Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#688199 Εικόνα
Η αποβάθρα του Κανάρη

Εικόνα

Λίγο Thames Barrier
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#688347
St.Devote έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εικόνα


OMG ... τι έχεις κάνει και το κάτω μέρος της φωτο βγαίνει flat χωρίς να χαλάει την καθετότητα του πάνω ?

( με πιάνς ? )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#688651
Χρήστος Λάππας έγραψε:
vasilis έγραψε:
mirage έγραψε:Καποιο απο τα GorillaPods της Joby ίσως;
Έριξα μια παραγγελία για το Joby GripTight ONE Micro Stand.


Εικόνα


Το έχω μονιμως στην τσέπη μου. Δυστυχώς δεν κρατάει το τηλέφωνο σταθερό παρά μόνο σε κάποιες γωνιές. Στις υπόλοιπες απλά γέρνει, μέχρι που πέφτει.
Δεν έχω βρει τρόπο να το σφίξω.
Χρήστο σήμερα μου ήρθε και σε λίγες δοκιμές δεν παρατήρησα αυτό που λες. Κρατάει σε κάθε γωνιά το (βαρύ) κινητό μου, μαζί με τη θήκη. Ελπίζω να μην λασκαρει με τον καιρό. Το μόνο που δεν μου κάθεται καλά είναι ότι δεν πιάνει στη μέση το κινητό γιατί είναι τα κουμπιά της έντασης και της ενεργοποίησης και γατζωνει λίγο παρακεντρα.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#688939
vasilis έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:
vasilis έγραψε:
mirage έγραψε:Καποιο απο τα GorillaPods της Joby ίσως;
Έριξα μια παραγγελία για το Joby GripTight ONE Micro Stand.


Εικόνα


Το έχω μονιμως στην τσέπη μου. Δυστυχώς δεν κρατάει το τηλέφωνο σταθερό παρά μόνο σε κάποιες γωνιές. Στις υπόλοιπες απλά γέρνει, μέχρι που πέφτει.
Δεν έχω βρει τρόπο να το σφίξω.
Χρήστο σήμερα μου ήρθε και σε λίγες δοκιμές δεν παρατήρησα αυτό που λες. Κρατάει σε κάθε γωνιά το (βαρύ) κινητό μου, μαζί με τη θήκη. Ελπίζω να μην λασκαρει με τον καιρό. Το μόνο που δεν μου κάθεται καλά είναι ότι δεν πιάνει στη μέση το κινητό γιατί είναι τα κουμπιά της έντασης και της ενεργοποίησης και γατζωνει λίγο παρακεντρα.
Μακαρι να μείνει έτσι!


< >
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#689611 Τρομερή Axel12p!

Χθές είχε τρομερό ηλιοβασίλεμα στα μέρη μας με πολύ καθαρή ατμόσφαιρα, μερικές δικές μου φωτογραφικού / Αυτοκινητιστικού ενδιαφέροντος :lol:
O Θεσσαλικός κάμπος από ψηλά, στο βάθος τα χιονισμένα βουνά πιθανώς να είναι τα Άγραφα με βάση το Point Of View μου εκείνη τη στιγμή, όμως νομίζω είναι αρκετά μακριά για να φαίνονται. Δεν παίρνω όρκο
Εικόνα

Λίγο light painting (βοήθεια φίλου φυσικά για να είμαστε ασφαλείς) κάτω από την Κορυφή του Κισσάβου

Εικόνα

Και μία ακόμη
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#689649 axel με τι έβγαλες τη φωτο?

socr, πολύ ωραίες, ειδικά το light painting...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#690644 Ευχαριστώ πολύ Socratesn!
Mixostsi, η φωτογραφία είναι τραβηγμένη στο χέρι με έναν Sigma 120-400. Θα προτιμούσα ένα πιο tele φακό, αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω κάτι καλύτερο. Κοιτούσα για teleconverter 1.4x, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλέψει ένας τέτοιος συνδυασμός.

Και μερικές πρόσφατες.
Στην πρώτη είναι ο Όλυμπος, τραβηγμένη από Καλοχώρι (πάλι με τον ίδιο φακό), ενώ η δεύτερη είναι βγαλμένη με το Pixel.

ΕικόναwIMGP6520~2 by Alex, on Flickr

ΕικόναwPXL_20210206_154747614~2 by Alex, on Flickr
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#690722 Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

laptop tastatur

Φωτογραφίες με το κινητό. Απείραχτες.
Κατά σειρά
0.5x
1.0x
2.0x
4.0x
10.0x
20.0x
30.0x
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#690993
axel12p έγραψε:Στην πρώτη είναι ο Όλυμπος, τραβηγμένη από Καλοχώρι (πάλι με τον ίδιο φακό), ενώ η δεύτερη είναι βγαλμένη με το Pixel.

ΕικόναwIMGP6520~2 by Alex, on Flickr

ΕικόναwPXL_20210206_154747614~2 by Alex, on Flickr


Πολύ καλές και οι δυο