιάστηκε απο τη Λάρισα (ποια; τη Λάρισα που μου πήρε 10 χρόνια απλά να τη συνηθίσω).
Μόλις την έβγαλε η δικιάμας η τσούπρα έξω, το κοριτσάκι λάλησε.
Ολη μέρα στη βόλτα, "κόσμος", "κόσμος" και το πρωί στις 7 παρα τις πήγαινα για τρέξιμο πριν πανε στο σχολείο.

"Θα έρθω στην Ελλάδα πολύ σύντομα" μου είπε τη μέρα που έφευγε, "θα ήταν ωραίο να έμενα εδω"...

Εντωμεταξύ δεν ήταν καμια που δεν ειχε γυρίσει, με ενεργό συμβόλαιο μοντέλου, έχει παει δυο φορές ΗΠΑ και γυρισε αρκετά και την Ευρώπη στα 15 της με τη δουλειά, ή με την οικογένεια. Τον χαμό της Ελλάδας δεν τον είδε πουθενα όμως.

Προσωπικά, παλαιότερα ήμουν πιο δύσκολος, τωρα όμως πήγαινα χαλαρα να ζήσω κάπου κεντροδυτικοβόρεια.
Μου είχε δοθεί μια καλη ευκαιρία να δουλέψω Βρυξέλες (επιτροπές ΕΕ) στις αρχές της χιλιετίας, αλλά τα παιδια ήταν μικρά, η γυναίκα δεν το συζητούσε να αφήσει γονείς κλπ... δεν πηγα τελικά. Δεν ξέρω αν θα ήμασταν καλύτερα ή χειρότερα, αλλά ακόμα της το τρίβω στα μούτρα όταν με ζορίζει... :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#792060 1. 15χρονο κοζμογυριζμένο μοντέλο... :innocent:
2. Η γυναίκα να μην αφήσει γονείς... :shifty:
3. Παρολίγον συνάδελφος του κίλο... :s_roses

Πες μας κι άλλα μπέμπε :inlove:
:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#792071 Αν μου δώσει η κόρη, θα στειλω φωτο της μάνας.
Τσέχα, ασχολειται με πιλάτες και διαφορες γυμναστικες (ααα, και τα φυτα στο σπίτι :lol: )
Ειδα βιντεάκια που εχει στο ινσταγκραμ, η γυναίκα κάνει απίστευτα πράγματα με... τη μπάλα πιλάτες :innocent: :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#792128 Θα σχολιάσω μόνο τιμή μπετζίνας :lol:

Νταξ, πάντα φοβερός!!
Το...γυρίζεις σε μπλεδίζον φάση αντί πορτοκαλί ή είναι ιδέα μου?
Άβαταρ μέλους
By bebes
#792131 Αν είναι αυτό που νομίζω, στη Γιάννουλη στον Σκλαβενίτη, απλά μακριά!
και απο τη βενζίνη και απο το πετρέλαιο του
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#792132 bebes εννοείται , ποτέ εκεί :thumbsdown:

Ομολογουμένως τώρα τελευταία στις βραδυνές έτσι με βροχή/ομίχλη με τραβάνε πιο πολύ οι πρασινομπλέ τόνοι.
Δυσκολεύομαι πάρα πολύ να προσαρμοστώ στο Color Science της Sony δυστυχώς, αλλά το παλεύω :oops: