Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#773503 Από το αποψινό φαγητό

Εικόνα

Δυστυχώς δεν είχα που να ακουμπήσω το τριποδάκι και δεν είναι sharp.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#773575
Χρήστος Λάππας έγραψε:Από το αποψινό φαγητό

Εικόνα

Δυστυχώς δεν είχα που να ακουμπήσω το τριποδάκι και δεν είναι sharp.
Δεν έχω τολμήσει να κάτσω με τις τιμές που βλέπω στο μενού. Τουλάχιστον ήταν νόστιμα;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#773577
edmond έγραψε:Τέτοιο είναι.


Ναι ειναι αλογακι της Παναγιας που εχει αλλαξει χρωμα απο πρασινο σε καφε, εισαι τυχερος γιατι πετυχες ενα σχετικα σπανιο ειδος , το Mantis religiosa alfetta.

( Λογικα την πετυχες κοντα σε υγρο κλιμα. )
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#773582
Dimsabas έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Από το αποψινό φαγητό

Εικόνα

Δυστυχώς δεν είχα που να ακουμπήσω το τριποδάκι και δεν είναι sharp.
Δεν έχω τολμήσει να κάτσω με τις τιμές που βλέπω στο μενού. Τουλάχιστον ήταν νόστιμα;


Αυτά που πήραμε ήταν εξαιρετικά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#773585
Dimsabas έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Από το αποψινό φαγητό

Εικόνα

Δυστυχώς δεν είχα που να ακουμπήσω το τριποδάκι και δεν είναι sharp.
Δεν έχω τολμήσει να κάτσω με τις τιμές που βλέπω στο μενού. Τουλάχιστον ήταν νόστιμα;

Τέτοια μέρη μπορούν να έχουν όσο άθλιο φαγητό θέλουν. Αφού ο κόσμος πάει για την τοποθεσία κυρίως.
:s_hang
Έχω ξαναπεί πως έχω κάνει αρκετές φορές μπάνιο εκεί όταν δεν είχε φτιαχτεί όλη αυτή η ιστορία, και ήταν μια μικρή πετρώδης παραλία από τις χειρότερες της περιοχής. Τώρα ο τύπος έφτιαξε όλη αυτή την φασούλα και βγάζει λεφτά με τον κουβά.
Από μία πλευρά respect, από μια άλλη, το βλέπω και με εκνευρίζει αφόρητα (η κατάληψη της παραλίας και η συγκεκριμένη αισθητική). :s_hang
Άβαταρ μέλους
By 224v
#773591
g8777 έγραψε:
edmond έγραψε:Τέτοιο είναι.


Ναι ειναι αλογακι της Παναγιας που εχει αλλαξει χρωμα απο πρασινο σε καφε, εισαι τυχερος γιατι πετυχες ενα σχετικα σπανιο ειδος , το Mantis religiosa alfetta.

( Λογικα την πετυχες κοντα σε υγρο κλιμα. )
Στη βεράντα του σπιτιού στο νησί, που δεν είναι και κοντά σε θάλασσα 1.5χλμ δρόμος, αλλά το πρωί τα αμάξια έχουν υγρασία πάνω τους.

.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#773611
Anonymous Founder έγραψε:Έχω ξαναπεί πως έχω κάνει αρκετές φορές μπάνιο εκεί όταν δεν είχε φτιαχτεί όλη αυτή η ιστορία, και ήταν μια μικρή πετρώδης παραλία από τις χειρότερες της περιοχής. Τώρα ο τύπος έφτιαξε όλη αυτή την φασούλα και βγάζει λεφτά με τον κουβά.
Από μία πλευρά respect, από μια άλλη, το βλέπω και με εκνευρίζει αφόρητα (η κατάληψη της παραλίας και η συγκεκριμένη αισθητική). :s_hang


Το 90% των πελατών ήταν ξένοι που ακουμπούσαν πάρα πολλά χρήματα. Από την ταβερνούλα που ήταν παλιά στην οποία δεν πάταγε τουρίστας και όταν πατούσε έπαιρνε μια σαλάτα δια 6, το να έρχονται τώρα και από τα κότερα του αστέρα και να ακουμπάνε εκατοντάδες ή χιλιάδες Ευρώ ανά παρέα το βλέπω μια χαρά, τόσο για τους εργαζόμενους εκεί, όσο και για τον επιχειρηματία, αλλά και για τα ταμεία του Ελληνικού κράτους.

Όσο για την παραλία, όπως το είπες, ελάχιστοι έκαναν μπάνιο εκεί γιατί ήταν όλο πέτρα. Το ότι βρέθηκε τρόπος να παράξει πλούτο είναι τρελό respect από εμένα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#773613 Το πρόβλημα είναι αντί να την φτιάξουμε για να κάνουν μπάνιο περισσότεροι, την "φτιάξαμε" για να κάνουν μπάνιο ακόμη λιγότεροι. Οπότε, γενικώς είναι θέμα οπτικής και από ποια πλευρά το βλέπεις.
Προσωπικά, δεν πατάω το πόδι μου σε τέτοιες δηθενιές, πάω δίπλα (σχεδόν κυριολεκτικά) που είναι πολύ καλύτερα, τόσο η θάλασσα όσο και ο κόσμος.
Υπάρχουν πεντακάθαρα νερά, με φυσική σκιά και δωρεάν πάρκινγκ λίγο παραδίπλα, για ποιο λόγο να στριμωχτώ εκεί; Ειλικρινά δεν το πιάνω το concept, αλλά μάλλον φταίω εγώ.
Για να δώσω και ένα μουσικό παράδειγμα, εκεί στην γειτονιά, υπάρχει και αυτή εδώ η εταιρεία:
https://panikmusic.gr/
Το 95% (μην πω 99% και ακουστώ υπερβολικός) της μουσικής που βγάζει είναι σαβούρα. Επιτυχημένη; Σίγουρα. Σεβασμός; Για ποιο λόγο; Επειδή βγάζει λεφτά από την σαβούρα (για να μην πω κάτι χειρότερο;);